Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як партнеритися з компаніями на міжнародних ринках та просувати фінтех-бренд України

Алла Цимбаленко
Алла Цимбаленко Business Development Officer fintech-компанії bill_line
13 березня 2023 5 хвилин читання

Щороку в лютому Лондон приймає одну з найвідоміших конференцій на платіжному ринку та сфері розваг — ICE London. Виставка gaming-індустрії вже давно стала не тільки місцем розвитку та дискусії, а й одним із найвідоміших майданчиків для нетворкінгу у європейському фінтеху. Мене звати Алла Цимбаленко, я business development officer компанії bill_line і сьогодні я розповім про плюси, мінуси та підводні камені міжнародного нетворкінгу та як він може допомогти вашій компанії вийти на міжнародний ринок.

Коротко про конференцію ICE London

Як і будь-яка велика виставка, вражає в першу чергу масштаб. У випадку ICE словосполучення «міжнародна конференція» отримує достойне значення: ви бачите компанії з усього світу зі своїми стендами. Спілкуючись із ними, ви не тільки починаєте краще розуміти відмінності та особливості світових бізнесів, а й те, як саме вони адаптуються і представляють себе на загальносвітовій «вітрині». 

Саме цей момент є визначальним. Якщо до візиту сюди вам здається, що українські компанії мають якісь дуже особливі складнощі чи специфіку ведення бізнесу, то під час перебування у павільонах ICE стає зрозуміло, що так про себе може сказати кожен бізнес із десятків країн світу. Ваше завдання — декодувати ваші особливості та обернути їх у якомога більшу кількість переваг, які може отримати потенційний партнер від співпраці з вами. Але як саме це зробити?

Як пітчити партнерів на міжнароних конференціях

Як завжди: скорочуйте, спрощуйте, залишайте суть, яку цікаво слухати. Вам потрібно донести повну інформацію, яка важлива для кожного потенційного партнера, в якомога більш стислій, але простій для розуміння формі. 

Я побудувала простий алгоритм, який розписала максимально зрозуміло:

  • Коротка інформація про компанію. Сюди входить юридична база, період роботи на ринку та чітко артикульована основна послуга. 
  • Основні напрямки роботи з послугами: на одному з них потенційний партнер частіше за все зацікавиться. На цьому моменті зацікавленості тут треба переходити до деталізації та пресейлу. 
  • Пітчинг має бути коротким, всі тези мають бути без зайвої води до першого контакту. Всі приїжджають на  конференції з метою отримати максимальну кількість нових контактів потенційних партнерів. Ваша структурована промова — це в першу чергу знак поваги до свого співрозмовника і чітке розуміння загальних цілей знаходження тут. Дуже раджу нотувати результат переговорів після кожного спілкування — бо у вас може бути до 15 мітингів за день. 

Останній пункт вкрай важливий, адже зараз Україна викликає щире зацікавлення та бажання працювати з нами, навіть попри складнощі. Ваш професіоналізм йде на користь не тільки бренду, який ви представляєте. Він також є візитівкою нашої держави, символом нашої сучасності та інтегрованості у світовий бізнес. Український фінтех поважають у світі — однак саме від нас залежить, яким саме його запамʼятають

Труднощі, що можуть виникнути на міжнародній конференції

Важливо не боятися незручних запитань, на які ми не завжди знаємо відповіді. Якщо такі є (а я впевнена, такі були у всіх), важливо вчитись коректно відповідати і не забувати давати фідбек в обіцяний термін. 

Не треба ділитися інформацією про проблемні питання всередині компанії — тобто про щось типу «ой як я вас розумію, у нас такі ж проблеми» треба забути як про фразу «доброго часу доби». Навіть якщо у вас є проблеми, не треба виносити жодної інформації, яка могла б дискредитувати компанію і підсвітити її слабкі місця. 

Якщо ставлять запитання, на які ми б не хотіли відповідати, говоріть про ваші сильні сторони максимально детально та цікаво. Завжди контролюйте інформацію, якою ви ділитеся з партнером, хоч би якими «близькими» відкритими були наші взаємини. Пам'ятайте: під час зустрічі ви представник компанії. Ваш факап — це факап компанії.

Замість висновків: які відмінності між UK та UA?

Менше, ніж було до війни, однак якщо на українських івентах треба розуміти лише свій ринок, то на міжнародних треба тримати в голові багато різних змінних. Це виклик для будь-якого біздева — складний,  але без цього ви ніколи не зростатимете як спеціаліст.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 2 години тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 23 години тому

Ще більше грошей та можливостей для стартапів: куди подати заявку

Анна Нагорна 23 лютого 2024 15:15

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 22 лютого 2024 21:32

Без обмежень: п’ять історій дітей, які змінили стереотипи про «правильний» вік для входу в IT

Владислав Миронович 21 лютого 2024 17:15