Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Маскувальні сітки на фронт. Як проєктна менеджерка з N-iX координує волонтерський центр та поєднує це з роботою

Анастасія Ведернікова
Анастасія Ведернікова Проєктна менеджерка в ІТ-компанії N-iX
16 червня 2022 6 хвилин читання

Анастасія Ведернікова працює проєктною менеджеркою в ІТ-компанії N-iX, а від початку війни у неї з'явилася ще одна "робота" — вона координує волонтерський центр. У цій статті Настя розповідає історію свого волонтерства та ділиться, як їй вдається поєднувати це з роботою.

Перші дні війни

Мій ранок 24 лютого, як і у багатьох українців, почався зі слів «Прокидайся, почалася війна». У поспіху та паніці я почала збирати речі, готувати багато їжі, дзвонити рідним. А вже о 10 ранку вийшла на робочий мітинг, щоб обговорити з колегами подальші дії. Перший день війни пройшов у новинній стрічці: я підписалася на всі новинні групи та моніторила кожне сповіщення. Уже за день такого режиму я відчула, що так довго не зможу. Натомість я хотіла щось робити та допомагати, тому сконтактувалася зі знайомими з Львівського молодіжного центру. Вже наступного дня ми разом обдумували різні волонтерські проєкти.

Про волонтерство під час війни

Спочатку в гуманітарному штабі Молодіжного центру ми з координаторами приймали запити від військових частин та збирали їжу, одяг, амуніцію та медикаменти. У цей час нам із театру привезли тканину й ми почали різати її для маскувальних сіток. Тоді у нас ще не було ані всіх матеріалів, ані розуміння, як все буде відбуватися. Проте було шалене бажання допомогти та бути корисними. Ми знайшли зручну локацію для плетіння сіток — Порохову вежу, пам'ятку в центрі Львова. Далі зробили оголошення у соцмережах про пошук тканини, основ для плетіння та волонтерів. Ми починали плести на мольбертах: натягували на них волейбольні, футбольні чи рибальські сітки, які нам привозили добровольці. Інколи військові приходили самі, щоб забрати сітки, а інколи ми з колегами розвозили сітки по військових частинах, часто навіть після комендантської години.

З часом добровольців ставало дедалі більше, у нас сформувався волонтерський центр. Я з колегою відповідала за локацію «Порохова вежа», де щодня майже 300 волонтерів плели маскувальні сітки. В один момент волонтерів стало так багато, що у нас бракувало місця. Разом упродовж трьох місяців війни нам вдалося сплести 7000 квадратних метрів сіток! Замовлень досі є дуже багато, наші сітки допомагають маскувати військових, військові машини, танки, бензовози та навіть літачки!

Щоб плести сітки, потрібно мати основи, тканини, приміщення та людей. З тканинами зараз важко, оскільки все, що було у Львові, волонтери вже викупили. Тому ми завжди в пошуку нових варіантів. Наприклад, нам допомагає Надя, моя колега з N-iX. Вона організувала збір коштів на тканину та поширила інформацію у своїх соцмережах та у внутрішніх соцмережах компанії. Також Надя шукала постачальників тканин в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині. На зібрані кошти вже вдалося придбати понад 1000 погонних метрів тканини!

Окрім сіток, ми з волонтерами допомагали з конкретними запитами — закупляли акумулятори, рації, спальники, каремати, їжу як для військових, так і для цивільних. Наприклад, ми передали 50 кілограмів їжі у Бахмут, оскільки вже з перших тижнів війни там бракує базових продуктів.

У нас часто брали інтерв'ю журналісти великих медіа (BBC, CNN та інші) зі всього світу — зі Швеції, Швейцарії, Бразилії, Іспанії, Аргентини, Німеччини, Канади та США. Також до нас приходили Львівське телебачення та радіо.

Звісно зараз волонтерів усе менше — люди повернулися до роботи, щоби підтримувати економіку. Також Порохова вежа, де ми плели сітки впродовж трьох місяців, відновила свою роботу, тому з червня ми переїхали в сусідній ліцей №8. Вже там ми виконуємо нові запити на маскувальні сітки від військових і нам завжди потрібна допомога. Тож якщо ви бажаєте доєднатися до волонтерства у Львівському обласному молодіжному центрі — пишіть у соцмережі.

Про war-life balance

Оскільки я волонтерила щодня і ще й паралельно працювала, мені не вийшло втримати баланс. До того ж я відчувала відповідальність, оскільки я координувала велику кількість людей та численні ініціативи. Бували і сльози, і нервові зриви. Я почувалась винною за те, що не встигаю виконувати всі свої завдання — як волонтерські, так і робочі. Проте мені пощастило, що в компанії всі ставилися з розумінням та часто допомагали.

Я зрозуміла, що мені потрібно відновити баланс між роботою, волонтерством та особистим життям. Я почала більше відпочивати, займатися спортом, гуляти. Також мені допомогли психологічні тренінги, які організував N-iX. На одному з таких тренінгів ми з психологом говорили про тривогу в час війни та як з нею впоратися, а на іншому – про те, як допомогти собі у стресових ситуаціях.

Плани після перемоги

Після перемоги я мрію поїхати у подорож: хочу відвідати багато місць як в Україні, так і за кордоном. Зараз їхати за кордон мені морально складно, оскільки тут війна, мої рідні у небезпеці. Вірю, що скоро ми переможемо, а поки що я працюю, займаюсь волонтерством, підтримую нашу армію та економіку України. Спільними зусиллями ми всі наближаємо перемогу нашої країни!


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сміливі відновлювати: як волонтери допомагають відбудовувати житло на Київщині та Харківщині

Олександр Тартачний 26 вересня 2022 20:00

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04

Краще астрономічне фото, фонд для українських стартапів та нові функції у YouTube. Ранкова SPEKA

Олександр Тартачний 17 вересня 2022 11:15

IT-компанія N-iX відкрила офіс в Івано-Франківську і влаштовує серію благодійних мітапів

Євген Муджирі 16 вересня 2022 14:49

«Це наш перший за 300 років шанс позбутися впливу росії» — основне в інтерв'ю з Володимиром Вахітовим (частина 2)

Олександр Тартачний 8 вересня 2022 20:05