Хакери створили фейкову сторінку МЗС України, щоб викрадати дані
CERT-UA виявила вебсторінку, яка імітує офіційний вебресурс Міністерства закордонних справ України та пропонує завантажити шкідливе ПЗ.
Як повідомили у CERT-UA, на цій сторінці відвідувачам пропонують завантажити програмне забезпечення для виявлення «заражених комп'ютерів». Насправді ж під посиланням приховується шкідливе програмне забезпечення.
«У разі переходу за посиланням на комп'ютер завантажується BAT-файл „Protector.bat“. Його відкриття призведе до завантаження та запуску на комп'ютері PowerShell-скриптів, які здійснюють пошук файлів із розширеннями:.edb, .ems, .eme, .emz, .key, .pem, .ovpn, .bat, .cer, .p12, .cfg, .log, .txt, .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rdg у каталозі робочого столу, створюють знімки екрану та передають дані на сервер зловмисників», – зазначили фахівці.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Крім офіційні вебсторінки МЗС України, хакери також зробили фішингові сайти Служби безпеки України, а також Поліції Польщі. В червні 2022 року подібна фішингова вебсторінка імітувала вебінтерфейс поштового серверу Міністерства оборони України.
«Згадана активність відстежується за ідентифікатором UAC-0114 (також відома як Winter Vivern)», – зазначили у CERT-UA.
Раніше SPEKA повідомляла, що фахівці Держспецзв'язку проаналізували шкідливе програмне забезпечення GammaLoad та GammaSteel та дійшли висновку, що таргетовані кібератаки залишаються однією з основних кіберзагроз в Україні.