Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Власний фінансовий застосунок за вісім місяців: кейс команди NovaPay

Яна Левада
Яна Левада Директор департаменту розвитку бізнесу NovaPay
17 квітня 2024 5 хвилин читання

Зважаючи на те, що NovaPay входить до групи компаній NOVA («Нова пошта»), ми поєднуємо надання фінансових послуг з логістикою «Нової пошти». Тому створити фінансовий застосунок для тих, хто вже відчув на собі відмінний сервіс Нової пошти, – це головний  виклик, що стояв перед нами. З цим завданням ми впоралися за вісім місяців. Але про все це по черзі.

Команда, що створила застосунок NovaPay з нуля

На старті проєкту наша команда складалася з 15 людей. Це бізнес, розробники, аналітики та дизайнери. Для втілення у життя такого масштабного проєкту нас було дуже мало, але ми мали велику ідею, яку прагнули реалізувати. 

Перше, що ми для себе визначили – програмне забезпечення має бути створене власноруч. Увесь frontend i backend NovaPay – це власна розробка. Адже нам важливо бути максимально незалежними в цьому плані, щоб забезпечити якомога більшу безпеку для клієнтських транзакцій. Головне – щоб система була максимально стабільною і стійкою для клієнтів, і навіть у випадку форс-мажору ми могли її швидко відновити.

Звичайно, це потребувало часу і зусиль, на відміну від купівлі готового рішення або співпраці із підрядниками. Тож, нам були потрібні спеціалісти, які б допомогли втілити наші задуми у життя.

Тому спочатку ми зробили фокус на девелоперах. Потім – підсилили команду дизайну, яка повністю власноруч відмалювала кожну сторінку і кнопку. З розвитком застосунку, розширенням його функціональності, на різних етапах до команди продукту доєднувалися різні спеціалісти: фінансисти, комплаєнс, юристи, HR, клієнтська підтримка та клієнтська аналітика. Так ми створили сильну команду продукту зі 100 фахівців.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Коли невеликою кількістю розробників створюється мобільний застосунок, яким користуються сотні тисяч клієнтів, — це додаткова мотивація, і це дорогого коштує.

Від концепції до реалізації

Ми доклали багато зусиль, щоб побудувати легкий, зручний і послідовний “шлях клієнта”. Дуже ретельно пропрацьовували кожен екран, кожну функцію. І вже менше ніж за два місяці, тобто за 57 днів, презентували найпершу версію мобільного застосунку NovaPay. 

На перших тестувальників вже чекали перші фічі: спрощений онбординг (реєстрація), можливість платити за посилку Нової пошти, поповнювати мобільний, можливість розрахувати кредитний ліміт тощо. 

Ми ставили собі технічні завдання та реалізовували їх кожні два тижні, тобто оновлення застосунку з новою функціональністю з’являлись через кожні 14 днів. Перша версія має вже 13 оновлень. 

В якийсь момент, коли вся технічна частина була пропрацьована, ми зрозуміли, що нам знову треба подивитися на зручність клієнтського шляху і дизайн.

Нам не вистачало справжніх реальних відгуків від реальних користувачів, тому виникла ідея залучити колег з NovaPay до тестування мобільного застосунку. Для цього ми створили гру «Ловець багів», яка тривала 4 тижні.

За цей час ми отримали 2808 відгуків, більшість з яких було про покращення застосунку. Знайшли 26 унікальних багів, які ми виправили. Аналітики і тестувальники витратили 78 годин, щоб прочитати кожен коментар, подивитись кожне відео і скрін. А це майже 10 робочих днів.

Але головне, що завдяки цій грі ми вдосконалювали застосунок, наповнили його фарбами і змінили на краще логіку оформлення наших продуктів. 

Унікальні функції та особливості NovaPay

І вуаля – в грудні минулого року NovaPay презентував власний мобільний застосунок. В базовій версії передбачили усі звичайні функції – перекази за усіма можливими реквізитами (IBAN, номер картки чи телефону), оплата мобільного та комунальних послуг, сплата податків та штрафів, формування шаблонів тощо. Але, крім звичних платіжних послуг, у застосунку можна скористатися ексклюзивними функціями. 

Наприклад, в жодному банківському або фінансовому застосунку не можна напряму сплачувати посилки, а у нас в застосунку можна моментально розрахуватись навіть за декілька відправлень. Також клієнти мають можливість переказувати кошти з картки на будь-яке відділення. 

Коротка післямова

Ми дійсно круто попрацювали над реалізацією проєкту, приділивши велику увагу дрібницям. Звісно, ще є нюанси, над якими потрібно працювати, нові продукти, які будемо впроваджувати. Але вже зараз наш застосунок – максимально інтуїтивний та зручний, а головне – надійний для наших клієнтів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

25 січня відбудеться віртуальна конференція UA Online PMDay 2025

Інна Настенко 20 січня 2025 10:05

Як створити Employer Branding проєкт, що допомагає айтівцям спати

Марія Герасимяк 9 січня 2025 09:50

Жіноче здоров'я та FemTech в Україні

FemTech UA 20 грудня 2024 14:13

Temu вдруге очолив рейтинг найпопулярніших застосунків в американському App Store

Павло Бартос 17 грудня 2024 15:36

Як вивести новий сайт книгарні у топ видачі. Кейс Readeat та Promodo

Наталія Раскопа 11 грудня 2024 12:28