Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як польські «Краби» допомагають ЗСУ на Донбасі та на півдні

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
9 червня 2022 3 хвилин читання

Україна домовилася з Польщею про придбання 56 САУ «Краб» на $700 млн. Це найбільша польська угода про збройовий експорт за останні 20 років. Частину коштів покриє Україна, частину — європейські донори. 

Військовий експерт Кирило Данильченко розповів, чим САУ «Краб» корисні у бою, коли Україна отримає замовлені «Краби» і на що вони здатні. 

Що таке САУ «Краб»

Експерт розповідає, що «Краб» складається з гусеничного шасі від корейської К-9 «Гром», британської ліцензійної вежі від AS-90 та 52-каліберного ствола на 155 мм від «Рейнметал».

Самі поляки виробляють до цих САУ лише класичні осколково-фугасні боєприпаси, на ринку достатньо підходящих активно-реактивних, касетних та димових 155 мм подарунків, а снаряди, що коректуються, Україна може отримувати через США та Канаду.

Для своїх 55 тонн САУ «Краб» достатньо прохідна бездоріжжям. Трансмісія від Allison і 1000-сильний німецький дизель дозволяють їй розвивати швидкість до 60 км/год трасою.

"Краб" також має системи пожежогасіння, навігації, захищений цифровий канал зв'язку, водій та командир мають нічні прилади спостереження.

"Реалізовано навіть систему попередження опромінення лазером. Якщо ПТРК або вертоліт променем бере "Краб" у приціл, то йде сигнал екіпажу та автоматичний відстріл аерозольної димової завіси", — зазначає Данльченко.

Cистема управління вогню «Топаз»

"Топаз" — це балістичний обчислювач та комп'ютер введення поправок, спарені з комп'ютером управління положення вежі. Вони підвищують точність та знижують витрати снарядів на пристрілювання.

Дальність стрільби «Краба» — до 40 км. Він здатен видавати шість пострілів за хвилину.

Швидкість приведення у бойове положення з місця — 30 секунд. Екіпаж складається з п'ятьох осіб — механіка, двох зарядних, командира та навідника. 

У дивізіоні 24 машини — три 8-гарматні батареї. Все разом постачається як пакетне рішення, так званий дивізіон «Регіна».

Скільки «Крабів» отримає Україна і коли 

Експерт пояснює, що швидкість виробництва для польської армії — 80 машин від 2016 року, коли підписали контракт. Середньорічна швидкість — 16 САУ. Це дозволяє отримати всі замовлені Києвом за $700 млн САУ вже до осені.

Проте Україна вже має 18 «Крабів», які отримала у подарунок. Ці машини демонструють свою ефективність на полі бою і не входять до контракту. Тож загалом Україна отримає 74 машини — три повні дивізіони. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Росіяни готують масовані кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 14:47

Україна отримає системи ППО NASAMS. Головні характеристики, що варто знати

Юлія Даниленко 26 вересня 2022 08:56

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Які IT-спеціальності мають найбільший попит в Україні та Польщі

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 13:35

Майже 300 тисяч. Петиція проти мобілізації на росії набирає обертів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 19:08