Як дізнатися, що ваші акаунти у соцмережах зламали
Дедалі більше хакерів атакують звичайних людей, щоб викрасти їхні криптовалюти, можливо, проникнути на їхні банківські рахунки або просто переслідувати їх. Ці типи атак відносно рідкісні, тому немає потреби тривожитися. Але важливо знати, що ви можете зробити, аби захистити себе, якщо ви підозрюєте, що хтось проник у вашу електронну пошту або обліковий запис у соціальних мережах, пише Тechcrunch.
Ви повинні знати, що ці методи не гарантують, що вас не скомпрометовано. Якщо ви все ще не впевнені, вам слід звернутися до професіонала, особливо якщо ви журналіст, дисидент чи активіст, або будь-яка інша особа, яка має вищий ризик стати мішенню.
Ще одне застереження: якщо ви ще цього не зробили, вам слід увімкнути багатофакторну автентифікацію для всіх ваших облікових записів або принаймні для найважливіших (електронна пошта, банківські послуги, соціальні мережі).
Дедалі частіше деякі онлайн-сервіси пропонують використання фізичного ключа безпеки або ключа доступу, який зберігається у вашому диспетчері паролів, що є одним із найдієвіших засобів захисту для запобігання вторгненню в обліковий запис, яке покладається на зловмисне програмне забезпечення для крадіжки паролів або фішинг.
Gmail містить список усіх місць, де активний ваш обліковий запис
Перше, що вам слід зробити, якщо ви підозрюєте, що хтось зламав ваш обліковий запис Gmail (і, відповідно, усі інші служби Google, пов’язані з ним), — це прокрутити папку «Вхідні» до кінця, доки внизу не побачите «Останні дії в обліковому записі».
Натисніть «Деталі». Потім ви побачите спливаюче вікно, яке виглядає так:
Там ви побачите місця, де активний ваш обліковий запис Google. Якщо ви не впізнаєте один із них, наприклад, якщо він походить з іншого місця, наприклад країни, яку ви нещодавно не відвідували або ніколи не були, натисніть «Перевірка безпеки». Тут ви можете побачити, на яких пристроях активний ваш обліковий запис Google.
Якщо прокрутити вниз, ви також побачите «Останні заходи безпеки».
Підписуйтеся на наші соцмережі
Перевірте цей список, щоб побачити, чи є пристрої, які ви не впізнаєте. Якщо в будь-якому з цих місць вище ви бачите щось підозріле, натисніть «Побачити незнайому діяльність?» і змінити пароль:
Після зміни пароля, як тут пояснює Google, ви вийдете з усіх пристроїв у будь-якій точці, за винятком «пристроїв, які ви використовуєте для підтвердження своєї особи під час входу», і деяких пристроїв із програмами сторонніх розробників, які ви надали доступ до облікового запису. Якщо ви також хочете вийти там, перейдіть на цю сторінку підтримки Google і натисніть посилання «Переглянути програми та служби з доступом сторонніх розробників».
Нарешті, пропонується розглянути можливість увімкнути розширений захист Google у вашому обліковому записі. Цей покращений захист робить ще більш складним фішинг вашого пароля та злом вашого облікового запису Google. Недоліком є те, що вам потрібно придбати ключі безпеки, апаратні пристрої, які служать другорядним фактором. Але цей метод важливий і обов’язковий для людей, які мають підвищений ризик.
Крім того, пам’ятайте, що ваш обліковий запис електронної пошти, ймовірно, пов’язаний з усіма вашими іншими важливими обліковими записами, тому входження в нього може виявитися першим кроком до злому інших облікових записів. Ось чому захист вашого облікового запису електронної пошти важливіший, ніж практично будь-який інший обліковий запис.
Логіни Outlook і Microsoft розташовані у налаштуваннях облікового запису
Якщо ви стурбовані тим, що хакери отримали доступ до вашого облікового запису Microsoft Outlook, ви можете перевірити «коли і де ви ввійшли», як Microsoft вказує це в налаштуваннях облікового запису.
Щоб перейти на цю сторінку, перейдіть до свого облікового запису Microsoft, натисніть «Безпека» в меню ліворуч, а потім у розділі «Діяльність входу» перейдіть до «Переглянути мою активність».
На цьому етапі ви повинні побачити сторінку, яка показує останні входи, яку платформу та пристрій використовували для входу, тип браузера та IP-адресу.
Якщо щось виглядає не так, натисніть «Дізнайтеся, як зробити свій обліковий запис більш безпечним», де ви можете змінити свій пароль, перевірити «як відновити зламаний або скомпрометований обліковий запис» тощо.
Microsoft також має портал підтримки з інформацією на сторінці «Останні дії».
Тримайте свій обліковий запис LinkedIn заблокованим
У LinkedIn є сторінка підтримки, на якій докладно описано кроки, які ви можете виконати, щоб перевірити, чи ваш обліковий запис увійшов на пристрій або місце в Інтернеті, iOS та Android, які ви не впізнаєте.
Linkedin має спеціальну сторінку на своєму вебсайті, де ви можете перевірити місця, де ви ввійшли.
Якщо ви не впізнаєте один із цих сеансів, натисніть «Завершити», щоб вийти з цього конкретного сеансу, і введіть свій пароль, коли буде запропоновано. Якщо ви натиснете «Завершити ці сеанси», ви вийдете з усіх пристроїв, окрім пристрою, який ви використовуєте.
На iOS та Android процес однаковий. У програмі LinkedIn торкніться зображення профілю вгорі, торкніться «Налаштування», потім «Вхід і безпека», потім «Де ви ввійшли». У цей момент ви побачите сторінку, яка по суті ідентична тій, яку ви бачите в Інтернеті.
У LinkedIn також є функція безпеки, яка потребує підтвердження у вашому застосунку, якщо хтось намагається ввійти на інший пристрій.