Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Викиньте візитівки, вдягніть яскраві речі та призначте зустріч CEO Microsoft: інсайти з Web Summit 2023

Марія Баня
Марія Баня Комунікаційна менеджерка STEM is FEM
23 листопада 2023 12 хвилин читання

Як обмінюватися контактами на найбільшій tech-конференції світу Web Summit? Чому офіційний костюм краще замінити на фіолетову шубу, а туфлі на кросівки? Що думають іноземці про українців тепер — за майже два роки від початку повномасштабного вторгнення?

Web Summit 2023 зібрав понад 70 тисяч учасників. Долучилися до події і членкині STEM is FEM — українського освітнього проєкту, який заохочує дівчат обирати tech-професії. За три дні вони провели 50 зустрічей з учасницями саміту з різноманітним бекграундом: від засновниці освітнього проєкту і колишньої працівниці NASA Тіффані Клейборн до американської акторки Сари Келліс, що знімалась у «Ходячих мерцях».

Тож на основі власного досвіду поділюсь інсайтами та порадами про те, як продуктивно провести три дні заходу та знайти нових партнерів.

Підготовка до Web Summit

Отже, почнемо з підготовки, адже їхати без неї на таку конференцію — це, м'яко кажучи, не найкраща ідея. 

Перед поїздкою

  • Необхідно розуміти, для чого вам участь у Web Summit. Є люди, які їдуть заводити нові знайомства. Деякі учасники відвідують лекції або події, присвячені конкретній тематиці. Є “призолови” — люди, які ходять від стенду до стенду, де щось роздають. Ви не зможете робити все, тому краще сфокусуйтесь на чомусь одному.
  • Розписуйте своє bio у застосунку Web Summit детально. Вкажіть вашу експертизу, напрямок діяльності, організацію та країну. Уникайте незрозумілих абревіатур — ніхто не буде їх гуглити. Чим краще буде зрозуміло, хто ви, тим більше потрібних людей звернуть на вас увагу.
  • Спочатку ви реєструєтесь на Web Summit у застосунку, але потім вам необхідно зареєструватися офлайн, отримати свій бейдж та браслет. Це можна зробити у декількох локаціях по місту: дізнайтесь про них заздалегідь і оберіть найзручнішу для себе. Нотатка: всюди швидше, ніж безпосередньо на Web Summit.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Що робити на Web Summit

Отже, ми приїхали на Web Summit. Як тепер отримати максимальну користь від відвідин конференції?

Як призначати зустрічі, що принесуть круті партнерства

  • Додавайте до своїх контактів усіх людей, які вас зацікавили. По-перше, що більше у вас контактів, то вищий ваш рейтинг, а отже, то вище вас видає у пошуку застосунку Web Summit. По-друге, навіть якщо ви не змогли поспілкуватися з цікавою для вас людиною на заході, ви можете домовитися про зустріч пізніше.
  • Пишіть усім учасникам, які вас цікавлять. І не думайте, що хтось надто важлива персона, аби захотіти з вами зустрітись. Етикет події передбачає, що будь-хто може написати будь-кому з учасників, навіть CEO Microsoft. Якщо ви не зацікавите людину — що ж, вам не відпишуть. Але завжди варто спробувати.
  • Цілком нормально запропонувати зустріч, написавши: «Мені сподобалось ваше bio і мені здається, що ми можемо бути одне одному цікаві». Нічого страшного, якщо ви не знаєте одразу, що ви хочете від людини. Довіряйте своїй інтуїції — можливо, вона веде вас до дуже крутого партнерства.
  • Якщо ж людина прочитала ваш пітч та законектилась з вами у застосунку, але не відповіла — напишіть їй follow-up. У межах заходу відбувається дуже багато комунікації, тож навіть якщо ви дуже зацікавили — вам можуть просто забути відповісти. Ніколи не буде зайвим нагадати про себе.
  • Почати призначати зустріч краще за декілька днів до відкриття Web Summit. Адже запрошення, які ви відправите раніше, можуть просто загубитися в потоці інших повідомлень.
  • Більше десяти зустрічей на день — це дуже складно як фізично, так і морально. А комунікація в останній день найменш ефективна, адже всі вже втомились та мріють про відпочинок.
  • Коли призначаєте зустрічі, плануйте між ними хоча б 20 хвилин перерви. По-перше, вам треба дійти до локації та знайти людину. По-друге, ви ніколи не знаєте, чи прийде людина вчасно і скільки триватиме зустріч. 
  • Намагайтесь призначати всі зустрічі в одній локації, аби вам не треба було бігти через всю територію Web Summit. Ще краще — коли це центральна зона, до якої всі можуть дістатися вчасно. 
  • Призначайте найважливіші зустрічі до 11 ранку. У цей час в павільйонах значно менше людей, тож ви можете спокійно зустрітися та поговорити. 
  • Ніколи не призначайте зустрічі біля сцен. Інакше ви не почуєте свого співрозмовника чи співрозмовницю і доведеться читати відповіді по губах.
  • Український павільйон — це класне місце для зустрічі. По-перше, він помітний. А по-друге, він не дозволяє іншим забути, що ви з України. Не всі іноземці будуть розпитувати вас про ситуацію в Україні чи висловлювати підтримку, але вони не зможуть ігнорувати той факт, що сидять поруч з гігантським тризубом.

Взяти від спілкування все

  • Починайте шукати людину, з якою у вас призначена зустріч, хоча б за 10-15 хвилин до початку самої зустрічі. Територія саміту величезна і завжди є вірогідність не знайтись одразу.
  • Давати людям паперові візитівки/буклети/флаєри неефективно, бо такі речі дуже швидко губляться. Але цьогоріч на саміті ми побачили крутий варіант — роздавати невеличкі сувеніри, марковані вашим проєктом. Стенди, де роздавались такі дрібниці, були одними з найпопулярніших. 
  • Якщо ви вже зустрілись з людиною, але зрозуміли, що у вас немає ніяких точок перетину, запитайте, чи може вона когось вам порекомендувати. В цьому немає нічого незручного і всі учасники Web Summit раді допомогти вам з новими знайомствами. 
  • Підсісти до когось за стіл у лаунжі і сказати “Привіт, чим ви займаєтесь?” — абсолютно нормально. Часом найнеочікуваніші знайомства є найкращими.
  • Звертайте увагу на бейджики учасників. Можливо, десь у черзі за кавою ви помітите людину, яка вас зацікавить. 
  • Під час саміту виділяйте час на те, аби продивитися застосунок саміту та повідомлення в ньому. Так у вас буде менше шансів пропустити круте знайомство.
  • Якщо ви хочете познайомитися з кимось з учасників, які виступають на саміті — сходіть на їхній виступ. Так ви завжди зможете почати розмову з того, що вам сподобалось у їхній промові — люди люблять, коли їх цитують.
  • Краще мати з собою список людей, які вам цікаві, але не вийшли на контакт. Ви можете випадково зустріти їх в натовпі або черзі за кавою та поговорити.
  • Записуйте результати розмов з іншими учасниками саміту одразу. Час між зустрічами потрібен зокрема для того, аби була можливість занотувати чи записати на диктофон, що ви обговорили з людиною і до чого прийшли. Адже якщо у вас від п’яти зустрічей на день, майже неможливо запам’ятати в деталях, якою була кожна з них.
  • Не надсилайте follow-up вашої зустрічі одразу. Під час саміту учасники зайняті 24/7 і є шанс, що ваше повідомлення пропустять. Але обов’язково додавайте людину в LinkedIn того ж дня. Так співрозмовник буде пам’ятати, хто ви.
  • Взагалі найкраща річ, аби stay in touch — LinkedIn. Анонсуйте на своїй сторінці, що їдете Web Summit: нам чимало разів писали люди, які побачили наш пост за хештегом і зацікавились STEM is FEM. Обмінюйтесь сторінками в LinkedIn з тими, з ким познайомились на саміті. І, звісно ж, публікуйте дописи за підсумками заходу: тегайте людей, дякуйте їм за приділений час та виказуйте сподівання щодо подальшої співпраці. 
  • Інсайт, пов’язаний з попереднім: обов’язково фотографуйтесь зі співрозмовниками наприкінці зустрічі. Люди неймовірно люблять бачити свої світлини в соцмережах.

Очевидні та неочевидні лайфхаки

  • Взувайте зручне взуття. Ви будете дуже, ДУЖЕ багато ходити. Не так важливо, який на вас буде одяг: вже на другий день саміту ніхто не заморочується стосовно цього. А ось комфортне взуття — це must have. 
  • Якщо ви плануєте призначати багато зустрічей, вдягайте щось яскраве — аби вас було легко знайти у натовпі. Ми бачили дівчину у фіолетовій шубі та хлопця з яскраво-зеленим ірокезом — ось кого точно помітиш серед десятків тисяч інших учасників.
  • Не варто брати з собою на саміт ноутбук, якщо ви не плануєте демонструвати на ньому сайт або програму. Нерідко під час переговорів з людьми доводиться стояти, до того ж протягом дня ви будете постійно пересуватися — тож позбавте себе цього вантажу.
  • Якщо ви можете взяти з собою якийсь снек — зробіть це. Часом у вас просто не буде часу на те, аби нормально пообідати.
  • Ще один food-інсайт: фудкорт на саміті невиправдано дорогий. Ви можете поїсти втричі дешевше в кафе за межами події: там коротші черги, нижчі ціни та смачніша їжа.
  • Вам не обов’язково пити каву з кожною людиною, з якою ви “домовились на каву”. На день може випадати з десяток зустрічей, якщо під час кожної пити по одному еспресо — можна повернутися з саміту не тільки з новими контактами, а й з тахікардією. Ніхто не образиться, якщо ви відмовитесь від N-ної порції кави.
  • Якщо ви українці — не обовʼязково ходити на вечірки українського комьюніті. У вас безліч можливостей налагодити контакт з земляками, краще присвятіть свій час на саміті пошуку іноземних партнерів. 
  • Як би вам не хотілось долучатися до вечірок саміту, пам’ятайте: після кожної festive ночі наступає робочий ранок. Тому розраховуйте власні ресурси. 
  • Якщо ж ви все таки вирішили піти на вечірку — будьте обачні. На жаль, наша команда чула від декількох учасниць, що на нічному саміті не було безпечно. Тож не втрачайте уваги і краще не ходіть на такі заходи самостійно.
  • На саміті легше, якщо ви не одні: ви можете розподілити необхідні зустрічі між учасниками команди. А ще поки одна людина зайнята, інша може сходити за їжею на двох.

Про Україну та іноземців

На другий рік повномасштабного вторгнення емоції іноземців щодо українців змінились з жалю та співчуття на підтримку, повагу та цікавість (або ж тотальну байдужість, таке ми теж бачили). Усіх, з ким у нас були зустрічі, цікавило, як ми працюємо з українськими біженцями в їхніх країнах.

Є високий попит на проєкти для українців за кордоном, але немає розуміння, як їх робити, що пропонувати і яким чином збирати спільноту.

Цьогоріч на Web Summit було дуже багато українців, зокрема з діаспор у різних країнах. На жаль, було і чимало росіян: вони приїхали купувати проєкти та пропонувати гроші. Звісно ж, вони уникали людей, від яких чули українську.

Короткий висновок

Ці поради та інсайти працюють не лише для Web Summit, а й для багатьох інших міжнародних заходів. Наша команда переконана: ми всі зацікавлені в тому, аби якомога більше людей знали ці “секрети” комунікації. Адже саме вони є запорукою ефективної співпраці, що і є метою таких подій, як Web Summit. 


STEM is FEM —  освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Проєкт об’єднує однодумців, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом. STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та співзасновником технологічної компанії Roosh Сергієм Токарєвим. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

СЕС для бізнесу: як уникнути помилок на етапі проєктування?

Антон Березинський 25 квітня 2025 09:00

Лайфхаки для українців за кордоном: як легко повернути читання у своє життя

Валерій Старик 10 годин тому

​Рекомендація книги «Sapiens: Людина розумна. Коротка історія людства» Юваля Ноя Харарі

Валерій Старик 10 годин тому

Вкрадена Батьківщина: історія загубленого покоління

Валерій Старик 10 годин тому

Що таке індивідуальна податкова консультація та як її отримати ФОП?

Inna Sharova 25 квітня 2025 15:30