Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Дмитро Сєргєєв: «Ця угода дає сигнал іншим інвесторам, що в Україну можна і потрібно інвестувати»

SPEKA Media
28 жовтня 2021 3 хвилин читання

Засновник Depositphotos розповів SPEKA про продаж компанії та власні плани на майбутнє

Вчора стало відомо, що американська VistaPrint купує українські сервіси Depositphotos та Crello за $85 млн, а їх засновник Дмитро Сєргєєв повністю відходить від справ. SPEKA розпитала Сергеєва про подальші плани і вплив угоди на ринок. 

Що плануєш робити далі? Відпочивати, запускати нові бізнеси? 

У мене є невелике «вікно», щоб втрапити в хайп. Я знаходжуся на етапі підбору початкової команди, яка зробить решту. Я йду тим самим перевіреним шляхом, тільки намагаюся врахувати всі помилки. Всі, звісно, не вийде, але принаймні частину. Зараз трохи інший час, ніж коли я почав будувати та виховувати команду. Зараз більше профі, і з ними певною мірою складніше. 

Що саме я буду робити далі – розповім найближчим часом. 

Що думаєш робити з грошима? Якщо інвестувати, то куди?

Гроші давно реінвестовані (угоду було закрито за декілька місяців до офіційного оголошення – SPEKA). Жодна нормальна людина не сидітиме на кеші довго. Це небезпечно і нерозумно. Ми реінвестували кошти одразу. А новий стартап – до першого залучення інвестицій – не вимагає великих вливань. Я з невеликими грошима доведу стартап до перших раундів. Принаймні, я розраховую, що все вийде. Підтримка перших інвесторів – це не лише грошова підтримка, а й поява однодумців. 

Чи обговорювали з покупцем долю медійних активів групи (BirdInFlight, WAS та інших)?

Так, усе, крім Crello, буде збережене (Crello чекає ребрендинг) у поточному вигляді. Вадим Нехай вестиме все далі. Я думаю, у нього вийде. Я вірив у ці медіа і намагався сильно не комерціалізувати їх. Можливо, зараз щось буде інакше, але не думаю. Покупці – чудові люди, а не лише прекрасні бізнесмени.

Чи вплине угода на український ринок, чи дасть йому буст, на твою думку? 

У нас завжди була місія – ми намагалися зробити Україну помітною на міжнародному ринку. Ми перемагали у світі від України. Ми дотримувалися кращих практик і у звітності, і у технологіях, і у прозорості. 

Ми залучили у країну мільярди у вигляді зарплат – при тому, що нічого не заробляли всередині країни і не виводили абсолютно нічого. 

Ця угода, хоч і з невеликими цифрами, є дуже знаковою. Вона дає сигнал іншим інвесторам, що в Україну можна і потрібно інвестувати та розвивати продукт саме тут. Можна робити міжнародні проєкти, заробляти, робити екзіти, отже, робити в Україні все, що оздоровлює економіку. Я вірю, що все вийде.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українські компанії працюють в умовах війни: опитування від Serpstat

Роман Судольський 20 травня 2022 17:30

Дмитро Сергєєв запускає новий фонд і медіапроєкт Keep Going. Мета — порятунок малого бізнесу в Україні

Роман Судольський 20 квітня 2022 16:56

Depositphotos іде з російського та білоруського ринків

Роман Судольський 8 березня 2022 10:00

Естетика 2000-х і психодел 70-х: сім креативних трендів 2022 року від Depositphotos

Тетяна Новак 15 грудня 2021 20:25

Чому на українські стартапи впала купа грошей

Ольга Валькевич 1 листопада 2021 10:00