Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як дізнатись, чи увімкнули світло вдома. Шість способів перевірки

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
7 листопада 2022 4 хвилин читання

Ситуація: у вашому будинку вимкнули електроенергію, а ви не вдома. Як дізнатися, чи буде світло, коли ви повернетеся? SPEKA пропонує добірку способів, як дистанційно стежити за наявністю електроенергії в оселі.  

Як перевірити чи є вдома світло: безкоштовні способи

Сайти операторів та боти 

Графіки відключень публікують оператори розподілу електроенергії та НЕК «Укренерго». 

Зазвичай райони міста від'єднують від мережі на чотири години за визначеним графіком. Це планові відключення. Та якщо об'єкти енергетичної інфраструктури пошкоджені або є перебільшення споживання, можуть застосовувати аварійні відключення. Тоді час повернення живлення буде або орієнтовним, або невідомим. 

Про усі відключення інформують оператори. Наприклад, для Києва це ДТЕК «Київські регіональні електромережі», а для Львова — Львівобленерго. Зручно також підписатися на сповіщення у Telegram від ботів операторів енергомереж. У Києві про вимкнення та увімкнення електроенергії повідомляють боти Yasno-online та ДТЕК «Київські електромережі». 

Чати будинків та сусіди

Ще один доволі простий спосіб — запитати про стан мережі у сусідів або у чаті свого ОСББ чи житлового комплексу. Але у великих ЖК електроенергію можуть подавати в окремі корпуси по черзі, тому інформація не завжди буде актуальною саме для вашої квартири. Також цей спосіб спрацює лише тоді, коли мобільний зв'язок стабільний, а сусіди вдома та можуть швидко вам відповісти.  

Як перевірити чи є вдома світло: технічні рішення 

Ці способи є також безкоштовними, але потребуватимуть завантажень застосунків або налаштувань віджетів. 

Домашні гаджети з Wi-Fi 

Якщо у вас вдома є техніка із вбудованим приєднанням до Wi-Fi (робот-пилосос, кондиціонер тощо), то ними можна керувати дистанційно. Застосунки цих гаджетів повідомлятимуть вам, чи є сигнал Wi-Fi. Та коли світло є, а сигналу Wi-Fi немає, це не спрацює.

Віджет «Є світло»

Якщо гаджетів із Wi-Fi вдома немає, але є роутер, а ви власник iPhone, то можна створити віджет на головний екран телефону. Він повідомлятиме, є світло вдома чи ні, зважаючи на доступність вашого домашнього роутера в інтернеті. Щоправда, можуть бути випадки, що електроенергія вже є, а інтернету немає. Тоді віджет сприйматиме квартиру як знеструмлену. 

Віджет придумав айтівець Вадим Клименко та зробив його на Scriptable —  iOS-застосунку для створення віджетів на JavaScript

Якщо захочете повторити, то програмний код і докладна інструкція для створення віджета за посиланням

Як перевірити чи є вдома світло: платні рішення 

Розумні розетки 

Особливість розумних розеток у тому, що вони можуть передавати струм у конкретні запрограмовані години (зручно, коли не потрібно, щоб прилад працював цілодобово). Вони також мають застосунки для керування на телефоні. Якщо електрики немає у мережі або вона щойно з'явилася, із застосунків вам надішлють сповіщення. 

Вартість розумних розеток варіюється від 300 до 800 грн за одиницю. 

Камери та охоронні системи

Ще одне рішення — встановити камеру. Це може бути  відеоняня, камера зовнішнього спостереження чи охоронна система. Камери, які зможуть передати інформацію на телефон, коштують від 500 грн. Але усі вони також працюють лише тоді, якщо є зв'язок.   

Єдиний випадок, коли дистанційні повідомлення не залежатимуть від наявності інтернету, — це охоронні системи на кшталт Ajax. Вони обладнані кількома способами повідомити про інциденти на об'єкті (вимкнення та увімкнення електроенергії серед них). Це Ethernet-порт, Wi-Fi-модуль та слоти для SIM-карток із підтриманням 4G (LTE). Ціна базового комплекту StarterKit від Ajax — 16 тис. грн. 

 

1
Прокоментувати
Ivan Buryak 10.11.2022, 11:57
Щоб безкоштовно дізнатися чи є світло вдома використовуйте телеграм бот https://t.me/eping_bot з сайту https://eping.com.ua . Можна відслідковувати багато роутерів. Надсилає сповіщення коли зникає або з'являєтся світло.
Інші матеріали

Графіки відключення електроенергії на 22 червня

Вікторія Рудзінська 4 години тому

У п’ятницю обмеження електропостачання посиляться

Владислав Паливода 9 годин тому

Коли не буде світла 21 червня 2024 року

Олеся Дерзська 20 червня 2024 18:45

В Україні збільшили обмеження електроенергії 20 червня

Владислав Паливода 20 червня 2024 13:01

Відключення світла 20 червня будуть

Олеся Дерзська 19 червня 2024 17:51