Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як день на Землі може тривати 25 годин

Артем Житкевич
Артем Житкевич
2 грудня 2023 3 хвилин читання

Вчені Технічного університету Мюнхену зробили прорив у розумінні обертання Землі, фундаментального аспекту існування нашої планети, повідомляє Earth.

Вони виявили, що день на Землі може збільшитися до 25 годин через складну і динамічну взаємодію між різними компонентами Землі.

Вони також розробили пристрій, який здатний вимірювати швидкість обертання Землі з точністю, що може покращити кліматичні моделі та прогнози погоди.

Коли день на Землі буде тривати 25 годин

Цікаво, що тривалість дня на Землі поступово збільшується. В епоху динозаврів день тривав 23 години, а 1,4 мільярда років тому — лише 18 годин і 41 хвилину.

Прогнози показують, що через 200 млн років день збільшиться до 25 годин.

Як вчені планують вимірювати швидкість обертання Землі

Вченим вдалося вдосконалити кільцевий лазер, який може вимірювати обертання Землі з неймовірною точністю.

Кільцевий лазер випромінює два лазерні промені у протилежних напрямках за замкнутому контуру, як-от коло або квадрат. Промені перешкоджають один одному, створюючи різницю частот, яка залежить від обертання пристрою.

Вимірюючи цю різницю частот, можна визначити швидкість обертання пристрою, а отже, і Землі.

Пристрій використовує складну систему лазерів і дзеркал, щоб точно виявляти відхилення у швидкості обертання Землі. На ці відмінності вказують коливання частот між двома лазерними променями, більші розбіжності означають швидше обертання.

Наприклад, на екваторі, де Земля обертається зі швидкістю 15 градусів за годину, кільцевий лазер фіксує частоту 348,5 Гц, яка змінюється на кілька мільйонних герца щодня.

Історія вивчення обертання Землі

Вивчення обертання Землі має довгу історію, яка почалася з давніх цивілізацій, як-от Єгипет, Китай і Греція, що спостерігали за рухом сонця, місяця і зірок на небі.

Вони використовували свої спостереження для визначення часу, календаря і навігації.

У середні віки і ранній новий час вчені, як-от Галілей, Кеплер і Ньютон, розвивали геліоцентричну модель сонячної системи, яка пояснювала обертання Землі навколо своєї осі і навколо сонця. Вони також відкрили закони руху і гравітації, які регулюють обертання Землі і її взаємодію з іншими тілами.

Пізніше Ейнштейн, Леонард і Шрайбер розробили теорію відносності, яка пояснює обертання Землі з погляду простору і часу.

Вони також створили і вдосконалили прилади і методи для вимірювання обертання Землі, а саме гіроскопи, атомні годинники, кільцеві лазери і супутники.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені придумали, як впоратися з глобальним потеплінням: треба хакнути атмосферу

Анна Нагорна 1 березня 2024 18:00

Земля дійсно була пласкою кілька мільярдів років тому

Юлія Мирська 7 лютого 2024 13:26

Цікаві факти про планети Сонячної системи

Діана Полуніна 12 січня 2024 17:33

Зіткнення сміття у космосі створює шум, який можна почути з Землі

Юлія Мирська 12 грудня 2023 12:01

Магнітні бурі та їхній вплив на здоров’я: причини, ризики, поради

Діана Полуніна 10 грудня 2023 18:00