Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Водії електросамокатів почали потрапляти під суд: чому та які вироки

30 серпня 2023 2 хвилин читання

В Україні почали притягувати до відповідальності осіб, які керують електросамокатами, за порушення правил дорожнього руху згідно зі статтею 291 КК України. 

За останні чотири роки засудили чотирьох водіїв електросамокатів. Порушників оштрафували та присудили їм до двох років умовно.

Винуватців аварій можуть притягнути до кримінальної відповідальності за травмування пішоходів. Наприклад, чоловік з Вінниччини, який у квітні 2022 року травмував жінку на орендованому самокаті, отримав умовне ув'язнення на один рік. 

Потерпіла мала тілесні ушкодження середньої тяжкості, і винуватцю ДТП довелося відшкодувати їй вартість лікування на понад 108 тис. грн та понад 50 тис. грн моральної шкоди. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вік порушника (він був неповнолітнім) фактично врятував його від більш серйозних наслідків.

Водії електросамокатів почали потрапляти під суд: чому та які вироки зображення 1 Статистика кількості справ щодо ДТП із самокатниками

Також водії електросамокатів притягуються до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що призводить до пошкодження транспортних засобів та іншого майна, згідно зі статтею 124 КК України. Таке порушення може призвести до штрафу в розмірі 850 грн.

За допомогою пошуковика у судовому реєстрі «Бабуся Опендатабот» виявили 76 таких справ. 

Водії електросамокатів почали потрапляти під суд: чому та які вироки зображення 2 Статистика кількості адміністративних справ проти самокатників 

Зі змінами до закону «Про автомобільний транспорт» 2023 року, користувачі електросамокатів та інших електричних транспортних засобів були визнані водіями та обов'язково повинні дотримуватися правил дорожнього руху, зокрема руху по правому краю проїзної частини, використання світловідбивних елементів та застосування захисних засобів. При цьому їм заборонено рухатися тротуарами та пішохідними доріжками.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як концепція «Золоте кільце» змінює підхід до бізнесу?

Олеся Руденко 1 годину тому

Маленька, але потужна: як створити невелику технічну команду, яка замінить пів сотні людей

Сергій Марієха 21 березня 2025 11:54

Діти в гаджетах: марна трата часу чи інвестиція в майбутнє?

Євген Мощенський 21 березня 2025 17:00

AI — ворог чи інструмент? Паула Шер про нову реальність дизайну. Безкоштовний вебінар від Projector

PRJCTR OnlineInstitute 21 березня 2025 11:17

Точки зростання CRO з AI. Як оптимізувати шляхи користувачів і зменшити падіння на етапі оформлення замовлення

Тарас Герасимюк 9 годин тому