Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як корпоративне електронне навчання збільшує конкурентоспроможність компанії

Катерина Атаманенко
Катерина Атаманенко Content Manager LMS Collaborator
4 квітня 2023 8 хвилин читання

Конкурентоспроможність – важливий аспект, який впливає на успіх та стійкість компанії на ринку. Саме вона відповідає за формування лідерства у галузі, збільшення доходу та рентабельності. Високий рівень конкурентоспроможності дозволяє створити сильний бренд з позитивною репутацією та іміджем.

Ефективність та продуктивність співробітників також є важливими чинниками конкурентоспроможності компанії. Саме від успішної роботи персоналу залежить рівень задоволеності клієнтів, який впливає на формування позитивної репутації та забезпечення конкурентної позиції на ринку.

Згідно з дослідженнями Training Magazine, використання електронного навчання дозволяє збільшити продуктивність співробітників на 50%. Що позитивно позначається на результатах та ефективності роботи, а також конкурентоспроможності компанії.

Як саме корпоративний e-learning допомагає підтримати та покращити конкурентоспроможність компанії, розповідаємо в цьому матеріалі.

«Інвестиції в електронну інфраструктуру та сферу освіти є ключем до забезпечення майбутньої конкурентоспроможності економіки кожної країни». 
Білл Гейтс

Як через корпоративний e-learning збільшити конкурентоспроможність

Перерахую переваги, які надає корпоративне навчання співробітників і використання отриманих ними знань у роботі.

1. Збільшення продажів

Знання продукту є невід'ємною складовою успішних продажів. Якщо співробітник добре розуміє характеристики продукту, він може ефективно презентувати його переваги та продемонструвати клієнту, чому він повинен купити його. Навчання також може допомогти у розвитку важливих навичок продажу, таких як ефективна комунікація, ведення переговорів, робота з запереченнями та аргументація.

Як це зробити: продуктове навчання та база знань.

Впровадження продуктового навчання допомагає організувати ефективну підготовку співробітників. Надати їм необхідні знання та навички, які допоможуть якісно продавати товар. А організація продуктового навчання на базі Learning Management System (LMS) дозволить швидко та ефективно передавати інформацію та контролювати засвоєння знань.

В свою чергу, наявність бази знань допоможе організувати вільний доступ до інформації по товарах, його асортименту, особливостей тощо. Якщо продавці забудуть характеристику продукту, вони зможуть швидко ознайомитись з нею в корпоративній бібліотеці. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

База знань «Атлантик Гейзер» на порталі LMS Collaborator База знань «Атлантик Гейзер» на порталі LMS Collaborator

2. Підвищення продуктивності персоналу

Продуктивність співробітників є важливим чинником, який визначає конкурентоспроможність компанії. Якість та ефективність роботи прямо впливають на прибуток та репутацію компанії, що робить ефективну роботу співробітників особливо важливою. Крім того, ефективна робота співробітників дозволяє компанії вдосконалювати свої продукти та послуги, бути більш гнучкою та адаптивною до змін на ринку та конкуренції.

Як це зробити: регулярне навчання.

Регулярне навчання допомагає розвивати та підтримувати в тонусі навички і знання співробітників, які є необхідними для ефективного виконання роботи. Призводить до підвищення їх продуктивність, рівня компетенцій та забезпечує швидку адаптацію до умов, які постійно змінюються. Організація регулярного навчання з використанням LMS дозволяє співробітникам навчатись без відриву від роботи, у будь-який зручний час та місце.

3. Підвищення рівня задоволеності клієнтів

Навички комунікації з клієнтами є вкрай важливими. Оскільки вони прямо впливають на рівень їх задоволеності. Від вміння ефективно вести переговори, активно слухати та забезпечити комфортне спілкування залежить не тільки успішність продажу, але й імідж компанії. Задоволений клієнт буде неодноразово звертатись до послуг компанії та рекомендувати її іншим.

Як це зробити: навчання soft skills.

Покращити якість клієнтської підтримки допоможе впровадження навчання soft skills. Для цього ви можете використовувати навчальні курси, відео або діалогові тренажери, які допоможуть співробітникам відпрацювати отримані знання на реально змодельованих ситуаціях. Таке навчання розвиває комунікаційні навички, критичне мислення, здатність швидко приймати рішення та вирішувати проблеми.

Навчання soft skills можна проводити як внутрішньо, так і залучаючи зовнішніх тренерів або консультантів. Для підвищення ефективності навчання можна також створити внутрішню базу знань, де співробітники зможуть швидко знайти необхідну інформацію та рекомендації з питань комунікації з клієнтами.

Наприклад, в LMS Collaborator весь навчальний контент збирається до бази знань. Ви можете структурувати матеріали за категоріями, а також налаштувати рівні доступу до них – надавати доступ до конкретної інформації тільки для співробітників окремої посади або відділу. Доступ до бази знань 24/7, тому потрібна інформація завжди буде під рукою у співробітників.

Навчальний курс Kernel на порталі LMS Collaborator<br> Навчальний курс Kernel на порталі LMS Collaborator

4. Швидке реагування на зміни

Оскільки бізнес-середовище досить динамічне, компанії повинні бути готові швидко адаптуватися та пристосовуватися до змін. Це означає, що персонал компанії також повинен бути готовий до нових умов та швидко на них реагувати. Тому вкрай важливо створювати корпоративну культуру безперервного навчання, щоб забезпечити успішну конкурентоспроможність компанії.

Як це зробити: мікронавчання.

Мікронавчання є найкращим інструментом для швидкої адаптації співробітників до змін та миттєвого засвоєння необхідних знань. Цей тип навчання дозволяє створювати та оновлювати контент легко та ефективно. Особливо це актуально, коли потрібно швидко проінформувати співробітників та надати потрібну інформацію. Наприклад про зміни в бізнес-процесах, оновлення товарного асортименту тощо. В цьому чудово допоможуть короткі презентації, відео або інфографіка.

5. Покращення кваліфікації працівників

Кваліфікація співробітників є однією з ключових складових конкурентоспроможності компанії. Якщо компанія має висококваліфікованих та досвідчених співробітників, це допомагає їй підтримувати конкурентну позицію на ринку: пропонувати якіснішу продукцію та кращі технічні можливості. Співробітники з високою кваліфікацією виконують свою роботу більш ефективно та продуктивно, що допомагає компанії розвиватись та пристосовуватися до змін в бізнес-середовищі.

Як це зробити: оцінка та індивідуальні плани розвитку.

Проведення оцінки допоможе визначити рівень компетенцій та навичок співробітника. На результаті отриманих даних можна сформувати індивідуальний план розвитку, спрямований на підвищення його кваліфікації, кар'єрного та професійного зростання. Це легко зробити на базі LMS Collaborator. Варто врахувати лише особливості співробітника, його сильні та слабкі сторони, а також зони розвитку. В результаті ви отримуєте індивідуальну програму підготовки та покращення кваліфікації співробітників.

Приклад індивідуального плану розвитку, створеного на навчальному порталі LMS Collaborator Приклад індивідуального плану розвитку, створеного на навчальному порталі LMS Collaborator

Висновок

Ми як розробники багатофункціонального інструменту для корпоративного навчання LMS Collaborator розуміємо важливість впливу корпоративного e-learning на конкурентоспроможність компанії. Враховуючи досвід роботи з провідними компаніями, ми вивели наступний рецепт для компаній, які хочуть підвищити власну конкурентоспроможність на ринку, залучивши розвиток та навчання власних співробітників.

Рецепт компанії, яка хоче підвищити свою конкурентоспроможність на ринку:

  • продуктове навчання для покращення знань по продукту компанії;
  • актуальна та зручна База знань для організації вільного доступу до інформації;
  • регулярне навчання співробітників для підтримки знань;Регулярне навчання співробітників для підтримки знань;
  • навчання soft skills для розвитку навичок комунікації з клієнтами;
  • мікронавчання для швидкого донесення потрібної інформації;
  • проведення оцінки для виявлення недостатньо розвинених компетенцій та навичок;
  • розробка індивідуальних планів розвитку для підвищення кваліфікації.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тренди зелених технологій на 2025 рік

Федір Компанієць 10 січня 2025 09:10

Тренди у медичних технологіях на 2025 рік

Роман Бурдюжа 9 січня 2025 18:00

Як створити Employer Branding проєкт, що допомагає айтівцям спати

Марія Герасимяк 9 січня 2025 09:50

Криптографія, ШІ, квантові обчислення та дипфейки — що буде у трендах технологій у 2025 році

Олександр Тартачний 8 січня 2025 09:17

Систематизація бізнес-процесів: коли і чому компанії вирішують навести лад у своїй операційній діяльності?

Marina Kovalska 7 січня 2025 13:00