Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як бізнесу не втратити позиції у пошуку, обʼєднавши брендований сайт з інтернет-магазином: кейс «Агромат» та Promodo

Наталія Раскопа
Наталія Раскопа PR&Maketihg Manager агенції Promodo
6 травня 2024 6 хвилин читання

За місяць після переїзду «Агромат» звернувся до Promodo із завданням зберегти та підвищити позиції у пріоритетних категоріях пошуку — плитка й сантехніка. Ми почали з SEO-аудиту та перевірки правильності обʼєднання двох ресурсів, покращили навігацію та користувацький досвід на сайті. А за пів року роботи ми отримали понад 42% запитів у топ 3, приріст середнього показника CTR, а також збільшили посилальний профіль на 20%.

Як усе було?

За місяць до початку наших робіт клієнт обʼєднав свій корпоративний ресурс з інтернет-магазином та зробив редизайн нового сайту. Це логічне рішення під час масштабування бізнесу, яке дає змогу оптимізувати витрати, покращити користувацький досвід та збільшити ефективність маркетингових зусиль.

У класичному сценарії пошукової оптимізації ми зазвичай рекомендуємо розширювати структуру сайту: доповнити фільтри та характеристики товарів. У випадку з «Агромат» було інакше: для пошукової системи був доступний надвеликий пул сторінок, тому зробили навпаки 一 закрили певні сторінки від індексації.

Спойлер

На сьогодні ми опрацювали приблизно 40% каталогу товарів, тому потенціал зростання позицій сайту в пошуку залишається високим.

Приріст за пів року Приріст за пів року
Приріст за пів року Приріст за пів року

Що і як робили?

До початку робіт за ключовими категоріями «Плитка» та «Сантехніка» сайт «Агромата» мав гарні позиції за деякими пошуковими запитами (наприклад, «Керамограніт» 一 5-та позиція, «Плитка для підлоги» 一 7-ма позиція). Тому після переїзду важливо було їх зберегти, а надалі 一 підвищити.

Наш план робіт із SEO будувався на очікуваннях клієнта. Тож на першому етапі ми мінімізували просідання позицій після переїзду на новий сайт. 

Наприклад, завдяки аудиту виявили список кластерів сторінок (сторінки, які мають схожий зміст або тематику), які були втрачені при переїзді. Сторінки, яких не вистачало, зібрали в додаткову карту редиректів та передали команді розробників.

Динаміка середньої позиції сайту в пошуку Динаміка середньої позиції сайту в пошуку

Окрему увагу приділили оптимізації швидкості завантаження сайту та покращенню показника CLS. Це завдання вдалося розвʼязати спільними зусиллями із командою розробників клієнта та досягти швидкості завантаження у 90 балів.

Швидкість завантаження сайту Швидкість завантаження сайту

На другому етапі ми оптимізували сторінки каталогу з акцентом на пріоритетні для «Агромата» категорії товарів. Зазвичай для покращення ранжування одна з наших рекомендацій 一 покращити опис товарів, додати ключові характеристики та властивості, які б підтяглись у фільтри. Але на сайті ритейлера уже був реалізований максимальний перелік детальних характеристик, які інколи навіть дублювали одна одну або конфліктували за однакові пошукові запити. 

Усі ці сторінки були відкриті для індексації й мали шаблонні метаописи, що знижувало якість ресурсу для Google, адже для нього важлива унікальність кожної сторінки для кращої видачі.

Що ми робили, аби отримати такі показники:

  • опрацювали кожну сторінку у всіх кластерах товарів;
  • підготували унікальний контент для сторінок товарів та метаописи;
  • виявили дублі сторінок та закрили їх від індексації;
  • виявили та приховали від індексації сторінки, які не мали потенційного попиту серед користувачів.

Після ручної перевірки сторінок закрили від індексації приблизно 70% фільтрів та їхніх комбінацій.

Ще одним важливим етапом у пошуковій оптимізації для «Агромата» були роботи над покращенням функціональності сайту. 

Нововведення допомагають покращувати позиції сайту в пошуку та користувацький досвід, а отже, збільшувати час перебування на сайті та знижувати відсоток відмов. Також оптимізація функціональності допомагає покращити індексацію сайту в Google.

‍Що зробили

  • Доопрацювали логіку перелінковки на сторінках та у breadcrumbs.

Раніше на сайті у хлібних крихтах були посилання на сторінки брендів 一 їх змінили на сторінки фільтра за брендом всередині категорії.

Таким чином, покращили зручність навігації: тепер користувач бачить, як він переміщається сайтом від більш загальних категорій до конкретних фільтрів.

  • Додали посилання на фільтри з характеристик сторінки товару з перевіркою на доступність для індексації.

Це дозволило спростити навігацію каталогом для користувача та правильно перерозподілити посилальну вагу для сторінок фільтрів. Зі свого боку команда Агромат також додала багато корисного специфічного функціонала. Наприклад, підключення до системи «єВідновлення», сервіс «Відеоконсультант» та можливість перегляду товарів у доповненій реальності (VR).

  • Додали превʼю характеристик товару на сторінках каталогу.

Так процес пошуку та вибору став для користувачів зручнішим, адже дозволяє переглядати ключові характеристики просто від наведення курсора.

Приклад відображення превʼю характеристик товару на сторінці каталогу Приклад відображення превʼю характеристик товару на сторінці каталогу

Аналіз поведінки користувачів

Одним з очікувань клієнта було збільшення відсотка конверсії. Тому ми підключили сервіс Hotjar. У ньому аналізували теплові карти поведінки користувачів.

Разом із клієнтом нам вдалося знайти елементи, виправлення яких стало точками зростання для покращення показника конверсій. Наприклад, виявили у фільтрах розділи, які були найбільш клікабельними та відкрили ці списки за замовчуванням.

Посилальний профіль

У нарощуванні профілю ми сконцентрувалися на якості. Розміщуємо статті лише на надійних ресурсах з високим відсотком переходів з органічного пошуку. Від початку робіт посилальний профіль вдалося збільшити на 20%.

Динаміка нарощування посилального профілю за пів року Динаміка нарощування посилального профілю за пів року

І до результату

Наша стратегія у цьому кейсі забезпечила збереження позицій сайту та стабільне збільшення органічного трафіку загалом та за ключовими категоріями «Плитка» та «Сантехніка».

Ми отримали +42% запитів у топ-3 за пріоритетним розділом та вихід у топ-1 за запитом «Плитка», «Плитка купити».

Також маємо приріст середнього показника CTR та позицій за небрендовими пошуковими запитами.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Катерина Барило 2 години тому

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 4 години тому

Як захистити свої паролі: найкращі практики кібербезпеки

Олег Полігенько 10 годин тому

Головні висновки за 10 років розвитку харківського офісу SoftServe

Владислав Миронович 11 годин тому

Що повинні знати маркетологи про український YouTube

AIR Brands 19 червня 2024 15:15