Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як обрати генератор для квартири та скільки він коштує

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
15 листопада 2022 4 хвилин читання

Через проблеми з електропостачанням генератори встановлюють не тільки на підприємствах, а й у житлових будинках. Так українці шукають способи продовжити працювати та забезпечувати базові побутові потреби. Нещодавно сервіс Kabanchik.ua поділився даними про зростання попиту на встановлення генераторів та реле напруги удвічі порівняно з 2021 роком. 

SPEKA дізналася у Kabanchik.ua, чи можна встановлювати генератори в оселях та що при цьому варто врахувати. Детально про це розповів майстер сервісу Денис

Чи можна встановлювати генератори у квартирах і приватних будинках? 

Технічно це можна зробити. Якщо це приватний будинок, немає жодних проблем. Якщо багатоквартирний, буде шум та дим від роботи генератора. 

Інверторний генератор вважають одним із найтихіших, видає 40-45 дБА звуку (звукового тиску постійного шуму). Згідно з Державними санітарними нормами, допустимий рівень звуку у приміщеннях житлових і громадських будинків та на території житлової забудови становить  40 дБА вдень (08:00-22:00) та 30 дБА вночі (22:00-08:00).

Тож можливість встановити генератор у квартирі залежить від того, чи домовитеся ви з сусідами. Зі свого досвіду можу сказати, що люди дедалі частіше звертаються по таку послугу. 

Чи має значення поверх та інші особливості житла при встановленні генератора?

Генератор може працювати як на першому, так і на двадцятому поверсі. Найкраще, коли у квартирі є балкон. Тоді генератор встановлюють там, а гофру для вихлопу можна зробити будь-якої довжини й вивести на вулицю. Якщо балкон герметичний, то і звук від генератора буде слабшим. Але не варто розрахувати на його цілковиту відстутність, оскільки шум буде поширюватися вентиляцією. 

Якщо балкона немає, генератор може бути на вулиці. Однак тоді зважайте на ризик крадіжки чи хуліганства. 

Дуже важливо тримати вікна балкона відчиненими, коли працює генератор. Йому потрібне повітря та охолодження. 

Якщо живете у приватному будинку, для генератора на вулиці потрібно зробити надійний навіс, що захищатиме електронну систему від вологи під час дощу та снігу. 

Які бувають генератори та як їх обирати?

Залежно від паливної системи генератори бувають бензинові, дизельні та газові. Є також гібриди — бензин плюс газ або дизель плюс газ (нечасто). 

Усі ці генератори можна встановлювати у квартирах і будинках. Вони мають різну потужність. А вибір залежить від того, яку техніку хочете підключити. Потрібно визначити необхідну потужність для запуску приладів та додати до неї 1-2 кВт запасу.

Для освітлення у квартирі вистачить генератора на 1-2 кВт. 

Холодильнику для запуску треба щонайменше 2 кВт. Після запуску він споживає 170-180 Ват. Тож потрібен генератор на 2,5-3 кВт. 

Щоб одночасно працювали холодильник, телевізор та комп'ютер, треба 3,5 кВт.

Бойлер потребує 2 кВт. 

Якщо візьмете генератор на 1,8 кВт і підключите до нього холодильник та комп'ютер одночасно, холодильник під час запуску спалить ваш комп'ютер. 

Якщо оберете генератор відповідно до техніки, але не закладете у потужність запас 1-2 кВт, він заглухне. Доведеться перезапускати, відімкнувши деякі прилади. 

Для приватного будинку потрібен генератор від 5 кВт. Таку потужність мають дизельні прилади. 

Скільки коштує генератор?

Залежить від виробника та якості. Але купівля генератора точно не те, на чому варто економити. Знаю вже трьох людей, які придбали генератори за 15 тис. грн, а на ремонт витратили ще 10. Один із таких генераторів пропрацював всього 7 годин після запуску.

Нормальний генератор на 10 кВт коштує приблизно 130 тис. грн. І ціни стрімко зростають. Ще декілька тижнів тому це було 65-80 тис. — здорожчання удвічі. 

Вигідніше брати газовий генератор. Він не найдешевший, але за пів року постійного користування його вартість повністю окупиться.

І пам'ятайте, що крім генератора необхідно придбати гофру потрібної довжини, пальне, дроти, вилки, розетки, автомати для підключення і навіси, про які я раніше сказав. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

10 найкращих бірж фрилансу

Діана Полуніна 27 січня 2024 09:30

Де знайти разову роботу: найкращі українські сервіси фрилансу для початківців і профі

Владислава Бурлука 25 серпня 2023 15:00

Школяр із Житомира навчився виробляти електроенергію з водоспадів

Артем Житкевич 5 червня 2023 19:15

Як захистити побутову техніку від перепадів напруги. Поради від Kabanchik.ua

Христина Коновалова 19 січня 2023 15:58

Як правильно експлуатувати генератор

Христина Коновалова 13 грудня 2022 14:04