Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Художнику відмовили в авторських правах на ШІ-картину, яка перемогла на ярмарку в США

Богдан Камінський
Богдан Камінський
12 вересня 2023 2 хвилин читання

Американські регулятори відмовили художнику Джейсону М. Аллену в захисті авторських прав на зображення, створене штучним інтелектом Midjourney. Минулого року цей твір переміг на конкурсі мистецтв штату Колорадо та спричинив скандал, пише Reuters.

Картина Джейсона М. Аллена «Theatre D'opera Spatial», яка перемогла на конкурсі мистецтв штату Колорадо Картина Джейсона М. Аллена «Theatre D'opera Spatial», яка перемогла на конкурсі мистецтв штату Колорадо

Бюро авторських прав США заявило, що науково-фантастична картина Аллена «Theatre D'opera Spatial» не може бути захищена згідно із законодавством, оскільки вона не є продуктом людського авторства.

Експерт бюро запросив більше інформації про роль Midjourney у створенні зображення. Аллен розповів, що він вводив текстові підказки щонайменше 624 рази, щоб отримати початкову версію за допомогою ШІ. Потім художник доопрацював зображення з використанням Adobe Photoshop.

Бюро попросило Аллена відмовитися від частин твору, створених за допомогою ШІ, однак він не погодився. Після цього відомство відхилило його заяву.

За словами Аллена, рішення бюро щодо його роботи було очікуваним. Проте він має намір і надалі відстоювати свою позицію.

Скандал навколо ШІ-картини на конкурсі мистецтв штату Колорадо у 2022 році

В серпні 2022 року картина Аллена перемогла на мистецькому конкурсі Ярмарку штату Колорадо, що спричинило бурхливі суперечки.

Деякі користувачі інтернету заявили, що ШІ-зображення не можуть змагатися з працями художників. Митці звинуватили Аллена в прискоренні смерті творчих робочих місць.

Аллен зізнався, що очікував суперечливої реакції. Одночасно з цим він звинуватив художників у лицемірстві, адже вони готові «кинути людину під автобус, дискредитуючи людський елемент».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Авторів настільної гри Terraforming Mars розкритикували за використання MidJourney

Богдан Камінський 12 годин тому

Створили навушники, які стежать за здоров’ям мозку та рекомендують музику для настрою

Артем Житкевич 17 годин тому

ШІ-генератори текстів та зображень виявилися екологічнішими за людей

Артем Житкевич 20 годин тому

ШІ-помічник програміста Google Studio Bot тепер доступний у 170 країнах

Артем Житкевич 22 вересня 2023 23:05

Intel зіткнулася з величезним попитом на прискорювачі обчислень Gaudi2 у Китаї

Артем Житкевич 22 вересня 2023 21:01