Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працюють українські стартапи під час війни: у спільноті провели масштабне дослідження

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
16 серпня 2022 3 хвилин читання

Попри повномасштабну війну, що триває шість місяців, українські стартапи, як і ІТ-сектор країни, демонструють стійкість, підприємці продовжують бізнес-діяльність і навіть у надскладних обставинах залишаються переконаними в успіху.

Деякі українські стартапи переїхали, але переважна більшість залишають принаймні частину своїх операцій або команди в Україні. Крім того, ті стартапи, які не переїхали, наразі не планують цього робити. І більше половини продовжують свою діяльність тільки з України.

Такі результати онлайн-дослідження стартап-екосистеми, які презентувала платформа TechUkraine.

  • Від початку російського вторгнення більше ніж кожен десятий новоспечений співробітник був змушений залишити свою компанію. Однак не всі стартапи зазнали скорочення команди. Понад чотири з десяти стартапів не відчули жодних змін.
  • Дев'ять із десяти стартапів підтверджують необхідність фінансової підтримки для продовження діяльності або розширення. Але є й невеликий відсоток тих, хто каже, що їм така  допомога не потрібна.
  • Незалежно від того, потрібна їм фінансова підтримка чи ні, більше половини всіх опитаних стартапів стверджує, що очікує розширення своєї діяльності у короткостроковій перспективі. Кожен четвертий стартап каже, що збереже статус-кво. Лише чотири відсотки стартапів вважають, що їхні операції можуть бути скорочені.

Про опитування

TechUkraine провела дослідження у партнерстві з Українським фондом стартапів, Міністерством цифрової трансформації України, Emerging Europe, Tech Emerging Europe Advocates, Global Tech Advocates та TA Ventures.

Опитування мало на меті зрозуміти вплив російського вторгнення на українські стартапи після місяців героїчного опору, проаналізувати динаміку сектору та знайти найефективніші способи підтримки. Дослідницький проєкт спрямований на просування українських стартапів через міжнародні ЗМІ, венчурні фонди та інших глобальних стейкхолдерів.

До речі, 18 серпня відбудеться безкоштовний вебінар для тих, хто хоче дізнатися, що таке пітчинг та як отримати фінансування для стартапу.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Опублікували каталог найактивніших інвесторів в українські стартапи. Розповідаємо, де шукати гроші

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 13:44

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

Ларрі Пейдж закриває свій стартап Kittyhawk, який розробляв прототип літальної машини

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 14:43

Золота ера венчуру закінчилася. Що робити і куди вкладати кошти інвесторам – Financial Times

Юлія Даниленко 22 вересня 2022 16:46