Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Визначили вік та місце народження знаменитого астероїда Рюгу

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
4 жовтня 2022 3 хвилин читання

Метеорит Рюгу утворився понад 4 млрд років тому у зовнішній частині Сонячної системи. Новий аналіз зразків ґрунту показав, що астероїд відірвався від більшого тіла та мігрував до Землі.

Зараз астероїд перебуває за 97 тис. км від Землі. Нові дані про походження та еволюцію астероїда Рюгу з'явилися після аналізу ґрунту, доставленого на Землю космічною місією «Хаябуса-2» у 2020 році.

Команда Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США використовувала рентгенівське обладнання для застосування так званої мессбауерівської спектроскопії, що допомагає знайти найменші відмінності кожної частки.

Вік та походження астероїда Рюгу

Аналіз зразків, зібраних з астероїда, виявив його походження. Астероїд відірвався від більшого тіла та мігрував до Землі. Материнське тіло Рюгу сформувалося приблизно через 2 млн років після появи Сонячної системи. Через мільярд років материнське тіло зазнало космічного зіткнення, внаслідок якого відірвалися фрагменти, що об'єдналися в астероїд, який ми називаємо Рюгу. 

Дослідження показали, що Рюгу сформувався у зовнішній Сонячній системі — його частинки відрізняються від тих, що формуються у небесних тілах, розташованих  поблизу Сонця. Крім того, фрагменти пористі, що свідчить про те, що раніше вони містили замерзлу воду та лід. Вуглекислий газ і вода могли існувати у твердій формі на відстані у 3-4 рази далі від Сонця, ніж від нього Земля. Це свідчить про те, що тіло, від якого відколовся Рюгу, було щонайменше на цій відстані, можливо, навіть за орбітою Юпітера.

Використовуючи спектроскопію, дослідники виявили ще одну характеристику, яка відрізняла зразки Рюгу: велику кількість піротину, сульфіду. Такий хімічний склад ідентичний тому, який характерний рідкісної групи метеоритів, що належать для класу вуглистих CI-хондритів.

Такі астеорїди, як Рюгу, складаються з незайманого матеріалу, що залишився після формування Сонячної системи 4,5 млрд років тому. Це означає, що вони містять інформацію про хімічний стан ранньої Сонячної системи.

Раніше повідомлялося, що космічний корабель DART протаранив астероїд Діморфос.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 41 хвилину тому

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 2 години тому

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 3 години тому

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 грудня 2022 17:35

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01