Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримати максимум від Web Summit: досвід Gart Solutions

Федір Компанієць
Федір Компанієць Кофаундер та CEO компанії Gart Solutions
6 листопада 2023 7 хвилин читання

Web Summit — найбільша у світі технологічна конференція, яка щороку збирає приблизно 70 тис. учасників, 3 тис. стартапів, а також інвесторів, медіа та лідерів з усього світу, щоб переосмислити технологічний ландшафт і обмінятися думками на теми підприємництва, інновацій, розвитку штучного інтелекту, технологій та інше. У цій колонці я поділюся порадами, як найефективніше підготуватися до конференції на основі свого досвіду як CEO сервісної DevOps компанії Gart Solutions.

Вдала підготовка до заходу — це ключ до успіху

Їхати на WebSummit без попереднього плану не найкраща ідея. Ця конференція — стрімкий потік зустрічей, нових знайомств, лекцій. Тож аби не загубитися у метушні, заплануйте, які події та зустрічі відвідаєте.

Визначте свою мету та створіть свій ICP (Ideal Customer Profile)

Ви хочете запітчити ідею свого стартапу, знайти потенційних інвесторів, партнерів чи клієнтів, розширити свою професійну мережу, провести дослідження? Різні цілі потребують спілкування з різними ICP.

У Gart Solutions ми зазвичай надаємо пріоритет нетворкінгу з потенційними клієнтами та партнерами, тому намагаємося організовувати якомога більше особистих зустрічей заздалегідь. Зазвичай ми виділяємо 15-30 хвилин для живих зустрічей на конференції, враховуючи час на дорогу. Щоб домовитися про час зустрічі та мати все під рукою, ми зазвичай використовуємо Calendly. Це дуже зручно.

Застосунок Web Summit та соціальні мережі — це ваше нескінченне джерело контактів і можливостей

Оскільки Web Summit пропонує спеціальний застосунок  для відвідувачів, скористайтеся ним, щоб організувати зустрічі з іншими учасниками. Також рекомендую зберігати контактні дані не лише у застосунку, а й у контактах телефону або додаючись у LinkedIn та WhatsApp, щоб мати альтернативний спосіб контакту. 

У LinkedIn та Facebook часто організовують групи для нетворкінгу, де ви можете знайти інших учасників за допомогою відповідних хештегів. Для Web Summit актуальними цього року хештегами будуть: #Websummit, #Websummit2023. Приділіть трохи часу спілкуванню, надсилаючи повідомлення та залишаючи коментарі. 

Web Summit у соціальних мережах Web Summit у соціальних мережах

Розкажіть про свою участь у конференції

Не забувайте опублікувати допис про відвідування події. Повідомте свою аудиторію LinkedIn, і, повірте мені, дехто з вашої мережі контактів точно зв’яжеться з вами.

Візитівка у минулому? Зовсім ні, якщо цифрова!

Надавайте перевагу електронним візиткам замість паперових і візьміть за правило обмінюватися контактними даними під час розмов. Ось моя цифрова картка:

Приклад цифрової візитівки Приклад цифрової візитівки

Зважаючи на свій досвід, я рекомендую робити нотатки про людей, з якими ви спілкуєтеся під час події, оскільки після конференції відтворити все з пам’яті буде неможливо. Наявність цих нотаток може значно полегшити спілкування з вашими новими контактами після заходу.

Що робити під час заходу

Після ретельної підготовки настав час найвідповідальнішого — пережити дні конференції з максимальною користю і задоволенням.

Настрій та самоорганізація — ваше все

Раджу прибути за годину до початку події, щоб уникнути довгих черг. Крім того, захопіть перекуси та воду (за змоги), щоб знову ж таки довго не очікувати в чергах під час обідньої перерви. Ви також можете взяти з собою засоби від головного болю про всяк випадок, оскільки голова гудітиме від потоку нових знайомств та спілкування. 

Відразу морально підготуйтеся до шаленого нетворкінгу. Робіть перерви між зустрічами, щоб перевести подих. Навіть якщо ви прямуєте на кава-брейк, це ще одна нагода завести нові знайомства у черзі за напоєм. Тим паче що завести розмову буде легко навіть для інтровертів. 

З чотирма павільйонами на Web Summit будьте готові багато ходити, тому зручне взуття обов’язкове!

Нетворкінг із фокусом на особистість

Знову ж таки, найосновніше — пам’ятайте про ваш ICP та шукайте потрібних вам людей. На події тисячі стартапів, і зустрітися з усіма просто неможливо. Звертайтеся до тих, хто відповідає вашим цілям та інтересам. Не забудьте призначити зустрічі з тими, з ким ви вже попередньо встановили контакт у LinkedIn / застосунку / інших соцмережах. Подумайте, як “підійти” до свого ICP. Запитуйте про останні технологічні тенденції, дізнавайтеся про інші відвідані ними події, обговорюйте методи розвитку бізнесу, діліться порадами з власного досвіду або ж спілкуйтеся на будь-яку іншу цікаву тему. Пізніше можна заглибитися у бізнесові справи.

Пітч

Попрактикуйтеся з самопрезентацію, вона має бути чіткою, лаконічною та зрозумілою. Перевантажувати когось своєю самопрезентацією — не найкраща стратегія, вмійте чути співрозмовника і щиро цікавитися його проєктом (за можливості підготуйтеся до запланованих зустрічей шляхом ресерчу публічної інформації в мережі). Пам’ятайте, ви не просто говорите про себе, ви говорите про те, як ваш продукт може вирішити потреби та болі ICP. Спробуйте завершити розмову запитом поради у співрозмовника про те, з ким варто поспілкуватися далі.

Нетворкінг 24/7

Web Summit пропонує як денні, так і нічні заходи. Подумайте про розподіл завдань у вашій команді, аби одні відвідували вечірні заходи, а інші — денні. А також потурбуйтеся про квитки на нічні заходи. Якщо ж ви самостійно їдете на подію, не нехтуйте неформальними знайомствами у барах.  

Пам’ятайте про person in a chair: людину в команді, яка підтримує вас онлайн, коли це необхідно.

Після події

Як було написано вище, збір інформації про потенційних клієнтів важливий для ефективної подальшої комунікації. Робіть нотатки про кожну людину, з якою ви маєте зустріч! Також подумайте про те, щоб сфотографуватися разом. Це допоможе вам максимально персоналізувати подальші повідомлення і “подружитися” у соціальних мережах чи не тільки.

Підсумовуючи

Щоб отримати максимум від Web Summit, необхідна ретельна підготовка, активна участь під час заходу та ефективні подальші дії після події.

Як найбільша у світі технічна конференція, Web Summit пропонує численні можливості налагодження контакту з потенційними клієнтами/інвесторами/партнерами, дозволяючи вам побудувати гарну мережу контактів, а також отримати знання, які можуть принести користь вашому бізнесу. 

Сподіваюся, що досвід, яким я поділився, допоможе вам максимально проявитися на конференції та знайти для себе та своєї компанії нові можливості.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
2
Прокоментувати
Nataliia Trubnikova 07.11.2023, 04:00
На основі свого досвіду скажу, що супер корисна стаття хто збирається їхати на Вебсаміт. Ще один момент який Федір не згадав — те, що на саміті є ком'юніті та івенти, окремо від основної програми. Тому, якщо вас цікавлять певні нішеві теми + нетворкінг — можна також їх відвідати. Ось посилання: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z-CSAENhQygbIPVqP5WbKbbVAGfJFYoixORwWyN8n9o/htmlview
Nastya Sosynyuk 06.11.2023, 03:02
Дуже дякую за практичний матеріал!
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 22 години тому

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 7 грудня 2023 14:30