Як громадська активність стала моїм шляхом до лідерства
Євгенія Клепа – справжня лідерка з tech-напрямку України, яку сьогодні знають як директорку з партнерств та інновацій в SET University, підприємицю, спікерку та менторку міжнародних проєктів. Її шлях до визнання вивірений роками активної роботи в стартапах, інноваціях та акселераторських програмах, але він почався ще з волонтерських ініціатив. Саме участь у громадських проєктах дала Євгенії перші навички лідерства, побудови спільнот і управління кризовими ситуаціями, які стали фундаментом кар’єрного зростання. Цією історією вона поділилася у своїй колонці.
Від шкільних ініціатив до міжнародних конференцій
Мій шлях у волонтерстві розпочався ще в підлітковому віці, коли ми в школі збирали макулатуру та сортували сміття, що важливо і сьогодні, садили дерева, організовували концерти-“капусники”. Простенькі ініціативи, але вже тоді вони формували в мені відчуття відповідальності перед суспільством і навички командної роботи.
Згодом, під час навчання в університеті, моя громадська активність набула більшої структури. Я стала головою профкому та заступницею голови студради, організовувала наукові конференції та різноманітні заходи, що допомогло набути перших навичок у проджект менеджменті. Це був час, коли я навпомацки навчилася працювати з партнерами, спонсорами та спільнотою. Важливий етап у розвитку лідерських якостей, оскільки я почала розуміти, як будувати команди та досягати результатів через співпрацю.
Абсолютно всі громадські активності на той час були у форматі pro bono, тобто безоплатні. Згодом певним чином це переросло в перший заробіток. Наприклад, допомога з внутрішніми заходами в партнерських організаціях та клубах.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Тоді ж з`явилися перші навички перемовин і дипломатії. Паралельно я почала займатися громадською діяльністю навколо адміністративно-політичної діяльності Києва. Це була змога дотягнутися до нових контактів, до більших важелів. Не тільки в академічному чи тусовочному світі, а бізнесово-громадському.
Навички лідерства, здобуті через добрі справи
Громадська діяльність змінила мене не тільки як людину, а і як професіонала. Це було своєрідним тренуванням лідерства, де кожен проєкт був можливістю проявити себе. Окрім того, я отримала цінний досвід у кризових ситуаціях, що зараз допомагає мені керувати великими проєктами. Тут завжди потрібно швидко реагувати на зміни та знаходити нестандартні рішення.
Я здобула певний скіл-сет, який вплинув на подальшу кар`єру. Вже вміла брати на себе відповідальність, мала впевненість лідера, який веде за собою, якого дослухаються.
Коли перейшла на серйозніший рівень – організацію фестивалів та міжнародних конференцій на тисячі гостей – цей досвід став базовим для подальших кар'єрних досягнень. Моя нинішня посада в SET University та проєкти, які я курую, були б неможливими без тих перших кроків. Це не лише про навички, але й про створення мережі контактів, що поступово відкрили мені доступ до нових можливостей та нетворкінгу.
Для мене волонтерство й сьогодні є надважливим
У своїй діяльності я продовжую дотримуватися співвідношення 70 на 30, де 30% – це завжди pro bono історія, волонтерство різного характеру. І це не тільки про збори чи підтримку ЗСУ, я кажу про екосистемну підтримку. Активно допомагаю молодим підприємцям, жінкам у технологічній сфері, виступаю менторкою та тренеркою на різних платформах, таких як Wtech та STEM is FEM, співпрацюю з Мінцифри.
Мені важливо, щоб ті, хто зараз робить свої перші кроки, мали підтримку та поради, яких колись бракувало мені. Я розумію, як можна допомагати підприємцям у їх становленні, яких помилок не варто робити і як вберегтися від них.
Жоден успіх не приходить без викликів
Усвідомлення цього стало одним з найважливіших уроків, які я винесла з громадської діяльності. Якщо говорити про особистий контекст, мій внутрішній розвиток відбувся на тих принципах, які можливо не завжди мені подобались. Але це також урок.
І ці життєві принципи й пріоритети, які я здобула, несу крізь усі проєкти, де працюю, до яких долучаюсь, які для мене важливі. Певні закладені постулати того впливу – для кого і чому це робиться – для мене є найбільш важливими.
Я сама пройшла через етапи вигорання та самокритики, від них убезпечитися майже неможливо. Але можна знайти шляхи лайтового виходу і трансформації. І тепер я допомагаю іншим жінкам знаходити цей баланс, зокрема в контексті емоційної стійкості та впевненості у власних силах.
Євгенія Клепа, директорка з партнерств та інновацій у SET University