Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Після війни та лише добровільно. Генштаб пропонує змінити взяття жінок на військовий облік

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
14 липня 2022 2 хвилин читання

Генеральний штаб ЗСУ врахував ажіотаж навколо теми щодо військового обліку жінок та запропонував зробити його лише добровільною справою, яка розпочнеться після завершення «особливого періоду» в Україні.

Як пояснила заступниця очільника Міноборони Ганна Маляр, у Генштабі провели аналіз раніше затвердженого списку спеціальностей та професій, представницям яких доведеться йти до військкомату, а також нинішню потребу у мобілізації жінок.

З огляду на отримані результати Генштаб запропонував:

  • Зменшити перелік професій та спеціальностей, представниць яких мають взяти на військовий облік. Список має ґрунтуватися на нагальних потребах армії;
  • Зробити взяття на облік добровільною справою.
  • Розпочати  процес «облікування» жінок не раніше ніж через місяць «після завершення особливого періоду в державі».

Маляр наголосила, що натепер у нашій країні не існує нагальної потреби у мобілізації жінок. Однак додала, що є потреба у спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

За оцінкою Генштабу, від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну до лав української армії узяли лише 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Нагадаємо, взяття жінок на військовий облік в Україні має повноцінно запрацювати з 1 жовтня 2022 року. Як і в «облікованих» чоловіків, у жінок також мають з'явитися певні обмеження, серед яких виїзд за кордон.

0
Прокоментувати