Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Удвічі скоротити хмарні витрати, гроші використати на допомогу Україні. Колонка Антона Грішка з Profisea Labs

Антон Грішко
Антон Грішко Головний клауд архітектор Profisea Labs
25 травня 2022 8 хвилин читання

За останні кілька років ІТ-організації активно переносили свою інфраструктуру в хмару. Це правильний крок, зважаючи на те, наскільки корисні хмари для бізнесу. У чому ж тоді проблема? У щорічному зростанні вартості хмарних технологій. Головний клауд архітектор Profisea Labs Антон Грішко розповів SPEKA, як оптимізувати витрати на клауді.

За даними Flexera State of the Cloud Report (одне з багатьох хмарних опитувань), 36% керівників ІТ-бізнесу (із 750 респондентів) заявили, що їхні щорічні витрати на хмару перевищили $12 млн, а 83% сказали, що їхні витрати на хмару сягнули $1,2 млн на рік. Саме тут FinOps приходить на допомогу, оскільки основна ідея FinOps полягає в тому, щоб надати найкращі фінансові методи для оптимізації витрат на хмару.

А якщо плануєте перехід в епоху штучного інтелекту (що, звичайно, чудова ідея, адже, згідно з дослідженням ARK, загальна вартість компаній з ШІ сягне $87 трлн, а це на $2 трлн більше, ніж світовий ВВП у 2020 році, який становив $84,97 трлн), то буде над чим помізкувати. Оволодіння моделями ШІ — дороге задоволення: у 2021 році знадобилося $2,5 млрд, а у 2030-му це буде коштувати $600 тис. Скільки ж грошей витрачатимуть компанії з інфраструктурами на хмарі на навчання штучного інтелекту, беручи до уваги що компанії, які займаються лише рішеннями AI, витрачають 25% своїх прибутків на хмарні ресурси, навіть складно уявити. 

FinOps: що це таке і навіщо він потрібен?

 «FinOps як операційна модель для хмар — система поєднання, найкращих практик та культури для підвищення спроможності організації розуміти витрати на хмари та оптимізувати їх», — пояснюють у FinOps Foundation. Більше про ключові функції FinOps, такі як принципи, фази, домени та особи, можете почитати тут.

До появи хмар у нас була локальна інфраструктура, і процес отримання нового обладнання був досить простим, але довго тривав. Якщо вам потрібно додати більше послуг у ваш центр оброблення даних, ви зверталися до фінансового відділу вашої організації, і вони робили закупівлю за вас. Звичайно, ця модель не була ідеальною, однак фінансова частина була під контролем і всі знали, яка команда/особа керує процесом. Потім з'явилися хмари, і я, як DevOps, із задоволенням прийняв хмари через усі переваги, які вони несуть. 

Водночас виникла проблема: будь-який DevOps-інженер міг запитати ресурс, і споживання ресурсів виходило з-під контролю. У більшості випадків компанії не можуть стежити за тим, скільки грошей вони витрачають. Тому виникла потреба в організації залучення фінансової грамотності та планування до процесу управління хмарами. FinOps — це оптимізація витрат на хмару. І загалом інженер FinOps або команда FinOps є обов'язковою умовою для ІТ-організацій. Експерт FinOps натепер дуже популярна професія.

Багато наших клієнтів занепокоєні через неконтрольовані витрати на хмару та надто збільшені рахунки. Важко повірити, що лише рік тому ми керували хмарною інфраструктурою наших клієнтів і обробляли хмарні витрати переважно вручну. І ми почали думати: що можна зробити з цими ресурсами? Чи можна їх зменшити? 

Ми вирішили написати кілька скриптів, які могли б допомогти нам автоматизувати цей виснажливий процес. Потім ці скрипти стали інструментом, а згодом інструмент перетворився на портал, а потім став стартапом Uniskai. І тепер у нас є платформа, яка допомагає нам оптимізувати витрати на хмару для наших клієнтів. Ми готові поділитися цим рішенням з усіма інженерами DevOps по всьому світу.  Ми просто хочемо, щоб усі інженери та менеджери DevOps оптимізували свою мультихмарну інфраструктуру до найкращого можливого рівня. 

Uniskai — це мультихмарна платформа на основі штучного інтелекту, яка успішно поєднує інноваційний підхід до візуального представлення всіх хмарних активів компанії та всеосяжну автоматизацію оптимізації витрат, яка працює разом, щоб клієнти могли бачити всі втрачені зони та швидко ухвалювати рішення щодо економії. Uniskai вже підтримує Amazon Web Services (AWS) як основного постачальника хмарних послуг, а незабаром почнеться підтримка Google Cloud і Microsoft Azure. 

Uniskai для сучасного IT-бізнесу

Ми здебільшого зосереджуємося на чотирьох сферах: FinOps для аналізу, управління та оптимізації витрат на хмару, DevOps для проєктування та створення хмарних інфраструктур відповідно до найкращих практик DevOps і DevSecOps для безперервного виявлення вразливостей безпеки та блискавичного усунення несправностей. Також ми зосередилися на візуалізації. Мережеві діаграми всіх облікових записів та інстансів у поєднанні з детальними даними про статус і графіками споживання кредитів зібрані на одній інформаційній панелі. Uniskai автоматично створює діаграми зі списками ресурсів, діаграми з мережевим потоком тощо.

Щодо оптимізації витрат на хмару ми побачили кілька можливостей, насамперед rightsizing. Наш machine learning алгоритм здебільшого перевіряє поточний розмір ваших ресурсів, намагаючись зрозуміти, чи підходить цей розмір машин для потреб вашого бізнесу. Uniskai дає рекомендації щодо того, які типи інстансів можна використовувати для оптимізації витрат на хмару на найкращому рівні. 

Інтелектуально заплановані споти — наша розробка, яка дозволяє machine learning алгоритмам бачити закономірність, коли ваші споти знімаються. Uniskai намагається мінімізувати час простою, використовуючи інтелектуальне планування, засноване на machine learning моделях, здатних працювати з спотами stateful і stateless. Це наша запатентована технологія: інтелектуальне планування та інтелектуальний спотинг разом. 

Крім того, Uniskai дає детальний аналіз витрат, показуючи, на які ресурси витрачаються гроші. Управління відходами є однією з наших функцій, яка показує обсяг некерованих ресурсів. Uniskai також працює із зарезервованими екземплярами та планами заощаджень, які представляють покрокові рекомендації, адаптовані до вашого особливого випадку.

Тож наша платформа створена інженерами DevOps для інженерів DevOps і всіх, хто хоче скоротити витрати на хмару. Ми молодий стартап, який швидко розвиваєтьсястворений для вирішення всіх найболючіших моментів для інженерів DevOps/CloudOps та ІТ-менеджерів, які стикаються зі тиском, щоб заощадити витрати на ІТ у найкоротші терміни, але таким чином, щоб найменше шкодити здоров'ю бізнесу.

Uniskai для українського IT-бізнесу

Ми пропонуємо безкоштовний доступ до Uniskai на рік для всіх українських компаній. Доступ можна отримати одразу після реєстрації. Платформа допомагає зменшити витрати компаній, які користуються Amazon Web Services (AWS), щонайменше удвічі, тому заощаджені кошти можна використовувати на допомогу ЗСУ та постраждалим від воєнної агресії російської армії на території України. 

Для використання не потрібні особливі навички, достатньо лише додати обліковий запис та зробити оптимізацію хмарної інфраструктури за рекомендаціями на базі machine learning. Ми також безкоштовно навчаємо та забезпечуємо повну технічну підтримку нових користувачів з України задля максимальної економії на хмарних ресурсах. 

Profisea Labs висловлює повну підтримку Україні. Сім'я ProfiSea створила волонтерську організацію, яка допомагає українцям транспортом, ліками, житлом, одягом, юридичною та психологічною підтримкою. Важко передати, наскільки ми захоплюємося такими технологічними лідерами, як Amazon, які зголосилися допомагати українському народу, надаючи гуманітарну допомогу українським біженцям та підтримуючи українську армію через нашу організацію. Ми вирішили спрямувати всі пожертви наших співробітників і партнерів у відповідні організації в Україні. Ми продовжимо розглядати додаткові напрями для фінансових внесків, які надають допомогу українському народу.

Uniskai нещодавно зібрала перший раунд початкових інвестицій у розмірі $2 млн  інвесторів-ангелів у США. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура. Новини глобального VC українською

Юлія Даниленко 2 години тому

Як працюють українські стартапи під час війни: у спільноті провели масштабне дослідження

Євген Муджирі 16 серпня 2022 18:06

Що таке пітчинг та як отримати фінансування для стартапу: безкоштовний вебінар

Євген Муджирі 12 серпня 2022 17:45

Сервіс Poster для обліку продажів кафе запустили у форматі мобільної каси на смартфонах

Євген Муджирі 12 серпня 2022 14:07

Українські імпакт-стартапи зможуть долучитися до нової програми від tech2impact: деталі

Ірина Маринюк 11 серпня 2022 20:12