Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Військовий облік для жінок: чи зможуть українки виїжджати за межі країни з 1 жовтня

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
12 липня 2022 2 хвилин читання

Взяття жінок на військовий облік в Україні, як очікується, має повноцінно запрацювати з 1 жовтня 2022 року. Відповідно, як і в «облікованих» чоловіків, у жінок також мають з'явитися певні обмеження, серед яких і виїзд за кордон. Колишній радник глави Міністерва внутрішніх справ Віктор Андрусів пояснив, що виїхати можна буде, але лише після отримання спецдозволу з військкомату.

 «Ті жінки, які з 1 жовтня будуть на військовому обліку і багато хто вже там був, за тими професіями, які були раніше заброньовані, підпадають під загальні правила — вони можуть виїхати тільки відповідно до певного дозволу. Тобто це так само, як зараз стосується чоловіків. Тобто чоловіки можуть виїхати, але їм потрібний для цього окремий дозвіл або внесення до спеціальної системи. Це стосуватиметься невеликої кількості жінок: 2-3 тисячі осіб. Тобто це ніхто суттєво не відчує», — пояснив він в коментарі ТСН.

Ще 4 липня Андрусів в коментарі «Страна.юа» говорив, що впровадження обмежень на виїзд жінок за межі України з 1 жовтня не планується.

«Звичайно, у Верховній Раді можуть ухвалювати різні рішення. Але якщо люди будуть використовувати мозок, то заборони для жінок не відбудеться», — зазначив він.

Ба більше, 4 липня заступниця очільника Міноборони Ганна Маляр наголосила, що станом на зараз в української армії немає потреби в примусовій мобілізації жінок.

«Жодних обмежень, пов'язаних з мобілізацією, для перетину кордону щодо жінок немає і станом на зараз такі обмеження не плануються», — зазначила вона.

Нагадаємо: торік восени Міноборони склало перелік професій, представницям яких належить з'явитися до військкомату. Спочатку у списку було аж 35 спеціальностей, потім його скоротили до 14. 

 Територіальні центри комплектування ставитимуть жінок на облік за двох умов: 

  • 1
    Посада чи спеціальність є у переліку професій. Жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком.
  • 2
    Стан здоров'я визначить військово-лікарська комісія, граничний вік перебування в запасі – 60 років.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати