WEBSPARK розробили ресурс russianWarship.RIP для перегляду втрат росіян та донатів ЗСУ
Харківська IT-компанія WEBSPARK розробила спеціальний ресурс russianWarship.RIP, який дозволяє отримувати актуальну інформацію щодо втрат окупантів.
Йдеться про втрати як живої сили росіян, так і техніки. Ці дані завжди достовірні та перевірені, адже в якості джерела використовується офіційний сайт Генштабу ЗСУ, повідомили WEBSPARK у пресрелізі.
Перейти на сайт можна за посиланням.
Просто дізнатися інформацію про втрати можна через публікації Генштабу. Але ця розробка надає значно більш широку функціональність завдяки API/віджету, а також можливості допомогти ЗСУ своїми донатами через благодійні фонди.

Сам сервіс спроєктований таким чином, щоб він був якомога більш інформативним, але водночас максимально доступним для користувачів. Версії доступні українською та англійською мовами. Розробники і надалі постійно допрацьовують та розвивають проєкт.
Наразі проєкт має розвиток в багатьох країнах світу та нараховує понад 10,4 млн переглядів на місяць. Навіть сам окупант слідкує за власними втратами на території України, додали в WEBSPARK.
Як оновлюється russianWarship.RIP
Слідом за простою вебверсією айтівці створили також АРІ, що дозволило різним сайтам (наприклад, ЗМІ) автоматично отримувати та публікувати всю статистику ворожих втрат, творчо використовувати дані, наприклад — будувати графіки для їхньої візуалізації.
Ще одним вектором розвитку сервісу стала розробка віджета: блок з його даними можна розміщувати на будь-якому ресурсі без необхідності щось розробляти самостійно — достатньо лише додати на свій сайт.

Сам прикладний інтерфейс також удосконалювався, і на сьогодні працює вже його версія 2.0, в якій з’явилося відображення статусу нашої перемоги (Війна триває, Перемир'я, Україна перемогла!).
Багатьом також може бути корисною наявна можливість відстежувати сторінки зі статистикою на конкретну дату.
Чим ще корисний russianWarship.RIP
Розробники впровадили кнопку допомоги фондам, котрим можна довіряти через прозорість їх діяльності (Армія СОС, КОЛО, Повернись Живим, Save Trempel, а також благодійний фонд WEBSPARK): вони повністю відкриті, чітко та конкретно звітують щодо всіх залучених коштів, публікують чеки.
Компанія відкрита до діалогу з іншими фондами, які відповідають зазначеним критеріям.

Кому корисний russianWarship.RIP
З того моменту, як russianWarship.RIP запустили в роботу, чимало ресурсів почали використовувати його функціонал. Наприклад, серед них є такі як А-банк, різні інформаційні портали, інтернет-магазини та інші вебсайти.
Прикладом подальшого розширення можливостей russianWarship.RIP також є «Світлофор Перемоги», створений харківським офісом компанії Sigma Software: до API/віджета додалася можливість фізичного використання. З його допомогою дані про втрати окупанта транслюються на LED-екранах та відображається поточний статус війни. Крім цього, світлофор може відображати статус повітряної тривоги.

Сервіс можна використовувати в різноманітних закладах, таких як кав'ярні, магазини тощо, щоб нагадувати відвідувачам долучатися до підтримки ЗСУ для збільшення статистики ворожих втрат та наближення перемоги України.