Як партнеритися з компаніями на міжнародних ринках та просувати фінтех-бренд України
Щороку в лютому Лондон приймає одну з найвідоміших конференцій на платіжному ринку та сфері розваг — ICE London. Виставка gaming-індустрії вже давно стала не тільки місцем розвитку та дискусії, а й одним із найвідоміших майданчиків для нетворкінгу у європейському фінтеху. Мене звати Алла Цимбаленко, я business development officer компанії bill_line і сьогодні я розповім про плюси, мінуси та підводні камені міжнародного нетворкінгу та як він може допомогти вашій компанії вийти на міжнародний ринок.
Коротко про конференцію ICE London
Як і будь-яка велика виставка, вражає в першу чергу масштаб. У випадку ICE словосполучення «міжнародна конференція» отримує достойне значення: ви бачите компанії з усього світу зі своїми стендами. Спілкуючись із ними, ви не тільки починаєте краще розуміти відмінності та особливості світових бізнесів, а й те, як саме вони адаптуються і представляють себе на загальносвітовій «вітрині».
Як пітчити партнерів на міжнароних конференціях
Як завжди: скорочуйте, спрощуйте, залишайте суть, яку цікаво слухати. Вам потрібно донести повну інформацію, яка важлива для кожного потенційного партнера, в якомога більш стислій, але простій для розуміння формі.
Я побудувала простий алгоритм, який розписала максимально зрозуміло:
- Коротка інформація про компанію. Сюди входить юридична база, період роботи на ринку та чітко артикульована основна послуга.
- Основні напрямки роботи з послугами: на одному з них потенційний партнер частіше за все зацікавиться. На цьому моменті зацікавленості тут треба переходити до деталізації та пресейлу.
- Пітчинг має бути коротким, всі тези мають бути без зайвої води до першого контакту. Всі приїжджають на конференції з метою отримати максимальну кількість нових контактів потенційних партнерів. Ваша структурована промова — це в першу чергу знак поваги до свого співрозмовника і чітке розуміння загальних цілей знаходження тут. Дуже раджу нотувати результат переговорів після кожного спілкування — бо у вас може бути до 15 мітингів за день.
Останній пункт вкрай важливий, адже зараз Україна викликає щире зацікавлення та бажання працювати з нами, навіть попри складнощі. Ваш професіоналізм йде на користь не тільки бренду, який ви представляєте. Він також є візитівкою нашої держави, символом нашої сучасності та інтегрованості у світовий бізнес. Український фінтех поважають у світі — однак саме від нас залежить, яким саме його запамʼятають
Труднощі, що можуть виникнути на міжнародній конференції
Важливо не боятися незручних запитань, на які ми не завжди знаємо відповіді. Якщо такі є (а я впевнена, такі були у всіх), важливо вчитись коректно відповідати і не забувати давати фідбек в обіцяний термін.
Якщо ставлять запитання, на які ми б не хотіли відповідати, говоріть про ваші сильні сторони максимально детально та цікаво. Завжди контролюйте інформацію, якою ви ділитеся з партнером, хоч би якими «близькими» відкритими були наші взаємини. Пам'ятайте: під час зустрічі ви представник компанії. Ваш факап — це факап компанії.
Замість висновків: які відмінності між UK та UA?
Менше, ніж було до війни, однак якщо на українських івентах треба розуміти лише свій ринок, то на міжнародних треба тримати в голові багато різних змінних. Це виклик для будь-якого біздева — складний, але без цього ви ніколи не зростатимете як спеціаліст.