Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як через партнерство посилити дизайн-команду. Кейс Revend Group з IceBreaker

Анастасія Мусієнко
Анастасія Мусієнко Lead Product Designer at Revend Group
19 березня 2024 7 хвилин читання

Чи можливо за короткий термін співпраці підсилити команду, впорядкувати процеси та прискорити time to market продуктів замовника? На сьогодні команда Revend Group успішно виконує більш ніж половину дизайн-проєктів компанії IceBreaker. Як ми це зробили, розповідаємо у кейсі.

Деталі партнерства та обсяг проєкту

Клієнт: IceBreaker (Естонія) — агентство вебдизайну, що спеціалізується на WordPress розробленні, з більш ніж 20-річним досвідом. Лише за 2023 рік компанія має нагороди TOP WEBDESIGN AGENCY та TOP WORDPRESS DEVELOPERS за версією Clutch.

Виконавець: Revend Group (Україна) — вебдизайн-агенція, яка спеціалізується на підсиленні та підвищенні експертизи дизайн-команд за короткий термін (outstaffing). Діяльність компанії включає розробку вебсайтів, мобільних додатків та інших продуктів, таких як SaaS, панелі управління, CRM, eCommerce, та NFT.

У чому виклик?

Як компанія, що більше спеціалізується на WordPress-розробці, IceBreaker доволі часто стикається з проєктами, що потребують більш високого рівня складності в UI/UX дизайні. Клієнт прагнув збільшити швидкість виконання проєктів і покращити якість роботи дизайнерської команди, що потребувало залучення додаткових ресурсів через аутсорсинг.

Крім того, клієнт мав запит щодо створення UX/UI-дизайну для сервісу з доставки продуктів та їжі від магазинів-партнерів (ОАЕ). Для ефективного виконання проєкту була необхідна підтримка досвідчених ІТ-фахівців для підсилення дизайн-команди та прискорення time to market продукту (початковий дедлайн на виконання проєкту з естимейтом у 300+ годин був близько місяця).

Клієнт найняв команду дизайнерів Revend Group для вирішення таких завдань:

  • розробка вебсайту для сервісу з доставки продуктів та їжі від магазинів-партнерів (ОАЕ);
  • підсилення дизайн-команди;
  • прискорення time to market продукту.

1. Збір вимог

Перед стартом робіт ми провели серію онлайн-зустрічей, щоб уточнити деталі проєкту, вимоги до команди та організаційні моменти. Це були мітапи з представником замовника та з менеджерами проєкту. Такий підхід дозволив створити стратегічне бачення та розуміння цілей, яких команда Revend Group мала досягти. Маючи досвід роботи зі схожими проєктами на українському ринку, ми мали враховувати особливості e-commerce-проєктів на ринку ОАЕ (особливості формування замовлень та доставки).

2. Формування дизайн-команди та швидкий старт

Підписуйтеся на наші соцмережі

На основі попередньо зібраних вимог ми сформували дизайн-комнду. Завдяки спеціалізованій команді Revend Group компанії замовнику не довелось витрачати тижні чи місяці на наймання потрібних спеціалістів, оскільки ми взяли ці обов'язки на себе. Крім того, майбутня команда вже знала, як швидко долучитися до робочого процесу й адаптуватися, вимагаючи небагато часу для координації як команди.

3. UX/UI-дизайн

Процес виконання проєкту був організований таким чином, що наші менеджери одразу взяли на себе весь спектр управління проєктом з погляду дизайну.

Одночасно над проєктом працювала команда з 5 дизайнерів, кожен мав свій пул завдань. Проєкт був організований у вигляді п'яти взаємопов'язаних етапів (milestones), кожен з яких містив специфічний набір завдань, що дозволило нам систематично досягати поставлених цілей та забезпечити високу якість кінцевого продукту.

Команда почала з формування та налагодження співпраці між членами команди, зокрема з розроблення дизайн-системи та інтеграції з наявними процесами клієнта.

Цей етап роботи над проєктом містив такі впровадження:

  • Запровадження системи статусів — для полегшення відокремлення затверджених частин дизайну було введено систему статусів. Ця система дозволяла розробникам відслідковувати стан роботи над сторінками або флоу, вказуючи, на основні статуси: готове для затвердження, вже затверджено, затверджене та готове для роботи.
  • Перенесення дизайн-системи з Zeplin — наступним кроком було перенесення існуючої дизайн-системи з Zeplin до Figma з метою полегшення розширення та масштабування. Створення дизайн-систем у Figma є стандартним етапом у нашій роботі над кожним проєктом. Проте, саме в рамках цього проєкту нам надійшов запит на створення окремого файлу бібліотеки для дизайн-системи у Figma.
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
  • Інтеграція файлів — була налаштована тісна інтеграція між різними дизайн-файлами для забезпечення безшовної співпраці в команді.
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
  • Створення sitemap та users story — попередній аналіз сегменту та дослідження конкурентів дали змогу створити докладну карту сайту, яку було представлено клієнту.
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
  • Створення та затвердження ключових wireframes — враховуючи обсяг проєкту, команда почала з розробки детальних прототипів для вебсайту, адміністративної панелі та мобільних версій, що дозволило згодом ефективно перейти до етапу дизайну, маючи чітку структуру та компоненти.
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
  • Дизайн та затвердження головної сторінки — з метою оптимізації часу, відразу після затвердження перших wireframes, ми розпочали розробку дизайну головної сторінки, яка відігравала ключову роль у проєкті. Команда Revend Group представила до 4х різних варіантів, з яких було обрано та презентовано клієнту 2 остаточних. Проте, під час затвердження клієнт обрав міксовану версію обох варіантів.
  • Деталізація та узгодження дизайну решти сторінок відповідно до визначених кроків (milestones).
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн
3. UX/UI-дизайн 3. UX/UI-дизайн

Відгук компанії IceBreaker

Їхнє вміння впоратися зі складними вимогами до дизайну дозволяє нам братися за складніші проєкти. Revend Group допомогла покращити користувацький інтерфейс та рівень задоволення клієнтів. Увага до деталей та вміння працювати зі складними дизайнерськими ідеями дозволяють команді втілювати бачення клієнта у функціональний дизайн. Гнучка модель співпраці також дозволяє клієнту масштабувати свої послуги.
IceBreaker
Відгук на Clutch.co Відгук на Clutch.co

Результати партнерства

Клієнт на старті співпраці мав високі вимоги щодо рівня оформлення проєкту та коротких термінів його виконання. Компанія Revend Group виконала вимоги клієнта, оперативно зібравши команду з 5 спеціалістів, які працювали над проєктом приблизно пів року.

За цей час наша команда ефективно пришвидшила терміни виконання проєкту, при цьому взявши на себе керування дизайнерською частиною. Ми не лише пришвидшили процес, а й взяли повну відповідальність за якість його виконання. Ми оперативно інтегрувалися у наявні робочі процеси команди IceBreaker, забезпечуючи плавний та ефективний перебіг спільної роботи.

Наразі проєкт успішно завершився, і ми вже спланували подальшу співпрацю. Наша мета — зробити компанію IceBreaker ще більш масштабованою, надійною та функціональною.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

«Планета кіно» запускає онлайн-кінотеатр

Олеся Дерзська 10 липня 2024 15:33

Figma тимчасово вимикає функцію ШІ через проблеми з копіюванням дизайнів

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 19:44

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41