Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Web Summit 2022: нотатки про подорож до Португалії. Частина 2

Вікторія Абед
Вікторія Абед Chief Revenue Officer у ROI4Presenter.com
7 листопада 2022 11 хвилин читання

До вашої уваги друга частина звіту про подорож на Web Summit 2022, в якій я розповім безпосередньо про пітчінг стартапів, роботу на стенді та інші цікаві моменти. А з першою частиною ви можете ознайомитися тут

3 листопада. Виставковий день

Для нас четвер був найвідповідальнішим днем, адже ми працювали на стенді серед альфа-стартапів. Це стартапи, які мають ідею, мають прототипи, можливо навіть мають MVP, але ще не досягли значного трекшену. Кожен стартап представлений в окремій секції (наприклад, Marketing, Enterprise Solutions, AI solution, FinTech тощо) й від цього залежить місце його розташування.

Ми, наприклад, були представлені в секції Marketing — біля входу в маркетингову конференцію Panda Conf. Учасникам «альфи» надається місце розміром десь в 1 метр, на якому ти і маєш якнайкращим чином заявити про себе. Вартість участі в цьому потоці зі стендом складає 900 євро.

Ми разом із засновником представляти стартап ROI4Presenter. Це рішення для В2В-продавців і маркетологів, що дозволяє продуктивніше генерувати ліди та проводити онлайн-презентації без призначення зустрічі. Нашою основною метою було валідувати свої ідеї та ринки щодо цільової аудиторії, знайти потенційних клієнтів і партнерів, отримати інсайти щодо вдосконалення продукту, подружитися з торгівельно-промисловими палатами та інкубаторами.

Часу «Ч» передувала ретельна підготовка. Ми розробили зрозуміле позиціонування «CATCH! The client», виготовили сувенірку у вигляді фрізбі і стікерів, розробили відеоролики (я навіть знайшла, де позичити монітор), запросили фотографа, який фотографував наших гостей на стенді.

 

Десь з 10-ї ранку все понеслося: ми дуже багато спілкувалися з людьми, презентували своє рішення, сварилися на інтернет, який підводив нас в найвідповідальніший момент, але не здавалися.

О 13:30 я зрозуміла, що мій голос почав вже мене підводити, а до 17:00 ще дуже далеко.

В результаті на стенді ми поспілкувалися з друзями, знайшли потенційних партнерів та клієнтів, послухали думки наших цільових клієнтів з різних країн та зробили безліч гарних фото на згадку.

 

Наразі оцінювати ефект від нових зустрічей і знайомств ще зарано, бо лише з понеділка починаються фоллоу-апи і подальші комунікації, проте я вже можу поділитися певними висновками й порадами, як ефективно працювати на Web Summit.

 • 1
  Якщо ви стартап з претензіями на глобальне панування і у вас є гроші, то бути представленими на Web Summit варто. По-перше, це гарна іміджева складова, а по-друге, вам дадуть чесний фідбек щодо того, як ви виглядаєте на міжнародному ринку, а не лише в рамках свого регіону.
 • 2
  Не очікуйте, що на ваш стенд просто так будуть приходити люди. Потрібно призначити якомога більше зустрічей заздалегідь. Ми призначали зустрічі особисто, публікували дописи про нашу участь в групи учасників Web Summit різних країн і це спрацювало. До мене підійшло лише десь п'ять учасників, з ким особисто я зустріч не планувала.
 • 3
  Намагайтеся відрізнятися від інших — адже учасників альфи буде ну дуууже багато, у всіх будуть однотипні вивіски, тож якщо ви не до кінця продумали своє позиціонування й не маєте на стенді чогось визначного, то люди просто будуть проходити повз.
 • 4
  Якщо у вас В2В-рішення, готуйтеся до того, що зацікавленої аудиторії буде значно менше, ніж в рішенні для В2С, як і в реальному житті. Поруч з нами стояв стартап з Барселони StoryRocks. Вони представляли рішення, яке дозволяє вручну додавати сторіз з Instagram до себе на сайт. Я не дуже зрозуміла, навіщо це потрібно робити, тим більше вручну, але зацікавлених маркетологів, що проходили повз, у рішення наших сусідів було значно більше, ніж у нас. 
 • 5
  Ідея пригощати чимось на стенді або наливати щось міцненьке стара, як світ, але вона й досі приваблює людей, особливо на венью, де маленький бутерброд коштує 10 євро, а келих вина — 5 євро. Проте перед тим, як це робити, уважно перечитайте правила, щоб вас за це не дискваліфікували.
 • 6
  Розраховуйте сили і можливості. Навіть якщо у вас команда з трьох осіб, і всі працюватимуть з клієнтами на стенді, то максимум людей, з якими ви подужаєте поговорити за день 15-20 осіб на людину. Тож якщо ви плануєте привезти 100-200-300 лідів зі стенду,  будете дуже розчаровані. Ставте реальні плани. Ми виготовили по 100 одиниць роздатки, але на стенді змогли роздати лише половину, бо роздавали вибірково — лише тим, з ким спілкувалися, а не тим, хто просто ходи в з торбами й збирав все підряд.

В цілому це був дуже цікавий і корисний досвід. Ми привезли додому багато ідей, контактів та впевненість у тому, що продукт розвивається в правильному напрямі.

Тож я рекомендую цей досвід всім стартапам хоча б тому, що ви почуєте чесний фідбек про свій продукт в світовому комьюніті.

4 листопада. Останній день

Цей день я присвятила детальному вивченню стендів, знайомству з тими, з ким не встигла познайомитися, спробувала ще раз відвідати одну з конференцій та послухати щось корисне для себе. Ну і звісно, послухати три стартапи-фіналіста на великій сцені. Але про все по порядку.

Серед великих стендів, які привернули мою увагу був стенд Google — там була шалена черга, бо вони роздавали сувеніри, а також заохочували спробувати новітню технологію розпізнавання тексту по губах — LipSync by YouTube.

 

Приємно здивована, що на Web Summit був стенд Європейської космічної програми і тим, як Shell досить активно обговорювали проблему технологій і екологічно чистого палива.

Також вдалося познайомитися з талановитими студентами з Сум, які представляли В2В-маркетплейс, що допомагає закуповувати науковцям складне лабораторне обладнання по всьому світу. Цікаво організувала запрошення на свій стенд ще одна українська команда, яка створює екосистему для обігу криптовалюти. На конференції вони представили його першу частину — «месенджер без обмежень», і за українською гостинністю пригощали на стенді наливками й салом.  

Моя ще одна спроба отримати якусь корисну інформацію з конференцій Web Summit цього разу теж провалилася. Я завітала на конференцію з маркетингу PandaConf, й потрапила на дискусію під багатообіцяючою назвою The data revolution зі співзасновником агенції the eyeo Till Faida та співзасновницею видання The MarkUp Julia Angwin. Проте вся розмова звелася до того, що треба знайти компроміс між захистом персональних даних та можливістю рекламодавцям показувати релевантну рекламу користувачам — всьо!

Слід зазначити, що абсолютна більшість тем на саміті висвітлюється не в форматі «спікер+презентація», а у форматі дискусій, де два або більше експертів обговорюють якусь тему. Як на мене, формат на поговорити — менш інформативний, бо коли один спікер готується до доповіді, то він ґрунтовно збирає концентровану інформацію, підбирає дані, статистику, кейси, показує це все на екрані. Дискусія — більш вільний формат, а тому цифр або крутих кейсів там немає. А дарма, щороку організатори збирають крутезних спікерів в Лісабоні, тож могли б витягати з них більше цікавих інсайтів.

Стартапи і пітчі. На Web Summit пітчі  відбуваються майже скрізь: на стендах великих компаній, на окремих пітч-сценах майже в кожному павільйоні, під час ментор-годин тощо. Тож якщо ви хочете відшліфувати до ідеального стану свій пітч — це найбільш релевантне місце для цього.

На українському стенді в останній день теж проходили пітчі 20 українських стартапів, які були представлені на Саміті .

Проте ключовою подією заходу, як завжди, є пітчі стартапів-фіналістів на великій сцені. 

Цьогоріч в фінал вийшли дуже різнорідні проекти:

 • Theneo — рішення для генерування інтерактивних API документів;
 • Biome Diagnostics — платформа, яка пропонує лікувати рак значно ефективніше завдяки біль точним  індивідуальним аналізам;
 • Gataca — рішення для безпечного доступу з мобільного до всіх своїх акаунтів без ризику, що їх хтось вкраде.

Тут слід зазначити, що всі три учасники, які робили фінальні пітчі, вже виглядали на сцені, як зірки: впевнені в собі, переконливі, жести й слова відточені до ідеалу. Тож одразу було видно, що на сцену виходять потенційні переможці.

У слухачів була можливість через додаток проголосувати за свого фаворита, але фінальне рішення також приймало і журі.

Переможцем цього року став стартап Theneo, але я особисто голосувала за Boime Diagnostics. Подробиці про переможця можна почитати тут.

Ще одну опцію, яку пропонують організатори Web Summit для стартапів — це менторська година. Я, на жаль, не змогла вчасно приєднатися на нашу сесію, але деталі щодо того, що там все відбувається все ж таки дізналася.

Під час цієї сесії стартапу призначають ментора за якимось своїм критерієм (або взагалі навмання, тут не знаю) і в призначений час в стартап-лаунджі збирається п'ять стартапів навколо одного ментора. Протягом 45 хвилин у вас є право ставити ментору будь-які питання на кшталт: коли і чи варто залучати інвесторів, як отримати трекшен і т. д. Тож питання краще підготувати заздалегідь і не соромитися їх ставити один за одним. 

Заключні години Web Summit перетворили венью на величезний бар, де десь локально щось міцне наливали — починаючи від дегустації портвейну і до різних вин, наливок і тому подібного. Тож поспілкуватися вже в неформальній атмосфері можна було де завгодно.

Для українців приємним бонусом був захід Ukrainian After-Party, на який, на жаль не всі змогли потрапити, адже приміщення вміщувало всього 200 осіб, а українська делегація була щонайменше в п'ть разів більша. Проте це був ще один привід всіх побачити, обійняти, обговорити отримані результати та відчути потужність української ІТ спільноти.

Післямова

Як на мене, це був один з найкращий Web Summit з чотирьох, на яких я була. Можливо через те, що тут можна було побачити таких близьких і рідних колег по цеху, можливо тому, що засновник конференції зі сцени заявив про підтримку України, і ми дуже сильно пишалися тим, що ми і тут непереможні, на відміну від представників росії, які виступали під виглядом компаній з інших країн. А можливо й тому, що тут було дійсно душевно, було багато музики, особливо на стенді Ріо, португальського vino verde, шалених нічних самітів з дискотеками. Тут було все, аби отримати палке бажання повернутися в Лісабон наступного 2023 року. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ідея, сенси, деталі: навіщо потрібні рекламні маніфести

Владислав Миронович 10 годин тому

Підвищення благоустрою міст і розвиток туризму: до чого тут бізнес-клуби і як створити спільноту, яка працюватиме на благо економіки

Владислав Миронович 12 годин тому

Як криптовалюта допомагає фінансувати тероризм та як цього уникнути

Владислав Миронович 13 годин тому

Британський стартап створив комп'ютерні ігри для собак, що запобігають деменції

Катерина Колонович 15 годин тому

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 18 годин тому