Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як пограти в RPG зі справжнім штучним інтелектом. Кейс Mount & Blade II Bannerlord

Валерій Зубенко
Валерій Зубенко Журналіст
23 січня 2023 4 хвилин читання

Ми регулярно чуємо про те, як штучний інтелект малює картини, пише код та навіть робить коктейлі. А намагалися колись пограти проти справжнього ШІ? І я не про шахи.

Наявність ШІ в іграх загалом не новина, проте справа в його якості Наявність ШІ в іграх загалом не новина, проте справа в його якості

Нещодавно відчайдух-модер додав у Mount & Blade II Bannerlord, рольову гру з відкритим світом та елементами стратегії у середньовічному сетингу, ШІ ChatGPT від компанії OpenAI, одним із засновників якої є Ілон Маск.

У Mount & Blade II ви маєте обрати із шести фракцій, кожна з яких має свої специфічні бонуси та недоліки. За основу взяли реальні середньовічні держави.

Завдяки ШІ ваші ігрові персонажі будуть справді «живими» і навчатимуться разом із вами Завдяки ШІ ваші ігрові персонажі будуть справді «живими» і навчатимуться разом із вами

У грі ви маєте пройти шлях від звичайного волоцюги до короля континенту: наймаєте воїнів у свою дружину, знаходите супутників, з якими будете влаштовувати набіги на бандитські табори чи замки ворожих лордів, берете участь у лицарських турнірах, організовуєте власні торгові каравани, створюєте бізнес. 

Оскільки ця гра — RPG, ви зможете покращувати характеристики свого героя, його лідерські якості, фізичні характеристики, знання медицини та інженерії. Проте створити розвиненого у всьому героя не вдасться, тому на поміч прийдуть супутники. Також звичайних селян із вилами, яких ви набираєте у свою дружину, можна покращити до латних лицарів, що стріляють з арбалетів, скачучи галопом на коні. Завдяки елементам стратегії ви можете керувати не тільки собою, але й своїми воїнами, поставити їх на необхідні позиції, враховуючи ландшафт та освітлення, чи дати вказівки з поведінки та формації. 

Гра з можливістю SandBox, тож свою історію ви розробляєте самостійно, а кількість ігрових механік майже не обмежена.

Тепер трохи про те, що тут робить ChatGPT: із ШІ ваші ігрові персонажі будуть справді «живими» і навчатимуться разом із вами, а не не діятимуть за заздалегідь прописаним скриптом. Завдяки штучному інтелекту вам відкривається зовсім новий рівень геймерського досвіду: ви дійсно можете поспілкуватись із кожним вартовим, кожною людиною, а, може, й твариною. 

Можете знайти маленьке поселення на краю величезної мапи, підійти до діда, що сидить біля мазанки, і випадково натрапити на легендарний квест, адже система вирішила, що ви дійсно варті цього. Це справжня мрія кожного геймера: мінімальне втручання розробників у ігровий процесс, максимальна випадковість тієї чи іншої ігрової ситуації. На жаль, автор модифікації ще не поділився своїми доробками у вигляді коду, адже модифікація потребує певних доопрацювань, проте, як зазначив модер, за кілька днів він викладе її спочатку на свій Patreon, а згодом і у спільний доступ.

Наявність ШІ в іграх загалом не новина, проте справа в його якості.  Здебільшого боти в іграх побудовані на базі декількох простих кейсів:  

  • оцінка ситуації;
  • ведення вогню;
  • пошук укриттів;
  • пошук вигідної позиції тощо. 

Зазвичай вони діють послідовно одне за одним, а отже, не можуть швидко виконувати декілька функцій паралельно — це якщо йдеться про World of Tanks чи Counter Strike. У старих іграх, наприклад, DOOM, була також система взаємодії між ботами, коли під час дружнього вогню одним ботом по іншому вони починали битися між собою, що надавало гравцеві перевагу та мотивації створювати ситуації, коли ворога навмисно підставляють під вогонь союзника. 

Трохи історії: 10-20 років тому такі ж модери-відчайдухи написали ШІ і вирішили натренувати його, замінивши штучний інтелект місцевих ботів власним. Спочатку ті поводилися так само, як і гравці, бігали та стріляли один в одного, проте виглядало це дуже незграбно. Перші декілька місяців розробники активно спостерігали за своїм експериментом: боти хоч і розвивалися, проте дуже повільно, тому на певний час про експеримент забули. Коли через декілька років розробники знову зайшли у гру, вони побачили, що усі боти просто стоять на місці і не ворушаться.

З'ясувалося, що за час саморозвитку вони зрозуміли, що у біганині та стрілянині один в одного просто немає сенсу, і вирішили нічого не робити. Отака історія.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Copilot, ChatGPT та DuckDuckGo зламалися через збій у Bing

Олеся Дерзська 1 годину тому

Lenovo збільшила доходи у четвертому кварталі на 9%, до $13,8 млрд

Вікторія Рудзінська 4 години тому

OpenAI підписує угоду з News Corp для доступу до новинного контенту

Вікторія Рудзінська 9 годин тому

EasyJet впроваджує штучний інтелект для управління польотами

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Федеральна комісія зі зв’язку вимагає розкривати використання ШІ у політичній рекламі

Вікторія Рудзінська 10 годин тому