Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хайлайти Google for Startups: думки провідних маркетологів України щодо виходу на ринок

Polina Kedis
Polina Kedis
28 липня 2022 6 хвилин читання

В Україні діє проєкт Google for Startups, покликаний допомогти молодим бізнесам. В червні Google  провів конференцію, на якій провідні українські digital-агенції розповіли, як стартапам починати роботу зараз та масштабуватися на нові, в тому числі закордонні, ринки. Співзасновник newage. Олексій Лях взяв участь у конференції, тож в цій статті поділиться найкращими порадами своїми та колег щодо просування та розвитку бізнесу в цей буремний час.

Конференція була присвячена тому, чим може бути корисне агентство для стартапів і навіщо залучати підрядника із маркетингу.

«Працюючи з агенцією ви купуєте доступ до досвіду, включно із негативним. Рекламні агенції працюють із різноманітними компаніями, з різноманітними вертикалями. У більшості випадків вони мають позитивний досвід, але мають і негативний. І, починаючи співпрацю з рекламною агенцією ви купуєте і цей досвід також, і таким чином ви витрачаєте свої кошти на ефективні речі»
Андрій Якунін, керівник команди розвитку агентств, Google

Всі агенції, представлені на конференції, описали свій досвід просування стартапів та запропонували власне бачення стратегій виходу на ринок. Розглянемо найяскравіші інсайти кожного учасника.

Представниця агентства Promodo наголосила, що є кілька етапів розвитку стартапів і в побудові стратегії слід відштовхуватись від того, який етап проходить компанія нині та запропонували рішення для тих, хто знаходиться на самому старті й шукає з нуля перших лідів.

«На цьому етапі треба розробити брендбук. Ми можемо розробити тон комунікації, допомогти розробити логотип, шрифти, брендові кольори, стиль продукції тощо. Далі важливо мати коректно налаштовану аналітику та коректні метрики ефективності — тобто, як саме ви будете вимірювати подальші результати; що саме із каналів буде працювати ви зрозумієте, якщо у вас буде коректно налаштована аналітика. І так само метрики ефективності — це, скоріш за все перші ліди, необов'язково, але тут також треба зрозуміти, що для вас найперше важливо»
Юлія Чуб, керівник відділу платних каналів Promodo

Агентство MixDigital запропонувало типи рекламних кампанії, що потрібні стартапам під час виходу на ринок. 

«Перш за все працюйте над бренд-стратегією в довгостроковій перспективі, це важливо. Ви маєте знати, ким ви будете через 3-5 років, який шлях ви маєте пройти та, власне, з ким. Радимо постійно тестувати з креативами та месседжами. Digital — дуже динамічна штука, де можна все тестувати, все оцінювати та все оперативно змінювати. Тому не бійтеся цього. Навіть якісь сторонні думки можуть бути корисними: ви можете їх протестувати й одразу зрозуміти, що вам підходить, а що — не підходить.Також експериментуйте з рекламними майданчиками. Їх безліч. Ви ніколи не знайдете найкращу для вас платформу, доки не спробуєте багато із них та не оціните, який результат дає кожна для вас.»
Сергій Мусін, директор з клієнтського сервісу MixDigital

Представниця агентства Netpeak водночас наголосила на важливості підготовчої роботи й перерахувала дослідження, що їх потрібно зробити, перш як запускати перші кампанії.

«Для успішного стартапу, на нашу думку, потрібно визначити цільову аудиторію та регіон, в якому ви б хотіли запускати проєкт. Також потрібно провести аналіз ринку перед запуском, щоб розуміти, як діють ваші конкуренти та що вам потрібно робити, щоб бути успішними. Крім конкурентів, треба розуміти попит в інтернеті, щоб розраховувати на певний результат. Далі важливо створити комунікаційну стратегію, щоб розмовляти з клієнтом тою мовою, яка йому зрозуміла.»
Ганна Самусь, проєктний менеджер Netpeak

А от Webpromo наполягає на дослідженні, в першу чергу, бізнес-моделі стартапу, виходячи з якої і формулюють стратегію.

«Ми починаємо роботу із дослідження бізнес-моделі стартапу. Ми сідаємо з хедами, нашими основними бізнес-аналітиками та маркетинговою командою і починаємо допитуватись, що як працює, яке виробництво наразі, яка модель, як продають, на яких ринках продають — всі деталі. Цей брейншторм відбувається протягом 4-5 годин по одному проєкт. Після цього ми йдемо в аудит: аналізуємо рекламні кампанії, які у стартапу були, аналізуємо цільову аудиторію. І на базі цього створюємо комплексну маркетингову стратегію виходу на ринок чи покращення позицій на тому ринку, де представлений проєкт.»
Кирило Андрусяк, керівник департаменту стратегії та розвитку нового бізнесу Webpromo

Ми у newage. розповідали, наскільки для  стартапів важливо розділити свою аудиторію на рівні та мати розуміння інвестицій у кожний рівень і розуміти що не всі користувачі готові конвертуватися з першого контакту з брендом. Ми також говорили про важливість моделювання маркетингових активностей, оскільки воно дозволяє реально оцінити перспективи, а також залучити інвестиції.

Найчастіше до нас приходять стартапи із запитом «допоможіть нам промоделювати маркетинговий бюджет, щоби залучити інвестиції». І це, мабуть, найактуальніша тема для стартапів — розуміння, як це формується і чому це важливо. Ми розуміємо, що користувач, клієнт, може бути на різних етапах шляху до покупки. Коли ми говоримо про гарячу аудиторію, ми чітко розуміємо, що клієнт готовий і ми можемо очікувати від нього покупку. Але якщо ми хочемо масштабуватись, що для стартапів дуже актуально, нам треба виходити на більш  холодну аудиторію, і ці рівні потребують особливих навичок аналізу кампаній і окремих інвестицій. І саме моделювання, що нам дасть залучення певної кількості грошей і скільки в підсумку буде коштувати нам залучення нового користувача, від холодної аудиторії до конверсії, дуже важливе для інвесторів, особливо, коли на ринку ще немає людей, які вже хочуть ваш продукт, коли ще немає аналогів і конкурентів.
Олексій Лях, співзасновник агентства newage.

Конференція  була надихаючою та, певно, корисною для слухачів. Кожна агенція запропонувала власний пакет послуг pro bono — тобто таких, які згодна надавати новим бізнесам безкоштовно, аби допомогти тим вийти на ринок. Якщо у вас є ідея нового бізнесу, або план виходу на іноземні ринки — звертайтесь до агенцій, аби отримати консультації та допомогу. А також підписуйтесь на проєкт Google for Startup, аби слідкувати за подальшими подіями і знати про всі можливості розвитку.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

Опублікували каталог найактивніших інвесторів в українські стартапи. Розповідаємо, де шукати гроші

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 13:44

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

Ларрі Пейдж закриває свій стартап Kittyhawk, який розробляв прототип літальної машини

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 14:43