Web Summit 2024: 24 українські стартапи на світовій сцені
Сьогодні у Лісабоні розпочинається Web Summit 2024 — одна з наймасштабніших технологічних подій, що об’єднає понад 70 тис. учасників з різних країн. SPEKA розповідає, чого очікувати від Web Summit 2024 та які проєкти презентує Україна.
Web Summit 2024
11 листопада у Лісабоні розпочинається одна з найбільших технологічних конференцій світу — Web Summit 2024, яку проводять щороку від 2009 року.
На три дні, з 12 по 14 листопада, місто перетвориться на майданчик для обміну ідеями та досвідом серед засновників компаній, інвесторів та технологічних лідерів з різних країн.
Серед учасників і українська делегація. Цього року 24 українські стартапи представлять свої проєкти, демонструючи світовій спільноті інноваційний потенціал країни.
Які стартапи представлять Україну на Web Summit 2024
Учасників української делегації на Web Summit 2024 відбирали за чіткими критеріями. Стартапи мали бути на стадії Seed або Series A, мати клієнтів, певний ринковий traction або залучені інвестиції. Важливою умовою був інноваційний продукт у сфері software чи hardware. До відбору допускалися компанії, засновані не більш ніж п’ять років тому, з командами до 150 осіб. Також обов’язковим критерієм було позиціювання проєктів як українських та використання технологій, створених в Україні.
Cartum
Cartum — платформа all-in-one для запуску та управління інтернет-магазинами різного масштабу — B2B, дропшипінг і роздрібні продавці, незалежно від того, мають вони справу з фізичними чи цифровими товарами.
Bliss Brain
Bliss Brain — ШІ-застосунок, що створює персоналізовані медитації на основі потреб та уподобань користувача. На відміну від конкурентних застосунків на цьому ринку, які пропонують попередньо записаний контент, Bliss Brain генерує унікальні медитації за запитом. Такий підхід гарантує, що кожна сесія буде максимально релевантною та ідеально пристосованою до поточного стану та цілей користувача.
Cardiomo
Cardiomo — інноваційний стартап у сфері охорони здоров'я, революційна ШІ-технологія для моніторингу стану здоров'я, що дозволяє дистанційно контролювати та прогнозувати критичні зміни у діяльності серця в режимі реального часу.
Beholder
Beholder — ШІ-стартап, що вміє будувати точні тривимірні геологічні моделі, які вказують на найбільш перспективні місця для отримання корисних копалин. Інтегруючи дані геологічної розвідки з даними дистанційного зондування, геохімії та геофізики, Beholder генерує точні 3D-моделі підземних структур, концентрацій корисних копалин і джерел геотермальної енергії.
EDMAPS
EDMAPS — гейміфіковане LMS для змішаного та дистанційного навчання, призначене для створення цікавих курсів, орієнтованих на дітей. У школах його використання привело до збільшення залученості учнів на 67% та підвищення успішності на 53%. Школи покращують свої результати, вчителі автоматизують рутинні завдання, залученість учнів зростає, а батьки можуть легко відстежувати прогрес.
FlyAgData
FlyAgData — система, яка збирає інженерні та агрономічні дані онлайн та перетворює їх на цінну аналітику для фермерів.
Karpatia Benefits
Karpatia Benefits — це транскордонна платформа, яка дозволяє HR-командам розробляти та запускати індивідуальні програми для співробітників за лічені дні. Завдяки 30+ категоріям та численним налаштуванням, що відповідають будь-якій політиці роботодавця, Karpatia Benefits спрощує адміністрування та дозволяє залучати постачальників за лічені хвилини.
Metaenga
Підписуйтеся на наші соцмережі
Metaenga — тренінгова VR-платформа для підвищення кваліфікації інженерно-технічного персоналу.
NewsCatcher
NewsCatcher — cервіс, що надає оброблені новини з 90 000+ глобальних і гіперлокальних джерел.
JustSpeak AI
JustSpeak AI — це мобільний застосунок із ШІ для вивчення англійської мови, розроблений, щоб допомогти користувачам впевнено вдосконалювати свої розмовні навички. Репетитор із штучним інтелектом надає персоналізований зворотний зв'язок у режимі реального часу з питань граматики, вимови, словникового запасу та вільного володіння мовою.
Generect
Generect — розробка, яка збирає та перевіряє дані про потенційних клієнтів із соціальної мережі та виходить з ними на зв'язок через сервіси для e-mail-розсилок.
Mariya.ai
Mariya.ai — персоналізована ШІ-платформа терапії, яка надає конфіденційну підтримку психічного здоров'я 24/7, адаптовану до потреб користувача.
Qudi Mask
Qudi Mask — маска, яка дає можливість створити персоналізований ШІ-аватар у реальному житті.
SplineCloud
SplineCloud — відкрита вебплатформа управління знаннями, яка допомагає інженерам та науковцям підвищити свою креативність та продуктивність завдяки організації, обміну та повторному використанню технічних знань.
Great Catalogue
Great Catalogue — це багатоформатна платформа 3D-моделей на основі штучного інтелекту для архітекторів і дизайнерів. Сервіс містить велику бібліотеку моделей — від предметів меблів до елементів ландшафтного дизайну та екстер'єру.
Pricer24
Pricer24 — аналітична платформа, яка надає торговцям, постачальникам і дистриб'юторам вільну та ефективну ринкову аналітику.
Medvoice
Medvoice — це освітня платформа для медичних працівників, що надає доступні, персоналізовані та акредитовані навчальні можливості.
Hearify
Hearify — вебплатформа на основі штучного інтелекту для створення навчальних персоналізованих матеріалів — квізів, флешкарток чи роадмапів.
VanOnGo
VanOnGo — це стартап, який розробляє SaaS-платформу для оптимізації міської доставки та логістики на основі штучного інтелекту та квантових технологій.
Swapp
Swapp — маркетплейс для продажу вживаного одягу, який поєднує атмосферу TikTok/Instagram з функціональністю Vinted, пропонуючи динамічну стрічку модних речей, які можна купити.
Streamline
Streamline — ШІ-платформа для виробників, ритейлів і дистриб'юторів, яка вміє планувати ланцюги постачання.
Verba
Verba — застосунок для генерації субтитрів з гнучким налаштуванням стилів.
MISTO
MISTO — продукт, орієнтований на задоволення потреб мешканців і міських адміністрацій, та спеціалізується на громадській безпеці, міській мобільності та цифрових міських послугах.
tTravel
tTravel — застосунок, що дає можливість купувати унікальні туристичні маршрути від активних мандрівників, зберігати свої спогади з подорожей, відстежувати досягнення та монетизувати свій досвід.
Стартапи міжнародної спільноти на Web Summit 2024
За три дні на Web Summit 2024 себе представлять понад 3000 стартапів з усього світу. Ось ті з них, що нас зацікавили:
-
1
Axmed — це медико-технологічна компанія, яка революціонізує доступ до ліків у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, використовуючи технології для кращого зв'язку між покупцями та продавцями.
-
2
Roboost — платформа, що пропонує повністю автоматизоване управління доставкою на основі штучного інтелекту, що забезпечує 99,89% автоматизації та виявлення шахрайства для безперебійної логістики.
-
3
Compocity — сервіс, який допомагає компаніям досягати своїх цілей сталого розвитку в ігровій форм, надаючи послуги з компостування в приміщенні.
-
4
Frontier.cool — це SaaS-платформа, що дозволяє брендам, дизайнерам і текстильним компаніям створювати 3D- матеріали за допомогою генеративного ШІ.
-
5
Soource — платформа на основі штучного інтелекту для менеджерів із закупівель, яка автоматично визначає найкращих постачальників з найширшої у світі бази даних компаній.
-
6
SWEN — застосунок, який відстежує викиди вуглекислого газу, пропонуючи винагороду за екологічний вибір і глобальні партнерства, які допомагають користувачам здійснювати реальний вплив на місцевому рівні.
-
7
AI.MetaSync — цифрове рішення для охорони здоров'я на основі даних та штучного інтелекту з персоналізованим доглядом за вагітними та жінками після пологів для покращення їхнього психічного здоров'я та самопочуття.
-
8
BConnect – проєкт, який пропонує продукт, що поєднує в собі кілька механізмів, які мають на меті запобігти забуттю дітей та домашніх тварин у транспортних засобах.
-
9
Hera — комплексна платформа для управління персоналом, яка оптимізує кожен етап процесу — від підбору та розвитку до утримання співробітників
-
10
Orbipet — платформа, що має на меті революціонізувати ринок догляду за домашніми тваринами, використовуючи технології для об'єднання власників домашніх тварин, бізнесу та послуг.
Що буде на Web Summit 2024?
Штучний інтелект
Однією з основних тем саміту є штучний інтелект з фокусом на регулювання, сталий розвиток, етичні аспекти та загальну популярність технології. Серед відомих експертів, що обговорюватимуть ШІ, будуть Бред Сміт (Microsoft), Томас Вольф (Hugging Face), Кріштіану Амон (Qualcomm), а також Габріеле Мацціні, автор закону ЄС про ШІ.
Урядовці, зокрема віцеканцлер Німеччини Роберт Габек та прем'єр-міністр Португалії Луїш Монтенегро, приєднаються до дискусій, аби обговорити регулювання ШІ.
Питання творчості в епоху ШІ також є важливою темою саміту. Захід відвідають відомі митці та знаменитості, зокрема музиканти Фаррелл Вільямс та Імоджен Хіп, а також творець телешоу Peaky Blinders Стівен Найт. Учасники обговорюватимуть можливості, які ШІ відкриває для мистецтва, а також нові виклики авторства.
Вибори та соцмережі
Оскільки Web Summit 2024 відбувається через тиждень після президентських виборів у США, на заході також обговорять вибори та їхні наслідки для технологій і бізнесу.
ДеРей МакКессон, активіст та ведучий подкасту Pod Save The People, розповість про висвітлення виборів в умовах дезінформації.
Крім того, легенда футболу Жільберто Сілва виступить на тему боротьби з ненавистю на онлайн-платформах, а віцеканцлер Німеччини аналізуватиме роль соцмереж у сучасному політичному кліматі.
Сталий розвиток
Оскільки у цей час у Баку триває кліматичний саміт ООН COP29, на Web Summit 2024 також обговорюватимуть тему сталого розвитку. Генеральна директорка Twelve Етоша Кейв представить свої ідеї декарбонізації авіаційної галузі. Гендиректор Bolt обговорить майбутнє транспорту в умовах зростання обмежень на використання приватних автомобілів.
Історія участі України у Web Summit
Уперше свій павільйон на Web Summit Україна представила у 2021 році. Тоді за підтримки Українського фонду стартапів на конференцію поїхали такі стартапи: SPOKK, Organization.GG, Wantent, GIOS, Carbominer, Skyworker, Clasee, DJOOKY, AutoBI, Finmap.
У 2022-му, попри війну, Україна також взяла участь у Web Summit. Нас представляли представляли 24 стартапи: UBOS, ReLeaf, Jiffsy, Logos, Revisior, PeopleForce, Choice31, I3 Engineering, Liki24, BannerBoo, Kycaid, SkinnerAI, Lookerz, MISU, Keiki, Adminix, LabsArena.com, SCOPO, Awesomic, Birb, StanPass, Trustee Plus, DeHealth Network, Dooozen.
На Web Summit 2023 Україну представили 9 стартапів, а саме Anna Maly, Kycaid, Stripo, UBOS, Uspacy, Orderry, Spendbase, Mosqitter, FuelWell.