Використання РРО / ПРРО під час відправлення товару з «Укрпошти»
«Укрпошту» контролери класифікують як оператора поштового зв’язку, який самостійно здійснює доставлення товару, а також має ліцензію для прийняття коштів і подальшого їх переказу продавцеві.
Згідно із законом «Про РРО» не є розрахунковими операціями:
- Надходження на рахунок ФОП від АТ «Укрпошта», які відбуваються відповідно до укладеного договору за допомогою банківської онлайн-системи платежів. При цьому кошти надходять не від покупців, а з рахунку АТ «Укрпошта».
- Оплата від покупців при використанні електронних платіжних засобів, систем переказу коштів тощо, у тому числі через інтернет. І додатково повідомляємо, що, якщо оплата за товар/послугу проводиться за допомогою електронного платіжного засобу, на рахунок торговця кошти будуть надходити від екваєра, а не від власника електронних платіжних засобів (далі- ЕПЗ). А екваєр самостійно визначає порядок обліку торговців.
Підписуйтеся на наші соцмережі
У яких випадках не потрібен РРО для ФОП? Розглянемо на практиці
- Продаж товарів на умовах післяплати й отримання післяплати від «Укрпошти» на рахунок ФОП — застосовувати ПРРО/РРО не потрібно.
Тобто ФОП (продавець) при відправленні товару «Укрпоштою» з післяплатою має вкласти у посилку видаткову накладну або гарантійний талон.
Далі у відділені «Укрпошти» клієнт оплачує товар, а «Укрпошта» приймає післяплату від «свого імені» та видає товар разом із фіскальним касовим чеком клієнту.
Отже, якщо ФОП відправляє товар через «Укрпошту», то чек РРО разом із товаром вкладати у посилку не потрібно. Такий продаж взагалі можна не проводити через РРО.
- РРО не потрібен, коли покупцю для оплати надають реквізити рахунку ФОП у форматі IBAN.
Що робити у разі передплати за товар?
Згідно із законом про РРО, розрахункова операція виникає від моменту внесення покупцем оплати за товар.
У разі продажу товарів з повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через РРО/ПРРО можна не видавати. У поштове відправлення вкладаєте документ на товар: товарний чек, накладну тощо.
У разі здійснення попередньої оплати з використанням платіжних карток така операція є розрахунковою і потребує видачі фіскального чека, який може бути вкладений у поштове відправлення або надісланий покупцю в інший спосіб (на електронну пошту, мобільний телефон тощо).