Виявлено зірку-дзиґу, яка робить 716 обертів на секунду і генерує термоядерні спалахи
Міжнародна команда вчених розповіла про мертву зірку, яка обертається навколо своєї осі зі швидкістю 716 обертів на секунду. Це робить її одним із найшвидших космічних об'єктів, натепер відомих. Про це пише Space.Com.
Нейтронна зірка, про яку йдеться, є частиною подвійної системи 4U 1820-30, що розташована у кульовому скупченні NGC 6624 в центрі Чумацького Шляху — приблизно за 26 тис. світлових років від Землі.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Не менш дивним виявилося й те, що поверхня зірки вибухає з силою, порівнянною з потужністю атомних бомб. Під час цих спалахів вона стає у 100 тис. разів яскравішою за Сонце, випромінюючи величезну кількість енергії.
Її компаньйон — це білий карлик, залишок зірки з масою, порівнянною із сонячною. Він теж має вражальну швидкість, облітаючи свою сусідку кожні 11 хвилин. Це означає, що це подвійна система з найкоротшим періодом обертання з колись бачених.
Нейтронні зірки, подібні до цих, з'являються внаслідок загибелі величезних зірок, маса яких як мінімум у вісім разів перевищує масу Сонця. Вже багато років вчені намагаються зрозуміти, чому вони обертаються так швидко і що призводить до потужних вибухів на поверхні.