Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ШІ у digital-маркетингу: які є інструменти та як їх використовувати

Ірина Дудаш
Ірина Дудаш PPC Head, iplace
14 травня 2024 7 хвилин читання

Вітаю вас, шанувальники високої кухні маркетингу. Сьогодні до ваших інтелектуальних рецепторів, напевно, одна з найтрендовіших страв – «ШІ в маркетингу».

Привіт! Мене звати Іра Дудаш, я PPC Head iplace. Зараз я запрошую вас у маленьку подорож до джерела мого натхнення. Хай воно стане і для вас додатковим драйвером потужних якісних змін у бізнесі.

Трохи про ШІ

Отже, штучний інтелект. Таке загадкове, трохи страшне, але ж таке цікаве явище. Напевно, щось на рівні «інопланетного розуму». Людство давно прагне вийти за межі своїх повсякденних можливостей, і штучний інтелект, на мій погляд, тепер головний шлях до цього. Але якщо раніше він був доступний лише для обраних індустрій і науковців, то на сьогодні доступ до нього має будь-яка людина на планеті з хорошим інтернетом. Хоча інтернет – це тимчасові обмеження. Думаю, ще пару витків еволюції, і ШІ стане повністю автономним.

Можливо, ви здивуєтесь, але першого чат-бота (Eliza) розробили ще у далекому 1966-му — він емітував діалог з психотерапевтом. Зараз, напевно, кожен з вас перетинався з подібним віртуальним помічником, а хтось, можливо, вже наповну «юзає» ChatGPT. Але про нього згодом.

Штучний інтелект дуже впевнено підкорює цілі галузі. Медицина, фінанси, логістика, виробництво, освіта, ігри, маркетинг, клієнтський сервіс – ці сфери стали найбільш благодатними для ШІ. Звісно, що це не межа. І скоро ми побачимо, як ШІ завойовує мистецтво, спорт, науку. Складно уявити, яка сфера нашого життя залишиться без уваги цієї технології.

Чим корисний штучний інтелект для людини?

ШІ може принести людям багато користі. Перерахую деякі з них.

  • Збільшення продуктивності в робочих процесах (автоматизація).
  • Зменшення кількості помилок, пов’язаних з людським фактором.
  • Покращити точність прогнозування майбутнього (шляхом обробки більшого масиву даних та прихованих закономірностей), а це вже відкриває двері для вирішення багатьох соціальних, екологічних проблем сучасності, а також запобігання катастроф.

Однак, є і певні застереження стосовно ШІ:

  • З одного боку навчання штучного інтелекту залежить від людини, точніше – від повноти і якості даних, завантажених в «мозок» комп’ютера, залежить і точність його рішень.
  • З іншого боку, багато моделей ШІ дуже складні для розуміння, тому вже виникають питання відносно етики та законності.
  • І найголовніше — ризики для безпеки, приватності, конфіденційності й дискримінації. В цій площині дійсно багато питань і викликів, яким нашому поколінню ще доведеться розв’язати аби уникнути технологічного і цивілізаційного колапсів по мотивах умовної Лани Вачовскі.

Підписуйтеся на наші соцмережі

ШІ в маркетингу

Але повернемось до нашої страви – «Штучного інтелекту в маркетингу». Звісно, ця сфера зазнає з впровадженням «сенсаційної» технології вагомих змін. І деякі маркетологи з цього приводу стурбовані, а хтось побачив неймовірні перспективи для розвитку. Розповім, як ми в агенції iplace вже використовуємо ШІ та отримуємо кращі результати.

Google Ads

Наші спеціалісти з реклами вже заощаджують багато часу на налаштування, аналітику та оптимізацію PPC-кампаній. Це дає можливості запускати більше кампаній, якісно супроводжувати більше клієнтів. При цьому результати кампаній в більшості випадків дійсно покращуються. Як наслідок – більше задоволених клієнтів.

Змін зазнають майже всі маркетингові інструменти Google: Search, Youtube, Shopping, Display Network, Discover, Maps. Реклама стає мультиформатною і мультиплатформною.

Також довіряємо ШІ в створенні рекламних оголошень, вносимо лише коректні дані, а фінальну форму створює саме комп’ютер.

Раніше доводилось багато показників налаштовувати вручну по декілька разів на день, щоб бути «в топі». Зараз достатньо обрати «Стратегію», яку пропонує «машина» і слідкувати за результатами. В більшості випадків вони дуже пристойні.

Не виключаю такого сценарію, що в недалекому майбутньому ШІ інтелект буде самостійно запускати мультиформатну рекламу, тобто виконувати рутинну роботу – залишиться тільки визначити мету і поповнити бюджет. І.. ще зовсім крихітна деталь – це вміння ефективно спілкуватись з ШІ, тобто завантажувати коректні дані. Напевно, цим будуть більшість часу займатись діджитал-маркетологи майбутнього. І, звісно, створювати креативи. Хоча й тут ШІ бажає позмагатись з людиною. Подивимось, як воно буде.

Meta

Так само і другий гігант індустрії активно поглиблює свою компетентність за допомогою штучного інтелекту. Зараз ми маємо можливості зробити ще більш точні і ефективні налаштування таргету, щоб отримати гарний результат. Так, конкуренція дійсно зростає, рекламодавців стає більше, зростання аудиторії уповільнилось, тому щоб не витрачати зайві бюджети на тести та пошуки успішних моделей, варто працювати зі ШІ.

В Мета також є зручний інструмент для запуску кампаній. Достатньо обрати ціль, як «робот» самостійно оптимізує параметри для нашої реклами. Також варто відмітити корисні рекомендації по оголошенням або адаптацію рекламного креативу під різні формати майже одним кліком.

ChatGPT

Один із моїх улюблених інгредієнтів у справі. Цей різновид ШІ допомагає команді iplace у створенні креативів, контенту, пошуку ідей. Крім цього, ChatGPT полегшує клієнтські сервіси, як «консультант», «підтримка» або «сейл-менеджер».

Gemini

Ще один файний помічник, вбудований в популярні сервіси Google Workspace (Gmail, Docs та ін.). На мій погляд, цікавіший «співрозмовник» ніж «ДжіПіТі». Вміє слухати, а не лише читати. Крім того, у нього краща і грамотніша українська мова. Хоча в плані креативних текстів трохи поступається своєму вищезгаданому «колезі». Ще один плюс Gemini - конфіденційність і безпека корпоративного рівня.

Descript

Дуже корисний «штучний френд», коли справа стосується подкастів, youtube, відеоредагування. Цей бот добре транскрибує інформацію в текст, редагує багатоканальні аудіо, захоплює дані з камери та створює повноцінні кліпи. Раніше ці процеси займали багато часу, багато різного софту, а зараз все можна зробити, як то кажуть, «в одному вікні».

Artbreeder

Генерація зображень виходить на дивовижний  рівень. Цей сервіс якісно міксує різні елементи в чудову картинку, що справді відповідає сенсу. Такий собі «художник в кишені».

Коротка післямова

Насправді це лише частина того, що ми використовуємо у своїй роботі. І якщо ви хочете почути від мене пораду, чи варто зараз вкладати інвестиції (час і кошти) в ШІ? Я відповім так: «Немає жодної причини відкладати це на «після обіду».

iplace повністю поділяє принципи новітньої технології – полегшити та зробити більш ефективною вашу рекламу. Ловіть з нами цей вайб. Бо ми того варті.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Більше робочих місць чи скорочення: як штучний інтелект впливатиме на зайнятість

Олександр Тартачний 11 годин тому

Штучний інтелект погіршує здатність до критичного мислення – дослідження

Вікторія Рудзінська 13 годин тому

Кар’єра в IT: що змінилось для початківців у 2024-му

Вікторія Рудзінська 23 години тому

Енергонезалежні будинки на колесах, AI-спальня та роботаксі. Чим здивувала CES 2025

Марія Ортинська 13 січня 2025 14:30

Як ми створили курс Fullstack: інвестиція в майбутнє з оплатою після працевлаштування

Євген Мощенський 13 січня 2025 14:05