Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як підвищити ефективність медіаактивностей за допомогою ШІ: кейс кіберспортивної команди IKLA

Тетяна Кузьменко
Тетяна Кузьменко Chief Operating Officer в IKLA
24 квітня 2023 9 хвилин читання

Кіберспортивна команда IKLA досягла значних результатів, використовуючи платформи на базі штучного інтелекту для своїх маркетингових активностей. У цій колонці я розповім, як сервіси Midjourney і ChatGPT допомогли збільшити залученість аудиторії та скоротити час, витрачений на створення контенту.

Яке завдання стояло перед командою IKLA

Кіберспорт зародився та продовжує розвиватися на стику технологічних інновацій та індустрії розваг. Робота у цій сфері в Україні під час війни зумовлює необхідність використовувати інструменти, які дають змогу заощадити час та інші важливі ресурси.

Платформи на базі ШІ відкрили можливості працювати швидше та ефективніше, тож у маркетингового колективу команди IKLA виник очевидний інтерес до цих платформ.

Як в IKLA почали використовувати ШІ у маркетингу

Колектив IKLA почав застосовувати ChatGPT та Midjourney для маркетингових діяльностей, зокрема для створення дописів для соціальних мереж, розробки тематики окремих подій, коміксів тощо. Це допомогло команді використовувати доступні ресурси ефективніше та скоротити час на створення контенту.

Набір стикерів IKLA, створений за допомогою ШІ. Джерело: IKLA Набір стикерів IKLA, створений за допомогою ШІ. Джерело: IKLA


Типовий приклад роботи зі штучним інтелектом — розроблення коміксу. Першим кроком у цьому процесі є створення ідеї. Саме тут у пригоді стає ChatGPT: коли доводиться багато писати, можуть виникати труднощі зі створенням оригінального контенту. У цьому разі ШІ може допомогти з натхненням.

Після ідеї настає час сценарію, з яким також допомагає ChatGPT. Отриманий на запит сценарій буде дещо сирим і потребуватиме доопрацювання, але це скелет, з яким можна рухатися далі.

Щоб отримати оптимальний результат, потрібно дуже детально прописати запит, інакше текст вийде узагальненим та міститиме неточності. Водночас платформу ChatGPT легко навчити. Ви можете надати в чаті брендбук, правила, «гачки», які часто використовуються, а чат, базуючись на цій інформації, відповідатиме на наступні запити, дотримуючись потрібного стилю.  

Наступний етап — це візуалізація, виконати яку допоможе Midjourney. Без ШІ робота над однією сторінкою коміксу може тривати тижні, впродовж яких створюватиметься та декілька разів оновлюватиметься скетч. Завдяки Midjourney усю цю роботу можна виконати за один робочий день.

Сторінка коміксу IKLA, створеного за допомогою ШІ. Джерело: IKLA Сторінка коміксу IKLA, створеного за допомогою ШІ. Джерело: IKLA


Завдяки новому інструменту для роботи з графікою загалом спрощується процес створення зображень. Зазвичай він поділяється на три основні етапи: розробка скетчу (ескіза), надання йому чітких ліній, заповнення кольорами. З Midjourney усі три завдання виконуються одночасно, хіба що дизайнер вирішить згенерувати чорно-білу картинку і зафарбувати її самостійно.

Інший приклад — креативний копірайтер колективу писав сценарії для скетчу (відеоролика). Ці сценарії вийшли відносно якісними одразу: мережа зрозуміла, що від неї вимагається і вміло виконала запит з погляду маркетингу. ChatGPT розробив зав’язку, аргументацію, додав «гачок» для підписки. Платформа ефективно використала 15 секунд хронометражу з погляду структури відео і достойно впоралася із завданням, де необхідна сценарна майстерність.

Усі запити виконуються англійською мовою та адаптуються українською, тому що так ШІ-платформи поки що дають набагато кращий результат.

Кіберспортивна дисципліна команди IKLA — це гра Counter-Strike: Global Offensive. У ній гравці займають позиції захисників (counter-terrorists, CT, контртерористичний загін) та нападників (terrorists, T, терористи). Поняття «терорист» поза контекстом гри очікувано викликає негативне упередження, що, як переконались співробітники IKLA, впливає на роботу ШІ. Наприклад, Midjourney майже не вміє малювати терористів. Платформа приймає запити, але якість вихідних зображень відносно низька. Намагаючись намалювати T-персонажа в CS:GO, дизайнер формулює свій запит, вписуючи замість «терорист» щось на кшталт «військовий з бородою».

ChatGPT зі свого боку, допомагає з теоретичними знаннями про кіберспортивну дисципліну, яких людина може не мати, з цифрами та іншою інформацією для різних рубрик. Крім того, ChatGPT допомагає швидко знайти інформацію, зрозуміти її, а також перевіряє факти. Наприклад, ви можете надати запит «топ-5 димових гранат на карті Mirage», щоб отримати інформацію про оптимальні розкидки.

Переваги роботи з ШІ

Готуючи складні арти, підрядник зазвичай малює картинку, виконує декілька правок, передає зображення внутрішній команді для брендування та, можливо, інших адаптацій. Завдяки ШІ всю цю роботу може виконати одна людина.

Працюючи з ШІ, спеціаліст може впродовж одного робочого дня здійснити безліч правок одного зображення, що дає змогу заощадити людиногодини та розширити простір для експериментів. Наприклад, можна згенерувати 300 зображень і вибрати з них три найвідповідніших для наступного етапу проєкту.

Можливість швидко генерувати складні арти вирішує дуже багато проблем. Наприклад: уявімо, що потрібно анонсувати матч і додати на зображення з допису CT-персонажа зі специфічним жестом. Такий сюжет не вдасться виловити посеред гри, тому що там персонажі так не рухаються. Натомість ШІ дає можливість виконувати такі завдання з неймовірною до недавнього часу швидкістю.

ChatGPT чудово зарекомендував себе в контексті креативного копірайтингу завдяки тому, що він вміє подати зміст легкою розмовною мовою. Фахівець може самостійно підготувати текст, попросити платформу переробити його, та, порівнявши дві версії, вибрати кращий.

Недоліки роботи з ChatGPT та Midjourney

Основний недолік роботи з Midjourney полягає в тому, що нейромережа не обробляє належним чином фотографії при переході в мальовані ефекти. Крім того, потрібно розуміти, що Midjourney не створює фотореалістичний образ людини.

Зображення, яке ви отримуєте, більше схоже на зображення ігрового персонажа, ніж на фотопортрет живої людини. Ймовірно, що під час роботи з такими платформами завжди існуватимуть нюанси, які буде вирішувати кваліфікований спеціаліст. Наприклад, брендуванням та кольорами команда загалом займається вручну.

Один із головних викликів, що виникає під час роботи з Midjourney, полягає в тому, щоб створювати зображення в однаковому стилі, адже кожне нове зображення генерується за окремим запитом. Щоб усі зображення мали однакові ефекти, потрібно детально прописувати запити. Це особливо важливо під час створення коміксу, коли необхідно створити різні сюжетні сцени в одному стилі.

Ймовірно, що алгоритми соцмереж та пошукових систем уже відстежують або згодом почнуть відстежувати контент, створений за допомогою нейромережі. Поки що незрозуміло, як це вплине на просування в алгоритмах в майбутньому та чи вплине взагалі. Наприклад, соцмережі та пошукові системи можуть знижувати ранг та пріоритет контенту, створеного за допомогою ШІ. Тому, щоб уникнути цих проблем, усі матеріали так чи інакше адаптуються.

Чи виправдало себе застосування ШІ у маркетингу кіберспортивної команди IKLA

Якщо говорити коротко, то так, виправдало. Ефективність роботи фахівців в контексті економії часу зросла на 100%, а рівень залученості в соціальних мережах підвищився на 40%.

Результати роботи IKLA із ШІ. Джерело: IKLA Результати роботи IKLA із ШІ. Джерело: IKLA


Можна з упевненістю сказати, що майбутнє — за компетентними фахівцями, які зможуть не лише ефективно виконувати конкретні завдання, а й взаємодіяти з ШІ, прописуючи якісні запити. ШІ — це потужний інструмент для професіоналів, які реалізують комплексні проєкти та не бажають залежати від сторонніх спеціалістів.

Арти, створені за допомогою ШІ. Джерело: IKLA Арти, створені за допомогою ШІ. Джерело: IKLA


Завдяки ШІ вдалося удвічі збільшити ефективність спеціалістів. Хоча цей показник нерівномірний: під час виконання завдань одного типу ШІ економить 9/10 людиногодин, а під час роботи над завданнями іншого типу витрачається стільки часу, як і раніше. Однак результати роботи завжди покращуються.

Рівень залученості збільшився у середньому на 40% у тих дописах, для створення яких застосовували дві ШІ-платформи.

Водночас необхідно розуміти, що ШІ — це не магічна паличка: він не напише, не намалює, не зіграє і не станцює нічого з нуля. Щоб отримати якісне зображення, допис чи текст, із ШІ-платформою має працювати компетентний дизайнер, SMM-фахівець чи копірайтер. 

Найкращий результат під час роботи з Midjourney отримає художник або дизайнер. Найкращий результат під час роботи з ChatGPT отримає копірайтер або письменник. Тому ШІ — це насамперед допоміжний інструмент, який повинні застосувати досвідчені фахівці своєї справи. Отже, колектив IKLA вважає, що попит на спеціалістів у цих сферах зростатиме.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Акції Google зросли більш ніж на 5% після виходу нейромережі Gemini

Артем Житкевич 8 грудня 2023 22:10

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 8 грудня 2023 18:30

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20