Дмитро Сєргєєв: «Ця угода дає сигнал іншим інвесторам, що в Україну можна і потрібно інвестувати»
Засновник Depositphotos розповів SPEKA про продаж компанії та власні плани на майбутнє
Вчора стало відомо, що американська VistaPrint купує українські сервіси Depositphotos та Crello за $85 млн, а їх засновник Дмитро Сєргєєв повністю відходить від справ. SPEKA розпитала Сергеєва про подальші плани і вплив угоди на ринок.
Що плануєш робити далі? Відпочивати, запускати нові бізнеси?
У мене є невелике «вікно», щоб втрапити в хайп. Я знаходжуся на етапі підбору початкової команди, яка зробить решту. Я йду тим самим перевіреним шляхом, тільки намагаюся врахувати всі помилки. Всі, звісно, не вийде, але принаймні частину. Зараз трохи інший час, ніж коли я почав будувати та виховувати команду. Зараз більше профі, і з ними певною мірою складніше.
Що саме я буду робити далі – розповім найближчим часом.
Що думаєш робити з грошима? Якщо інвестувати, то куди?
Гроші давно реінвестовані (угоду було закрито за декілька місяців до офіційного оголошення – SPEKA). Жодна нормальна людина не сидітиме на кеші довго. Це небезпечно і нерозумно. Ми реінвестували кошти одразу. А новий стартап – до першого залучення інвестицій – не вимагає великих вливань. Я з невеликими грошима доведу стартап до перших раундів. Принаймні, я розраховую, що все вийде. Підтримка перших інвесторів – це не лише грошова підтримка, а й поява однодумців.
Чи обговорювали з покупцем долю медійних активів групи (BirdInFlight, WAS та інших)?
Так, усе, крім Crello, буде збережене (Crello чекає ребрендинг) у поточному вигляді. Вадим Нехай вестиме все далі. Я думаю, у нього вийде. Я вірив у ці медіа і намагався сильно не комерціалізувати їх. Можливо, зараз щось буде інакше, але не думаю. Покупці – чудові люди, а не лише прекрасні бізнесмени.
Чи вплине угода на український ринок, чи дасть йому буст, на твою думку?
У нас завжди була місія – ми намагалися зробити Україну помітною на міжнародному ринку. Ми перемагали у світі від України. Ми дотримувалися кращих практик і у звітності, і у технологіях, і у прозорості.
Ми залучили у країну мільярди у вигляді зарплат – при тому, що нічого не заробляли всередині країни і не виводили абсолютно нічого.
Ця угода, хоч і з невеликими цифрами, є дуже знаковою. Вона дає сигнал іншим інвесторам, що в Україну можна і потрібно інвестувати та розвивати продукт саме тут. Можна робити міжнародні проєкти, заробляти, робити екзіти, отже, робити в Україні все, що оздоровлює економіку. Я вірю, що все вийде.