Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хто такий продюсер в EdTech

Olesia Plyushcheva
Olesia Plyushcheva EdTech-продюсер компанії Welltech
12 квітня 2023 9 хвилин читання

Ви колись мізкували про те, як саме створюються освітні продукти? У цій статті я розгляну декілька трендів на ринку онлайн-освіти, тонкощі створення освітніх продуктів та те, що насправді робить продюсер в EdTech.

Тенденції на ринку онлайн-освіти

Останніми роками освітні технології (EdTech) та онлайн-освіта стали дуже стрімко зрослими галузями. У 2022 році світовий ринок EdTech оцінювали у $123 млрд. Тоді як прогнозований дохід на 2030-й вже оцінюють у $348 млрд.

За останні роки онлайн-освіта пережила вибухове зростання. Пандемія COVID-19 прискорила цю тенденцію, оскільки багато навчальних закладів перейшли на навчання онлайн. Я виділила деякі з тенденцій на ринку онлайн-освіти, які застосовую в своїй роботі:

  • Гібридне навчання: поєднує онлайн-навчання та самостійну роботу, що дозволяє учням мати більшу гнучкість у навчанні.
  • Мікронавчання: передбачає навчання та надання контенту короткими невеликими фрагментами, які користувачі можуть легко переварити та запам'ятати.
  • Персоналізоване навчання: навчальні онлайн-платформи можуть використовувати дані для персоналізації навчального досвіду кожного користувача, надаючи персоналізований контент, рекомендації та оцінки на основі його сильних і слабких сторін.
  • Гейміфікація: передбачає використання елементів гри, таких як бали, значки та таблиці лідерів. Будь-які інструменти, які роблять процес навчання більш привабливим і веселим для користувача.
  • Адаптивне навчання: адаптивні навчальні платформи використовують штучний інтелект для коригування процесу навчання на основі прогресу та успішності студента.

Це лише кілька прикладів тенденцій онлайн-освіти. Оскільки технології продовжують розвиватися, думаю найближчим часом ми будемо бачити все більше інноваційних підходів, AR/VR-рішень (доповнена чи віртуальна реальність), персоналізації та використання штучного інтелекту для створення онлайн-навчання в майбутньому.

Давайте розберемось поетапно в тому, як саме створюються навчальні продукти. 

Процес створення освітніх продуктів

Процес створення освітнього продукту може відрізнятися, в залежності від сфери та типу продукту і компанії, що його виробляє. Однак більшість освітніх продуктів проходять стандартні етапи:

  • Дослідження 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Процес розробки будь-якого продукту завжди починається з дослідження клієнтів і ринку. Для цього я завжди першим кроком визначаю ЦА (цільову аудиторію), її навчальні потреби та які прогалини взагалі існують на ринку. Також аналізую конкурентів, як прямих так і не прямих. 

Для бенчмаркінгу (аналізу конкурентів), ми розглядаємо їхню рекламу, креативи, позиціонування, успішність та всі доступні метрики, щоб побачити, що взагалі пропонують інші. Для цього можна використовувати такі інструменти, як Similar Web,  Facebook Ads Library, Google Trends. 

На основі цього аналізу вже формується УТП (унікальна торгова пропозиція) та цінність нашого продукту. Окрім того, я зазвичай збираю відгуки клієнтів, щоб переконатись, що наш продукт відповідає їхнім потребам. Для аналізу ЦА, ми також досліджуємо всі можливі тематичні форуми, відгуки клієнтів на платформах конкурентів, проводимо глибинні інтерв'ю з користувачами, user-testing тощо. Все це допомагає створювати якісний продукт, який задовольняє потреби клієнтів і виділяється на ринку.

  • Дизайн навчального досвіду

Ґрунтуючись на результатах дослідження, я переходжу до розробки прототипу навчального продукту. На цьому етапі, я організовую пошук та роботу з експертами, контент командою, дизайнерами навчального досвіду та візуальних матеріалів.

Головне — зробити все можливе, щоб дизайн навчального продукту був доступним і простим у використанні та цікавим для користувачів. Особливу роль на цьому етапі відіграє саме робота контент-команди та дизайну навчального досвіду (LXD or learning experience design), адже саме від дизайну навчального процесу буде в подальшому залежати те, наскільки успішною стане програма та сам навчальний продукт.

  • Розробка навчального продукту

Після схвалення дизайну — продукт розробляється. На цьому етапі я, як продюсер, об'єдную всі елементи разом, а саме створення контенту та мультимедіа, типу графіки, ілюстрацій, сценарію та ТЗ для зйомки відео чи аудіо, презентацій, тестів на перевірку знань тощо. Окрема увага спрямована на розробку та зйомку самого навчального контенту. У випадку нашого продукту, я як продюсер організовую повний цикл продакшену відео уроків з локальними експертами та знімальними командами в США. 

Врешті, весь готовий контент, всі навчальні матеріали та мультимедіа інтегруються у навчальну платформу, для забезпечення зручності використання. Цей етап вимагає багато уваги, контролю та співпраці між різними командами, для послідовного виконання всіх задач по проекту. Залежно від розміру та складності проекту етап розробки може тривати від декількох тижнів до кількох місяців. Після того, як продукт розроблено та підвантажено на навчальну платформу, він готовий до тестування та запуску.

  • Тестування

Після розробки, продукт проходить фазу тестування. На цьому етапі, дуже важливо перевірити всю інформацію на достовірність та якість. Для цього ми маємо окрему команду експертів та сертифікованих спеціалістів, які можуть перевірити наш контент на відповідність всім нормативним вимогам. Після експертної перевірки продукту, ще раз переглядаю продукт та шукаю будь-які можливі помилки чи проблеми. Я проходжу програму сама, а також прошу протестувати наш продукт через фокус-групу, друзів, колег та потенційних юзерів. 

  • І нарешті запуск продукту!
Хто такий продюсер в EdTech Хто такий продюсер в EdTech

Роль продюсера в EdTech

Продюсер в EdTech створює та масштабує навчальні продукти. Онлайн-навчання – це в першу чергу бізнес-проект. І для того, щоб бізнес приносив дохід, потрібно:

  • придумати ідею;
  • провалідувати гіпотези;
  • детально спланувати продукт;
  • визначити відповідність продукту до ринку;
  • налаштувати всі операційні процеси команди, що залучена до запуску;
  • та власне створити сам продукт, що і є основними завданнями  продюсера. 

На ринку онлайн освіти, продюсер може працювати у декількох форматах: як самостійний підприємець, як партнер, та як найманий спеціаліст.

Я зупинюсь на роботі продюсера в наймі, так як здається, що найчастіше свою кар'єру спеціалісти в продюсуванні починають саме в цій ролі. 

Продюсер може запускати онлайн-продукти з нуля, наприклад у парі з експертом. Або приходити до вже існуючої онлайн-школи чи проекту, щоб розвивати його. Запуск онлайн-курсу складається із п'яти основних етапів, які я описала вище. Функції на кожному з цих етапів можуть змінюватись в залежності від того, в якому форматі працює продюсер — як самостійний фахівець або як співробітник великої компанії, де можливо делегувати частину завдань.

У великому проєкті можуть бути цілі відділи маркетологів, методистів, координаторів, відеопродакшену. Як би там не було, продюсер має добре орієнтуватися, а в ідеалі вміти самостійно працювати із завданнями на кожному етапі. Тому що продюсер повністю відповідає за той продукт, який виходить на ринок, і в разі потреби має бути спроможним сформувати міцну команду з нуля.

У випадку самостійної роботи продюсера з експертами напряму, важливим є саме обширний досвід продюсера, як у веденні та управлінні всіма етапами виробництва продукту, так і в менеджменті команди і всіх операційних процесів. По суті, в роботі з ескпертом, як спеціалістом своєї ніші та теми, продюсер може виступати одночасно в багатьох ролях, і як методолога і дизайнера навчального процесу, так і менеджера та відповідального за повний цикл виробництва продукту, його успішного запуску, маркетингу, продажів та проведення самого навчання. 

Для мене особисто, продюсування та створення навчальних продуктів — є реалізацією моїх власних мрій та прагнень. Я з дитинства мріяла бути вчителем, і частково цю мрію реалізую створюючи навчальні продукти та допомагаючи іншим експертам навчати людей новим навичкам та знанням.

При створенні кожного навчального продукту — я стаю таким собі «міні-експертом» в тій темі, з якою працюю. В продюсуванні — ти постійно навчаєшся, опановуючи нові теми та сфери для себе. Що в свою чергу, підтримує мою постійну залученість в роботі та допомагає уникнути вигорання і перенасичення професійною діяльністю. 

Галузь EdTech стрімко розвивається, і тому з попитом на професію все було, є і буде добре. Варто розуміти, що потреба в навчанні є скрізь — як всередині будь-якої компанії, для співробітників чи клієнтів, так і в ширшому сенсі, для опанування людьми нових навичок сучасності. Обираючи роботу з навчальними продуктами, ви зможете працювати в тій сфері, яка цікавить саме вас, постійно навчатись і робити свій вагомий внесок як в освіту так і в покращення життя інших людей.

Хто такий продюсер в EdTech Хто такий продюсер в EdTech

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google надає кошти, щоб розширити доступ до освітньої програми Experience AI в Україні

Анастасія Ковальова 17 вересня 2024 13:55

Виклики інтелектуальної власності в епоху ШІ: FAVBET Tech підбила підсумки участі в IT Ukraine GR Conference 2024

Анна Старкова 17 вересня 2024 12:06

Податки в Дія.City у 2024: Roadmap для ІТ-компаній від Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 17 вересня 2024 11:30

У ЗСУ працюють над збільшенням терміну і якості базової підготовки та формуванням Школи інструкторів

Анастасія Ковальова 16 вересня 2024 15:52

Українці можуть отримати гранти на навчання у «Дії»

Анастасія Ковальова 16 вересня 2024 13:56