Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Всередині Землі можуть бути масивні шматки іншої планети — через неї утворився Місяць

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
12 листопада 2023 2 хвилин читання

Вчені з китайської академії наук виявили нові докази того, що у надрах Землі застрягли великі шматки іншої планети. Вони розташовані там від утворення Сонячної системи. Про це повідомляє Nature.

Дослідники давно підозрювали, що глибоко у мантії можуть бути частини протопланети розміром з Марс, яка отримала назву Тея. Згідно з теорією, майже 4,5 млрд років тому вона врізалася у Землю і розсипалася на шматки, що зумовило утворення Місяця.

Зіткнення Теї з Землею Зіткнення Теї з Землею

Така версія пояснює не лише появу нашого супутника, а й двох зон уповільнення сейсмічних хвиль під Африкою і Тихим океаном. Таке може відбуватися через матеріали з вищою щільністю.

Щоб довести це, автори нового дослідження змоделювали зіткнення Землі та Теї, використовуючи два різні методи. В обох випадках верхня половина мантії нашої планети розплавлялася, дійсно дозволяючи стороннім об'єктам проникнути до самого ядра — приблизно 10% від початкового розміру удару.

Випробовуючи різні умови, вчені також з’ясували, що щільність цих фрагментів була на 2,5% вищою за земну, а їхні розміри — щонайменше по 50 км. В іншому разі вони не змогли б зануритися.

«Під час майбутніх космічних місій ми сподіваємось отримати породи місячної мантії. Тоді можна порівняти зразки з базальтами, пов'язаними з LLVP. Це дозволить точно визначити, чи вони мають однакові хімічні характеристики»
геофізик із Каліфорнійського технологічного інституту (США) Цянь Юань

Проте залишається багато запитань. Наприклад, чому за такий тривалий термін уламки Теї не змішалися з мантією Землі. Деякі вчені також вважають, що магма, що циркулює у нижньому шарі мантії, мала достатньо часу, щоб самостійно сформувати згустки різної щільності, які тепер спричиняють уповільнення сейсмічних хвиль.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Індія збирається створити власну базу на Місяці до 2050 року

Юлія Мирська 8 грудня 2023 07:36

Японія планує здійснити перше в історії приземлення на Місяць 19 січня

Юлія Мирська 7 грудня 2023 07:48

Як день на Землі може тривати 25 годин

Артем Житкевич 2 грудня 2023 09:00

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39

Дослідники вперше знайшли водень у місячному ґрунті

Юлія Мирська 26 листопада 2023 20:00