Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як готуватися до сертифікації з Salesforce: поради розробниці

IT-команда NIX
IT-команда NIX
25 жовтня 2022 10 хвилин читання

Під час пошуку роботи наявність сертифікації дійсно допомагає виділитись з-поміж інших кандидатів. Нині замовники частіше запитують фахівців про підтвердження навичок роботи із Salesforce. Для клієнтів це додатковий показник вашої компетентності, а для спеціалістів — хороший шанс приєднатися до крутого проєкту.

У цій статті я, Руслана Федорченко, Solution Architect у NIX, розповім про свій досвід отримання сертифікацій Salesforce та поділюся практичними порадами з підготовки до іспиту.

Годі сумніватися, чи потрібна вам сертифікація

Для складання іспиту потрібно щонайменше пів року досвіду роботи з Salesforce. Зазвичай цього часу достатньо, щоб розібратися з основними інструментами платформи та впевнено змінювати наявний функціонал.

Деякі клієнти відразу шукають Salesforce-розробників із сертифікацією рівня Dev 1/2 або Admin/Advanced Admin. Усе залежить від вимог проєкту. Зазвичай сертифіковані фахівці краще розуміють вимоги клієнтів і добре орієнтуються у Salesforce-клауді, який використовує бізнес. А отже, швидше зможуть надати замовнику якісне рішення.

Якщо ви ще не маєте сертифікації, можливі два сценарії. Клієнт або запросить вас на інтерв'ю, щоб перевірити рівень знань, або продовжить шукати спеціаліста з потрібною кваліфікацією.

Як виглядає тестування

Ви можете скласти іспит онлайн або в одному із сертифікаційних центрів у США. До речі, таку можливість має кожен учасник профільної конференції Dreamforce. На події відведена окрема локація для охочих засвідчити рівень своїх знань.

Який би формат ви не обрали, дотримуйтеся наступних кроків:

 • Зареєструйтеся на платформі Trailhead, оберіть дату, різновид сертифікації та оплатіть її. Також потрібно зареєструватися на сайті Webassessor. Тут ваш профайл синхронізується з акаунтом на Trailhead. Завдяки цьому після успішного складання кожного іспиту отримані сертифікати будуть відображатися на вашій сторінці на Trailhead.
 • Завантажте на комп'ютер локальну програму, яка автоматично заблокує ваш екран на час іспиту. Таким чином організатори піклуються, щоб усе було чесно і ви не могли знайти та скопіювати відповідь з інтернету.
 • Заздалегідь перевірте справність вебкамери та мікрофона.

Якщо скадатимете тест онлайн, за вами спостерігатиме працівник компанії Salesforce. Він може попросити вас показати приміщення, в якому ви перебуваєте. Не дивуйтеся, це теж момент перестороги. Якщо наглядач зафіксує сторонні звуки у вашій кімнаті після початку тестування, вам оголосять попередження або припинять іспит без можливості скласти іншим разом (хоча це трапляється рідко). Тому поставтеся відповідально до вибору місця тестування.

Не вдалося одразу пройти сертифікацію? Вихід є. За замовчуванням функціонал платформи оновлюється тричі на рік. Із кожним релізом Salesforce вам будуть доступні три спроби для складання тесту. Зазвичай коштує це дешевше, ніж перша спроба.

Тест містить 60 питань. Вам запропонують підтвердити чи спростувати кілька тверджень з офіційної документації Salesforce або розв'язати ситуативні завдання. Наприклад, на знання основних інструментів чи фреймворків. На все про все 105 хвилин. Щойно час сплине, система відразу підрахує результат і виведе його на екран. Прохідний бал — 75% правильних відповідей. Для деяких сертифікацій цей поріг може бути інший, наприклад, 65%.

Готуємося до сертифікації: основні кроки

Я впевнена, що у кожного з вас є свої методи підготовки до іспитів. Хтось починає муштрувати теорію за місяць, а хтось сподівається на вдачу і прихильність долі. У будь-якому разі підготовка не завадить.

 • Ознайомтесь із Career Path та оберіть цікаву для вас сертифікацію

Зазвичай фахівці починають прокачуватися в одній з основних сертифікацій відповідно до свого профілю — Salesforce Administrator або Salesforce Developer. Згодом ви будете глибше знайомитися з платформою, новими інструментами і продуктами Salesforce. Часто Salesforce-розробники починають цікавитися бізнесом замовника настільки, що врешті знаються на ньому не гірше за клієнта. Або ж вивчають окремий бізнес-домен. Таких спеціалістів долучають до проєктів як експертів, бізнес-аналітиків, маркетологів. Тож ви зможете підтвердити свою кваліфікацію і за цими напрямами.

Мапа кар'єрних можливостей у Salesforce Мапа кар'єрних можливостей у Salesforce

Обирати сертифікацію навмання не варто. Замовник вважатиме вас фахівцем своєї справи, але насправді це буде не так. Тому відповідально поставтеся до вибору спеціалізації. Це ваш шанс заявити про себе як про справжнього профі.

 • Прочитайте опис вашої сертифікації на Trailhead і зверність увагу на теми для підготовки до іспиту

Вивчайте рекомендовані трейли і документацію, робіть конспекти. Припустімо, ви складаєте сертифікацію на CPQ-спеціаліста. У тесті вам може трапитись тема про ціноутворення у Salesforce. Це коли у вас є список продуктів, і вартість кожного окремого типу продукту може відрізнятися. Під час навчання занотовуйте головні моменти. Потім за таким самим принципом візуалізуйте інші теми. Так зможете швидше запам'ятовувати інформацію. Спробуйте пройти пробне тестування з цими підказками, а наступного разу покладайтеся на здобуті знання.

 • Зверніться до колег, які вже проходили сертифікації

Наприклад, ми у своїй команді для зручності створили спільний документ з підготовки до іспиту. Кожен може залишати у ньому запитання, які найбільше запам'яталися з сертифікації або після інтерв'ю із замовником. Ця порада дієва, якщо ви плануєте проходити тестування у межах одного релізу Salesforce.

 • Практикуйте тайм-менеджмент 

Виконуючи пробний тест на Trailhead або на іншому сторонньому ресурсі, не гайте часу на запитання, відповідь на які одразу не спадає на думку. Без вагань переходьте до наступних. Повернутися назад і змінити варіант відповіді встигнете завжди.

 • Створіть умови, схожі на справжній іспит

Так ви зрозумієте, наскільки швидко можете впоратись із завданнями, чи оптимальна для онлайн-тестування атмосфера. За результатами іспиту зможете виявити свої слабкі сторони та провести роботу над помилками.

Мій досвід складання сертифікацій Salesforce

Я прийшла у Salesforce у 2018 році, закінчивши Харківський патентно-комп'ютерний  коледж за спеціальністю «комп'ютерні науки». Потім вступила до ХНЕУ імені С. Кузнеця на факультет економічної інформатики і параллельно проходила освітню програму в NIX за напрямом Salesforce. Поступово я практикувалась у роботі з платформою й опанувала основні можливості цієї CRM-cистеми. Мені захотілося підтвердити рівень здобутих знань і навичок. Я прагнула отримати професійне визнання і стати кваліфікованою експерткою. Це і мотивувало мене скласти одразу три сертифікації:

 • Salesforce Certified Administrator та Salesforce Certified Platform Developer I. Це початкові сертифікації. Вони підтверджують, що я знайома з основними інструментами платформи, знаю, де, коли і навіщо їх застосовувати. Також розуміюся на тому, як працюють валідації, обмеження і т. д.
 • Salesforce Certified Pardot Specialist — сертифікація за вузьким напрямом Pardot. Це окремий застосунок для маркетологів. З його допомогою можна надсилати клієнтам таргетовані листи, стежити, якими продуктами або послугами вони цікавляться. Сертифікація підтверджує моє вміння налаштовувати аплікації та загалом працювати із застосунком. Я знаю все про його обмеження і доступний функціонал.
 • CPQ Specialist — цей сертифікат засвідчує, що я володію навичками впровадження Salesforce CPQ (configure, price, quote) і маю достатьо кваліфікації для проєктування та впровадження процесу котирувань.

На момент отримання перших трьох сертифікацій я навчалася в університеті і працювала. Проте великого навантаження в проєктах не мала. Тому весь вільний час приділяла вивченню матеріалів з Salesforce. Одного разу я намагалася скласти іспит без кропіткої підготовки. Думала, якщо маю досвід роботи з технологією, то мені точно все вдасться. Та моя впевненість не справдилась, що зайвий раз підтверджує: підготовка — половина успіху на іспиті.

Ресурси для підготовки до базової сертифікації Salesforce

 • Trailhead — навчальний портал, на якому зібрані всі необхідні модулі, пробні тести та офіційна документація Salesforce. 
 • Quizlet — інтерактивний сервіс, спрямований на вивчення матеріалу шляхом створення наборів карток зі словами і визначеннями, об'єднаних у  модулі та папки.
 • Salesforce Ben — зручно подають матеріал для покрокової підготовки по різним темам.
 • Focus on force — класний сайт, зібрана вся необхідна інформація, але потрібно заводити платний акаунт.
 • Udemy — міжнародна освітня онлайн-платформа з курсами за різноманітними сферами, зокрема Salesforce.

Знаю, що багато хто дивиться YouTube-канали розробників, готуючись до тесту. Та я не раджу зосереджуватися лише на них. Це додатковий формат, коли незрозумілою є конкретна тема і хочеться розібратися в ній через чийсь реальний досвід.

Стане у пригоді й Exam guide на Trailhead за обраною сертифікацією. Наприклад, тут ви можете побачити, які теми найбільше слід очікувати на іспиті.

Ознайомтесь з усіма цими ресурсами, потренуйтесь — і вперед підкорювати нові кар'єрні вершини.

Буває й так, що скласти іспит з першого разу не вдається. Замість того, щоб опускати руки, проаналізуйте свої результати. Особливу увагу приділіть тим питанням, які виявилися для вас найскладнішими. Знайдіть час для повторення чи поглибленого вивчення матеріалу. Ви вже маєте перший досвід, і він допоможе вам систематизувати необхідні знання. Підготуйтесь і спробуйте знову. Вірте в себе, і тоді вам точно все вдасться.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 2 години тому

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 6 годин тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 9 годин тому

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 20 червня 2024 17:00