Всередині Землі можуть бути масивні шматки іншої планети — через неї утворився Місяць
Дослідники давно підозрювали, що глибоко у мантії можуть бути частини протопланети розміром з Марс, яка отримала назву Тея. Згідно з теорією, майже 4,5 млрд років тому вона врізалася у Землю і розсипалася на шматки, що зумовило утворення Місяця.

Така версія пояснює не лише появу нашого супутника, а й двох зон уповільнення сейсмічних хвиль під Африкою і Тихим океаном. Таке може відбуватися через матеріали з вищою щільністю.
Щоб довести це, автори нового дослідження змоделювали зіткнення Землі та Теї, використовуючи два різні методи. В обох випадках верхня половина мантії нашої планети розплавлялася, дійсно дозволяючи стороннім об'єктам проникнути до самого ядра — приблизно 10% від початкового розміру удару.
Випробовуючи різні умови, вчені також з’ясували, що щільність цих фрагментів була на 2,5% вищою за земну, а їхні розміри — щонайменше по 50 км. В іншому разі вони не змогли б зануритися.
Проте залишається багато запитань. Наприклад, чому за такий тривалий термін уламки Теї не змішалися з мантією Землі. Деякі вчені також вважають, що магма, що циркулює у нижньому шарі мантії, мала достатньо часу, щоб самостійно сформувати згустки різної щільності, які тепер спричиняють уповільнення сейсмічних хвиль.