Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Власний досвід: як облаштувати ергономічне робоче місце

Іван Пилипенко
Іван Пилипенко Інженер-фанатик
9 червня 2023 4 хвилин читання

Привіт! Ця колонка про обмін досвідом користування ергономічною компʼютерною периферією. Я розповім про свій досвід, а вас, якщо бажаєте щось додати, ласкаво запрошую до коментарів! 

Які пристрої я поміняв і як це вплинуло на мій комфорт

Моя історія схожа на багато інших: працював вдома, влаштував зручне робоче місце з додатковим монітором та доволі старою мембранною клавіатурою Microsoft Ergonomic Keyboard на USB-шнурі. Відключення електрики змусило шукати місце з надійним енергопостачанням, так я опинився в офісі моїх друзів з одним ноутбуком.

Призвичаїтись було доволі легко, однак я помітив, як моя постава стала нагадувати знак питання — усе через занизький рівень екрана. Після акліматизації на новому місці я вже не планував змінити робоче середовище, тому настав момент для покращень. 

Першим кроком на шляху ергономічного просвітлення стало розміщення ноутбука таким чином, щоб можна було дивитись в екран не опускаючи голову. Це стало можливим завдяки одночасно досить простій і міцній підставці під ноутбук з двох пластин алюмінію на тугих шарнірах. Великі кути нахилу та можливість витримувати досить істотну вагу корисного навантаження дозволили майже ідеально розмістити мій основний робочий інструмент.  

Результат мене і надихнув, і засмутив: постава одразу стала більш прямою, але коштом зовсім незручного положення рук. Через підвищення екрана ноутбука до рівня очей рідна клавіатура стала занадто високо, тепер стало незручно ліктям. Тож настав час для наступного кроку — переходу на «зовнішню» клавіатуру.

Підставка ніби розрізає простір навпіл, тому варто пошукати серед моделей з двох частин, щоб розмістити їх по обидва боки від неї. Насамперед це просто зручно — немає значного віддалення між клавішами та робочим екраном. Ще й можна покласти руки так, щоб лікті залишалися на столі. 

За дивним збігом обставин в той час мені трапилась стаття WSJ про переваги механічних клавіатур, тому я обрав перевірену часом Kinesis Freestyle Pro. Це механічна мультисистемна клавіатура зі змінними програмованими клавішами та додатковими аксесуарами для зміни кута нахилу площин набору. Звик до неї не одразу, знадобилося кілька тижнів для пристойних результатів на https://monkeytype.com/. Ще з цікавого: фізичне розподілення полів набору між лівою і правою руками змушує недомінантну руку вивчати нові рухи, що не дуже приємно, однак корисно для мозку.

І наостанок хочу згадати ще про мишу Logitech Lift Vertical, яку також придбав під час загального оновлення. Це цікава спроба Logitech змінити консервативний світ компʼютерної периферії та показати, що повторити вертикальний природний кут нахилу руки цілком можливо і варто. Уявіть, наче на вашій улюбленій склянці додали дві кнопки та колесо. Від цієї миші дещо схожі відчуття, мені сподобалося.

Фото: SPEKA
Фото: SPEKA

Що в результаті? 

На цьому апгрейд завершується. Комфорт від нього вартий кожної вкладеної гривні. Працював так декілька місяців, поки не потрапив під скорочення, але це поза темою цього блога. 

Загальний висновок можемо зробити такий: шукайте можливості зробити своє робоче місце зручним завжди. Зазвичай це потребує невеликих витрат, а результат дає майже миттєвий. До наступних зустрічей у цьому блозі, діліться своїми історіями покращення робочого місця у коментарях! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 1 годину тому

Платіжна інфраструктура кожному бізнесу: для чого це потрібно?

Владислав Миронович 21 годину тому

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 23 години тому

Тренди в органічному просуванні на YouTube: аналіз успішних кейсів

В'ячеслав Юренко 28 листопада 2023 12:15

Як українським бізнесам впровадити ERP без марних втрат грошей та часу

Віталій Курдюмов 27 листопада 2023 17:00