Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ChatGPT змінить індустрію стартапів? Головне з вебінару Projector

22 лютого 2023 11 хвилин читання

Онлайн-інститут Projector провів онлайн-зустріч з CEO українських IT-компаній про виклики та можливості ChatGPT. Говорили, зокрема, про вплив на індустрію, як чатбот спростить життя підприємцям та чи варто чекати подальшої хвилі звільнень через автоматизацію процесів за допомогою штучного інтелекту.

Спікери:

Олександр Трегуб, CEO Projector

Олексій Орап, Founder & Chief Growth Officer at YouScan

Єгор Валовскі, CEO Fintellect

Про власні продукти на базі ChatGPT

Єгор Валовскі: Я б зараз розглянув no-code-рішення, наприклад, інтеграцію у Slack. Поки що такі рішення не до кінця пропрацьовані, але вони є. Ще його можна вбудовувати у чатові програми, у техпідтримку.

Олексій Орап: Ми вже провели хакатон і придумали кілька прототипів, як ми можемо використовувати API GPT. Але виявляється, що працювати з найдорожчою версію DaVinci — це недешеве задоволення. 

Олександр Краковецький: OpenAI пропонує чотири головні моделі GPT, що відрізняються як за можливостями, так і за ціною. Зокрема, Davinci є найпотужнішою моделлю, а Ada — найшвидшою. Curie може виконувати деякі завдання, що й Davinci, але швидше і за одну десяту вартості.

ChatGPT є спеціально налаштованою моделлю на базі GPT-3.5, тренування якої завершилося на початку 2022 року. Обидві моделі — GPT-3.5 і ChatGPT — були натреновані на інфраструктурі Azure AI.

Користуватися моделлю GPT для бізнесу буде недешево. У них ціна приблизно $0,0001 за токен, але одне повідомлення має 300-500 токенів, тому це дорога технологія, до того ж є обмеження за токенами.  

Олексій Орап: 

Вигоду матимуть передусім ті, у кого вже є свій продукт, до якого вони зможуть додати API. Наприклад, Notion має Notion AI, що дозволяє цікаво працювати з текстами, Interkom має сервіси чатів підтримки. Якщо думати з нуля, то потрібно шукати цікаві кейси, сам GPT не панацея. 

Олександр Краковецький: Олексій правильно зауважив, що навіть якщо ти зробив класний інструмент, але у тебе немає користувачів, ти все одно починаєш з нуля. І вигоду отримує той, у кого вже є аудиторія. Microsoft у Teams додала окремий тарифний план, у якому є всі функції ШІ, зокрема можливість створювати хайлайти зустрічей, самаризацію розмови тощо. Також ChatGPT інтегрували у Bing, тому це дає їм приріст. 

Як ChatGPT змінить індустрію стартапів? Головне з вебінару Projector зображення 1 Учасники розмови Олександр Трегуб, Олексій Орап, Олександр Краковецький та Єгор Валовскі

Про відмінності між корпораціями та стартапами в індустрії ШІ

Підписуйтеся на наші соцмережі

Олексій Орап: Корпорації більш залежні від аудиторії та наявних продуктів. Наприклад, з інтеграцією ChatGPT у Bing у них виникли проблеми. Тут стартапи мають перевагу, бо можуть ризикувати. Google, який був піонером у ШІ, досі не може випустити деякі свої розробки, зокрема великі мовні моделі. Він обережно підходить до релізів, оскільки є репутаційні ризики. 

Олександр Краковецький: Їхній алгоритм зробив помилку у презентації і капіталізація упала на $100 млрд. Тому великі компанії дійсно дуже переймаються через свою репутацію. І ця ж хайпова історія зараз, тому все буде у новинах і капіталізація буде коливатись залежно від цього. 

Але для стартапів теж є проблеми. Ти маєш класну ідею, реалізував і її через тиждень зробив хтось інший, тому що швидкість і простота копіювання рішення очевидна.

 Тут часто виникає питання: о, ти ж знаєш про ChatGPT, отже тебе будуть запрошувати, ти будеш мати багато роботи, але у чому ця експертиза: розповісти, як ставити запитання? Окей, з вас $100. Що далі? Тобто де гроші у Notion, Microsoft, OpenAI — зрозуміло, де мають отримати гроші технологічні стартапи — велике питання. 

Про API від OpenAI

Олексій Орап: Також стартапи можуть потрапити у серйозну залежність. Адже нейромережу постійно перенавчають та оновлюють, і проблема таких систем, що інколи покращення в одному аспекті зумовлює погіршення в інших. А маленький стартап не може тренувати та утримувати подібну систему, для нього це надто дорого. 

Єгор Валовскі: Так, це веде до певної монополії, коли лише кілька гравців ринку можуть дозволити собі подібний продукт. І насправді розробляли OpenAI не один рік і там працювали провідні інженери світу. 

Як людина, що працювала у сервісному бізнесі, можу сказати, що API — це завжди певна кількість приколів, на які ти не розраховуєш. 

У мене був приклад, коли ми користувались API для банківських даних. Вони підвантажували дані з PayPal, європейських банків і ПриватБанку. І ми їх обрали саме через це. У якийсь момент розробники API прибирають з функціоналу ПриватБанк, і нам доводиться шукати API окремо для нього та інших банків. Ми були на ранній стадії продукту, але це все одно зайняло певний час, а для великих сервісів, коли в API зникають сторонні, але корисні інструменти, це велика проблема. 

Олександр Краковецький: Я думаю, що потрібно мати план Б, В, Г. Якщо в тебе єдина цінність — це «обгортка» навколо API, то ця цінність може дуже швидко закінчитися, тоді, коли закінчиться доступ до API.   

Немає сенсу робити стартап на основі GPT 3.5, коли згодом вийде GPT 4 і та класна річ, яку ти придумав, стане нічим у порівнянні з новою моделлю. Навіть GPT 3.5, який два тижні тому на певні запити видав помилковий результат, вчора вже відповідав правильно. Це питання кількох тижнів, коли ви бачите певні  покращення. Офіційно вважають, що СhatGPT зупинився у розвитку на 2021 році, але це неправда, вже є приклад, коли він генерує відповіді з урахуванням сучасності. Наприклад, на питання, хто CEO Twitter, він відповідає Ілон Маск. 

Відповідь на питання, хто CEO Twitter
Пояснення від чатбота щодо нових даних

Про помилки, надійність та верифікацію даних  в ChatGPT

Олексій Орап: ChatGPT можна використовувати для операцій з низьким ризиком, скажімо, згенерувати текст, який потім перегляне сейлз і внесе до розсилки. Натомість, якщо його запитають, що вживати від високого тиску, а він порекомендує неправильні ліки, то потенційний ризик для бізнесу дуже високий. 

Олександр Краковецький: Я сьогодні попросив його згенерувати вірш про звитягу українських воїнів у стилі Шевченка. Він загалом впорався, але порівняв цю звитягу з героями Крут, тобто це анахронізм. У тексті виглядає органічно. 

Єгор Валовскі: Пам'ятаю історію, як студент MIT підробив статтю на «Вікіпедії» і написав, що його друг — винахідник тостера. Про це забули, а за кілька років про його друга написали в журналі як про винахідника, посилаючись на цю статтю. Суть у тому, що помилки ми можемо знайти скрізь. Дані, які ми йому згодовуємо, можуть бути хибними, як і наукові дослідження. Думаю, що невдовзі в алгоритм додадуть якісь механізми перевірки. 

Олександр Краковецький: Проблема в тому, що спершу з'являється технологія і лише потім пояснюють, як вона працює, з'являється навчання. А зміна технологій настільки велика, що люди не встигають її опрацьовувати. Після трагедії у Дніпрі багато людей повірили у зображення дитини, яке зробив ШІ, як у реальне. І навіть коли їм про це сказали, вони однаково тримались за свою думку. Люди звикли триматись за свої переконання. 

Навіть «Вікіпедія» не до кінця точне джерело знань. І тому популярним буде тренд на верифіковані набори даних. І, я думаю, згодом буде сертифікація наборів даних, що вони легально зібрані, неупереджені тощо.

Про авторське право

Олександр Трегуб: За законом, якщо не сказано іншого у ліцензійній угоді, автором роботи ШІ є людина, яка ввела завдання нейромережі. Якщо йдеться про картинки, то стиль захистити неможливо у мистецтві. 

Олександр Краковецький: Багато хто звинувачує Microsoft у тому, що вони використовують GitHub для свого Copilot, але авторське право не забороняє використовувати лістинги, забороняється використовувати результати лістингів. Є стартап, який продає самарі книг, і це не порушення авторських прав, так само якщо ти переспівав пісню. 

Аргументи художників, що нейромережі крадуть їхній стиль малювання, неможливо довести. Адже що таке стиль? Кут нахилу пензлика? Всі художники Ренесансу мають тоді піти під суд, бо вони малювали у стилі свого вчителя.

Тому це питання специфічне, і чинне законодавство дійсно не відповідає на всі запитання. 

Як ChatGPT змінить індустрію стартапів? Головне з вебінару Projector зображення 2 Зображення створене Stable Diffusion, яке гротескно копіює лого компанії Getty Images

Чи зумовить ChatGPT хвилю нових стартапів

Олександр Краковецький: Будьмо чесними, половина стартапів, які подаються на Y combinator, — це «обгортка» довкола ChatGPT. Стартап-індустрія не працює раціонально, це часто емоційна або хайпова історія. Тому я впевнений, що будуть дуже прості ідеї, про які ви думали, що це надто очевидно, а хтось таки впровадить. Тобто існують генератори рекламних гасел, служби підтримки та інші сервіси на основі ChatGPT, але проривних ідей поки що не було. До того ж як визначити, які з них найкращі, наразі незрозуміло. 

Непотребу збільшиться, і тому інвестори будуть напружені, оскільки не знатимуть, як оцінювати цю нову хвилю стартапів. 

Єгор Валовскі: Зараз грошова маса та інвестиції трохи зменшились, хоча якщо інвестори бачать потенційно серйозну ідею, то готові вкладати великі гроші. Я лише сподіваюсь, що ми не повторимо сценарію з NFT, коли не було будь-якого раціонального підходу та оцінювання, а була саме хайпова історія, де емоційні рішення переважили. 

Олександр Краковецький: Я думаю, що тут теж буде так. Бо NFT не був у мейнстримі, а от чатбот зараз у мейнстримі, тому будуть і нові Teranos. 

Чи забере ChatGPT вашу роботу 

Єгор Валовскі: Досі є люди, робота яких пов'язана з конярством, хоча усі думали, що коли з'явиться автомобіль, коня ми побачимо хіба що у зоопарку. Звісно, використовувати їх для перевезення людей у Нью-Йорку вже не конкурентна перевага, але люди, які їх розводять, досі мають роботу. 

Економіка розширюється, і на одну заміщену посаду з'являється декілька інших, складніших. 

Олександр Краковецький: Я давно стежу за темою, як ШІ має змінити ринок праці. У книгах полярні прогнози. І хоча я фанат технологій, усвідомлюю, що загроза є. Насамперед технології позбавляють роботи низькокваліфікованих працівників

Зараз питання у тому, чи це завдання вигідніше робити за допомогою ШІ чи поки що все-таки людськими зусиллями. І для кожної країни поріг свій. У Кенії, де за $2/год. модерували модель ChatGPT, напевно, краще використовувати людей, а в умовній Швеції — автоматизовані системи. Тому ШІ забере роботу у певної категорії людей, створить для іншої та трансформує для решти. І тут питання лише в тому, у яку з когорт ви потрапите.

Універсальна порада — розбиратись у технологіях. Вам не потрібно бути інженером Google, але варто мати базові знання про нові технології.  

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Стратегії утримання клієнтів: від одноразової покупки до лояльності

Олександр Христич 21 квітня 2025 20:06

ТОП 10 порад, як привітати журналіста, або Що дарувати під час війни і що точно не дарувати

Олена Слободянюк 23 квітня 2025 16:32

Формула успіху: як криптобіржі виводять торгові турніри на професійний рівень

Владислав Гринів 23 квітня 2025 14:35

Відео на TikTok довше 1 хвилини? Забудьте про це у 2025-му

В'ячеслав Юренко 4 години тому

Favbet Tech на 2U Tech Forum: Головні інсайти з конференції про АІ та інновації

Спекотне промо 22 квітня 2025 18:35