Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Всі панди повернуться до Китаю — відео

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
1 жовтня 2023 2 хвилин читання

До кінця 2023 року всі панди з зоопарків США повернуться до Китаю. Формально, закінчується угода 1972 року. Але, нагадує USA Today, велика вірогідність, що американські діти вперше за 50 років не зможуть подивитись на чорно-білих ведмедиків через відносини між США та Китаєм.

Національний зоопарк у Вашингтоні оголосив, що його панди Тянь Тянь (на фото), Мей Сян і Сяо Ці Цзі поїдуть до Китаю до грудня. Справа в тому, що Смітсонівський інститут не зміг поновити чергову трирічну угоду з Китайською асоціацією охорони дикої природи. Зоопарки в Мемфісі, Атланті та Сан-Дієго вже повернули своїх панд або зроблять це до кінця року. 

Велика панда Тянь Тянь в Національного зоопарку Смітсонівського інституту в Вашингтоні. Фото — AFP Велика панда Тянь Тянь в Національного зоопарку Смітсонівського інституту в Вашингтоні. Фото — AFP

Дипломатія панд закінчується

США отримали першу панду від Китаю в 1972 році. Китай зробив цей подарунок після того, як президент Річард Ніксон нормалізував дипломатичні відносини з Китаєм. Цю практику тоді охрестили «дипломатією панд». Протягом десятиліть Китай позичав панд іншим країнам, щоб налагодити зв’язки.

Велика Британія також попрощається з двома пандами із Единбурзького зоопарку в грудні 2023 року. За даними Королівського зоологічного товариства Шотландії, нові контракти не укладені.

В США залишиться ще 4 панди, але ненадовго

Останні 4 американські панди все ще житимуть в зоопарку Атланти, штат Джорджія, – але й про термін їхнього від’їзду вже точно відомо.

Контракти зоопарку на панд-близнюків Я Лунь і Сі Лунь закінчуються на початку 2024 року. Їхні батьки Лун Лун і Ян Ян залишаться в Атланті до кінця 2024 року.

«З партнерами в Китаї ще не було обговорень щодо статусу програми зоопарку Атланти щодо великих панд після закінчення позики в 2024 році»
Заявив зоопарк Атланти в квітні 2023 року


Зоопарк Сан-Дієго попрощався зі своїми пандами ще у 2019 році. Назад до Китаю поїхали самка великої панди Бай Юнь та її син Сяо Ліву.

Панда Я Я з Мемфіського зоопарку повернулася до Китаю в квітні 2023-го.

Вашингтонський зоопарк влаштував свято прощання з пандами — відео

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Китаї запущено найглибшу лабораторію у світі

Артем Житкевич 8 грудня 2023 19:12

США та Велика Британія застосували санкції проти російських хакерів з ФСБ

Артем Житкевич 7 грудня 2023 23:00

У Китаї запрацювала перша у світі АЕС четвертого покоління

Артем Житкевич 7 грудня 2023 00:05

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38

NVIDIA продовжить розробку ШІ-прискорювачів для Китаю

Артем Житкевич 6 грудня 2023 17:48