Як писати про біженців: практичні кейси
Як висвітлювати делікатну тему українських біженців і внутрішніх переселенців, зокрема жінок і дітей? Це одне з питань міжнародної конференції «Re:Cover – Як війна Росії в Україні змінює журналістику», яка 9-11 грудня пройшла у Братиславі (Словаччина), розповіли в НСЖУ.
«Я видаляла всі фото з телефону» — Олена Семко з Бердянська
Олена Семко з видання texty.org.ua в травні виїхала з сином з окупованого Бердянська. Далі лишатися там було небезпечно. До Запоріжжя їхали три доби через блокпости та обстріли.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Попри загальну думку, що виїзд за кордон дозволяє «радіти життю», українські переселенки постійно відчувають такі «емоційні гойдалки» що їх давно чекають психологи, каже Олена, яка сама виїхала далі в Британію.
Волонтер переносив людей на руках через зруйнований міст в Куп'янську
Ольга Омелянчук, репортерка онлайн журналу «Reporters», керує комунікацією в фонді «Повернись живим». Ольга висвітлювала російсько-українську війну з 2014 року, 24 лютого застало її на Донеччині. Тоді в неї була місія — встигнути у Київ.
В лютому-березні Ольга, як і багато хто, займалась евакуацією людей з міста та області за кордон. Було багато людей з інвалідністю, тих, хто прикутий до ліжка, не було спеціального транспорту. «Ми вивозили не лише людей, а й тварин – собак, котів, навіть папужку і щура», — згадує Ольга.