Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ефективно керувати командою зі 100 людей, які працюють із різних куточків світу

Тамар Бадашвілі
Тамар Бадашвілі Deputy CEO, Setanta Sports
25 вересня 2024 5 хвилин читання

Коли ви з командою працюєте в одному офісі, керувати комунікацією, ефективністю, залученістю та мотивацією досить легко. А от коли команда збільшується до 100 людей, які працюють із різних куточків світу, все стає набагато складніше.

Великі команди вимушені вирішувати складні виклики. Сьогодні я поділюся своїм досвідом і принципами менеджменту великої команди, які допоможуть вам знайти вдалі управлінські рішення для своєї компанії.

Лідери задають атмосферу. Надихайте своїх тимлідів — вони поширять цей настрій на всю компанію

Компанії — це люди. Тому хороші стосунки між людьми важливі. 80% свого часу я приділяю роботі з тимлідами. Ми постійно на зв’язку, обговорюємо плани та цілі, апдейтимо поточні статуси проєктів.

Для керівників відділів надзвичайно важливо налагодити правильний контакт: слухати та розуміти один одного, обмінюватися ідеями та гіпотезами, підтримувати рівень мотивації та натхнення. Коли мідли та джуніори бачать таку взаємодію тимлідів, вони наслідують їхній приклад. Такий командний дух надихає, і неначе хвиля, поширюється на всіх рівнях у компанії.

Інвестуйте час і зусилля в кожного працівника

Керівник повинен брати участь в онлайн-зустрічах і підтримувати стосунки з кожним членом команди. Так, це потребує певних зусиль, але результат того вартий. Мені знадобився деякий час на розуміння, що така взаємодія підвищує мотивацію та залученість у робочі процеси. Ви повинні бути відкритими до обговорення, обміну ідеями, наставництва та фідбеку, оскільки це усуває потенційні бар’єри та непорозуміння.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Намагайтеся надати людям простір, можливість ухвалювати рішення в межах їхніх компетенції та брати на себе відповідальність. Звичайно, іноді вони будуть робити помилки. Це нормально. Головне — показати, що ви команда і працюватимете разом, щоб їх виправити.

Чітко комунікуйте команді спільну мету

Без візії та розуміння спільної мети складно досягти синергії між лідером і працівниками. Під час взаємодії з іншими відділами та компаніями ми повинні рухатися вперед разом — як єдина команда, що має чітке бачення, чого ми хочемо та як ми цього досягнемо.

Якщо ви запитаєте велику команду, яка наша мета на наступний місяць, і отримаєте кардинально різні відповіді, значить, ви не достатньо чітко прокомунікували спільну мету. Тоді чого ми прагнемо досягти? Відповідь на це запитання повинні розуміти всі члени команди, від лідерів до джунів.

Підтримуйте баланс між мікро- та макроменеджментом

Коли всі процеси налагоджені та працюють безперебійно, можна легко забути, що проблеми люблять елемент несподіванки. Вони зʼявляються раптово, а ви змушені витрачати багато ресурсів на боротьбу з наслідками. Хоча насправді і появи проблеми, й розгрібання наслідків можна було уникнути.

Ось чому вам потрібен і мікро-, і макроменеджмент. Приділяйте увагу деталям і завжди тримайте в голові цілісне бачення всього проєкту. В цьому питанні важливо досягти балансу: не заглиблюватися в мікроменеджмент, оскільки це вбиває команду та мотивацію, але й не дозволяти процесам працювати на автопілоті, оскільки в такому режимі легко пропустити дійсно важливі деталі та «дзвіночки».

Залучайте наставників і тренерів, це шанс для зростання

Час від часу залучайте в команду нейтральну третю сторону, наприклад, наставника чи тренера. Такі сесії — це свіжий погляд на робочі ситуації, що допомагає глибше проаналізувати проблемні моменти, оцінити командну динаміку та побудувати ефективні стратегії взаємодії.

Зазвичай під тиском робочих завдань, дедлайнів і KPI ми легко «застрягаємо» на незначних проблемах, які насправді не матимуть серйозних наслідків ні для команди, ні для клієнтів, ні для продукту. Наставник може «підсвітити» ці моменти, виявити слабкі місця та допомогти їх подолати. Звісно, ви можете прийти до цього усвідомлення і самостійно, але для цього знадобиться набагато більше ресурсів. 

І не забувайте про follow-up: одна сесія з ментором, після якої ви знову занурилися в основні процеси та бізнес-цілі, не дасть ніяких довгострокових результатів і прогресу.

Робота різних відділів взаємопов’язана, покажіть це в KPI

Топменеджери мають свої KPI, пов’язані з доходом, керівники команд мають KPI щодо залучення й утримання користувачів, SMM має KPI за локаціями та охопленням аудиторії. Важливо пов’язувати цілі різних відділів один з одним.

Наприклад, менеджер має KPI, пов’язані із залученням нової аудиторії. Якщо в якийсь місяць метрики залучення просідають, його колегам варто зосередитися  на підвищенні рівня утримання клієнтів, щоб збалансувати загальні показники. Спільна відповідальність за успіх і досягнення KPI стимулює співпрацю між відділами й окремими спеціалістами.

Управляти великою командою — це все одно, що керувати оркестром із багатьма інструментами, кожен з яких виконує свою партію. Тут потрібна координація, синхронність і гармонія. Щоб створювати й розвивати потрібну командну динаміку, лідер повинен підтримувати зв’язок із кожним членом команди та чітко комунікувати спільні цілі, водночас зберігаючи баланс між мікро- та макроуправлінням.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Будуємо Customer Support ІТ-продукту з нуля: покроковий гайд

Ольга Головко 5 липня 2024 14:35

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 4 липня 2024 07:48

Китай домінує в патентних заявках на генеративний ШІ, випереджаючи США

Вікторія Рудзінська 3 липня 2024 18:37

Лідерство та стратегія в ІТ та бізнесі — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #4

Сергій Коноплицький 11 червня 2024 12:26

10 кроків для збереження команди в кризовий час

Bogdan Levchenko 22 травня 2024 18:00