Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Y Combinator змінив умови інвестування: що про це думають українські експерти

SPEKA Media
19 січня 2022 4 хвилин читання

Днями Y Combinator учетверо збільшив стандартну суму інвестицій у стартапи, які беруть участь у програмі акселератора. Український фонд стартапів поділився зі SPEKA думками учасників українського ринку з цього приводу. 

Що змінив Y Combinator

Раніше Y Combinator інвестував $125 тис. та отримував у стартапі 7%. Тепер  акселератор інвестує $500 тис. За $125 тис. з них Y Combinator отримає 7% у стартапі, проте, на яких умовах стартап отримає $375 тис., він дізнається від майбутніх інвесторів.

За словами резидента бізнес-інкубатора Y Combinator Джеффа Ралстона, сума у $500 тис. дозволить засновникам компаній зосередитися на запуску продукту, розбудові та масштабуванні. Також це усуне потребу додаткового фандрайзингу за менш вигідними умовами.

Позитивний сигнал

Експерти та гравці індустрії назвали нові умови «найкращою пропозицією для будь-якого early stage стартапу», які спонукатимуть до зростання конкуренції на ринку венчурних інвестицій.

Засновниця TA Ventures та голова наглядової ради USF Вікторія Тігіпко вважає, крок  Y Combinator логічним. 

«Y Combinator, таргетуючи 7%-ву частку власності на pre-seed раунді, забезпечує собі preemptive rights та може при цьому дофінансувати top-performing компанію, контролюючи відсоток розмиття. Розподіл коштів між початковою та наступними інвестиціями 3:1 дозволить покращити дохідність за інших однакових умов», — повідомила вона. 

Тігіпко додала, що поширеною помилкою фондів ранніх стадій є відсутність резервів на наступні інвестиції у чемпіонів портфеля, а нові умови змінюють це.

Співзасновник Awesomic Роман Севастьянов повідомив, що тепер раунди інвестицій будуть закриватися ще швидше.

«Майже кожна компанія піднімає інвестиції після YC-демодня. Тепер фаундерам буде ще легше отримувати найкращі умови, тому що їхня стартова позиція у переговорах — це вже плюс $375 тис. під будь-яку оцінку. Це активізує FOMO», — розповів він.

На думку Олени Мажуги, оновлення умов свідчить про цікавість з боку Y Combinator саме міжнародними інвестиціями, а сама компанія буде активніше інвестувати у країнах, що розвиваються.

«У довгостроковій перспективі це сприятиме тому, що місцеві ринки стануть більш освіченими щодо підприємництва, технологій та венчурних інвестицій», — вважає вона.

Конкуренція зростає

Керівний партнер інвестиційної компанії Quarter Partners Юрій Серещенко наголосив, що оновлення умов угоди інвестицій з боку Y Combinator ускладнює роботу для інших інвесторів, тож «у хорошу угоду дедалі складніше зайти».

А інвестиційна директорка Flyer One Ventures Олена Мажуга вважає, що нові умови від Y Combinator вимагатимуть від інших фондів та ангелів «придумувати нові аргументи, чому стартапам варто взяти від них інвестицію, та нові способи створювати у стартапі додану вартість, які доповнюватимуть експертизу YC». На її думку, насамперед це стосується ринків, що розвиваються.

«$500 тис. для США — незначна сума. Водночас в Естонії, Латвії та Литві pre-seed становив лише 300 тис. євро у 2021 році. Для стартапів із цих країн додаткові 375 тисяч доларів радикально змінюють ситуацію. Саме на цих ринках конкуренція за стартапи на ранніх стадіях зросте», — вважає експертка.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український стартап Zeely App за два місяці збільшив свій дохід на 300%

Вадим Добровольський 6 годин тому

Український стартап GetOrder отримав ангельські інвестиції від директора українського офісу UiPath

Вадим Добровольський 8 годин тому

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38