Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як обрати CRM для малого та середнього бізнесу та не “злити” бюджет?

Олег Грициняк
Олег Грициняк CEO at Shelfy
6 липня 2024 7 хвилин читання

Підвищення продуктивності, мінімізація людського фактора, структуризація процесів — переваги, які отримує компанія після впровадження CRM-системи. На ринку ж представлено безліч платформ, що відрізняються інтерфейсом і функціоналом. Операційні CRM-системи автоматизують бізнес-процеси, аналітичні — формують бази даних, колективні — координують роботу різних відділів компанії. Вибір системи ґрунтується на дослідженні конкретного бізнесу і його потреб.

Як серед десятків CRM-систем обрати ту, що треба саме вашому бізнесу й не “злити” бюджет? В цьому матеріалі своїм досвідом поділився засновник онлайн каталогу з програмами та послугами для бізнесу Shelfy Олег Грициняк.

Критерії, які допоможуть обрати правильну систему

На вибір системи впливають розмір компанії, її індивідуальні запити, поточні бізнес-процеси та плани на майбутнє.

Щоб CRM ефективно виконувала свої функції й була максимально корисною, варто врахувати п’ять критеріїв:

  • Вартість

Програми мають різну форму розрахунку: хмарні системи працюють за підпискою, локальні — разова оплата. У бюджет також закладайте вартість індивідуального налаштування і довготривалого обслуговування з підтримкою та оновленнями. Система має збільшувати прибуток, а не бути болісною витратою.

  • Функціонал

За функціоналом виділяють чотири типи CRM-системи: аналітика, документообіг, месенджер, телефонія. Можна обрати програму, в якій буде поєднано все, але чи точно вам зараз це потрібно? Рекомендую чітко визначити який процес вам потрібно автоматизувати і під нього підібрати сервіс.

Можливість обрати функціонал системи в онлайн-каталозі програм для бізнесу Shelfy<br> Можливість обрати функціонал системи в онлайн-каталозі програм для бізнесу Shelfy
  • Впровадження

Підписуйтеся на наші соцмережі

Термін та складність впровадження відрізняється в кожного розробки: з одним сервісом ви можете впоратись самостійно, а з іншим потрібна допомога. На платформі Shelfy ви можете підібрати компанію-інтегратора, який підбере програму до ваших потреб, допоможе з впровадженням та підтримкою.

  • Інтеграграції

Оцініть, з якими програмами можна підключити інтеграцію: соціальні мережі, сайт, телефонія тощо. Інтеграція дозволяє підтримувати єдину базу даних, у якій зберігається інформація з різних джерел, тому цей етап потребує особливої уваги. 

  • Безпека даних 

Переконайтеся, що обране забезпечення має двофакторну аутентифікацію, рольовий доступ до даних, сучасне шифрування, регулярні резервні копії, використовують безпечні сервери. По можливості перевірте сертифікати безпеки. 

Оптимізація CRM для власного бізнесу

82% підприємців в опитуванні HubSpot зазначили, що завдяки впровадженню CRM збільшились продажі. Налаштування рутинних задач, а саме: спілкування з клієнтами, створення звітів, формування бази замовлень — ключові функції CRM. Тому збільшення продажів — очікуваний результат автоматизації бізнес-процесів. Звільнення до 70% робочого часу команди зменшує кількість помилок від людського фактора та відкриває можливості для стратегічного планування, вирішення кризових ситуацій, вдосконалення продукту.

Для успішної імплементації CRM у роботу радимо врахувати 2 процеси:

  • Навчання персоналу

Самостійне опанування системи займає багато часу. Менеджери популярних CRM-систем пропонують навчання саме по своїй платформі. Теоретичні і практичні завдання, спільні вебінари, підтримка після інструктажу дозволять кожному члену команди освоїти користування за короткий термін.

  • Підключення до інших інструментів

Визначте всі ресурси, які варто пов’язати зі CRM: електронна пошта, програми документообігу, аналітики й бухгалтерії. Отже, вся інформація буде в одному місці, на відстані декількох кліків. Це у свою чергу дає можливість максимально аналізувати діяльність бізнесу та покращувати ефективність.

Щоб коректно імплементувати платформу у бізнес та уникнути збоїв, варто звертатися до професійних інтеграторів, яких можна знайти на Shelfy. Оберете спеціаліста з досвідом у вашій ніші, подивитися кейси, прочитаєте відгуки та експертні статті.

В онлайн-каталозі програм для бізнесу Shelfy представлені 10+ перевірених компанії інтеграторів CRM В онлайн-каталозі програм для бізнесу Shelfy представлені 10+ перевірених компанії інтеграторів CRM

Топ платформ для малого та середнього бізнесу

Згідно з дослідженням Salesforce 90% бізнесів стверджують, що CRM-система покращила їхні взаємодії з клієнтами. Завдяки доступу до повної інформації про аудиторію менеджери компанії надають персоналізований сервіс, а злагоджена робота між різними відділами дозволяє уникати помилок у комунікації. 

CRM-системи можна розділити на два типи: універсальні та нішеві. До першої категорії відносяться: Key CRM, Keepin crm, Perfectum, Click up, Odoo, OneBox OS, Creatio, Zoho CRM. Вони підходять для більшості бізнесів в В2В і В2С сектрах.

В каталозі Shelfy представлені універсальні та нішеві системи для бізнесу будь-якого розміру В каталозі Shelfy представлені універсальні та нішеві системи для бізнесу будь-якого розміру

Проте на ринку є й нішеві програми, які будуть корисні для конкретної сфери. Наприклад, Beauty Pro це перша українська система для бюті-бізнесу. Понад 10 років працює, щоб допомагати автоматизовувати роботу салону, оптимізовувати час та зменшувати помилки від людського фактору.  В ньому є все, що потрібно для ефективного управління:

  • Від онлайн-запису та ведення клієнтської бази до детальної аналітики та інтеграції з ПРРО.
  • Можна вести облік товарів, розраховувати зарплату та планувати робочий графік роботу команди.
  • Формуються детальні звіти, які допоможуть знайти точки для масштабування бізнесу.

Для власників дропшипінг бізнесу підійде TradeEvo. В ньому ви можете керувати багатоканальними продажами, складом та дропшипінгом, прозоро організовувати співпрацю з постачальниками та контрагентами. Система поєднує в собі одразу декілька продуктів: CRM, ERP та WMS, а також інтегрується з prom, hotline, Rozetka, eBay, Zakupka, АЛЛО та іншими маркетплейсами. Одна з ключових переваг системи — можливість парсингу для автоматичного отримання потрібної інформації з сайтів постачальників за обраними полями даних та з обраним інтервалом часу.

Для оптимізації фітнес та тренажерних залів рекомендую протестувати такі програми: FitnessPro, а підприємцям з медичної сфери будуть корисні — Denta Pro, Clever Box та Cliniccards.

Обирайте CRM-систему до ваших задач, розміру бізнесу, характеристик та індустрії. На ринку є програми, які розуміють специфіку тої чи іншої галузі і дають лише той інструментарій, який ефективний компаніям, а не тягне додатковий бюджет. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Юристи порадили айтівцям, як адаптуватись до мобілізації

Олеся Дерзська 19 липня 2024 17:43

Як підвищити лояльність клієнтів та залучити нових за допомогою SERM? Кейс Netpeak у ніші біодобавок

Андрій Тарасенко 15 липня 2024 21:23

Радник для бізнесу: чого бояться компанії і як ефективно налаштувати співпрацю

Артур Федоренко 5 липня 2024 12:46

Чому важко перейти на український софт: міфи та реальність

Віталій Новак 14 червня 2024 09:00

Коучинг: навіщо він бізнесу? Міфи та можливості

Aлла Заднепровська 20 травня 2024 17:00