Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зарплати наперед і ПЗ для армії та волонтерів: як IT-компанія UBOS працює під час війни

Юрій Костюченко
Юрій Костюченко Директор з розвитку UBOS
3 травня 2022 5 хвилин читання

Продуктова IT-компанія UBOS — резидент Європейської асоціації програмної інженерії EASE. Ми розробляємо low-code-середовище, мета якого — спростити цикл розроблення програмного забезпечення та розширити можливості клієнта.

UBOS прагне розвиватися на глобальному ринку і посісти почесне місце серед світових low-code-платформ. Проте ми завжди пам'ятаємо, що наш дім — Україна, і допомога своїй державі була, є і буде одним із векторів нашої діяльності. Хочу розповісти про Telegram-бота, якого ми створили для одного з підрозділів тероборони, а також про інші продукти, які ми готові безкоштовно створювати для армії та волонтерів. 

Директор з розвитку UBOS Юрій Костюченко Директор з розвитку UBOS Юрій Костюченко

Що змінилося у компанії від початку війни

Ми не мали часу вчитися жити у нових умовах, а просто почали працювати. Тепер у кожного свій фронт: хтось на передовій у лавах ЗСУ дає відсіч окупантам, хтось за кермом возить гуманітарну допомогу, а хтось приєднався до інформаційних та кібервійськ.

У перший тиждень війни ми виплатили усім працівникам зарплату за березень, а на початку березня заплатили наперед і за квітень. Усі, кому планували підвищення, отримали їх у повному обсязі.

Релокейтів у нас не було, бо до війни ми дислокувалися у Львові, а пандемія вже давно навчила нас працювати дистанційно.

Як ми допомагаємо ЗСУ і волонтерам

Наша компанія донатить на потреби ЗСУ, закуповує та передає потрібні для військових речі. Але як продуктова IT-компанія ми бачимо нашу найбільшу цінність у тому, аби допомагати тим, що добре вміємо — власними розробками. 

Саме так з'явився наш телеграм-бот, який дозволяє контролювати переміщення людей та автомобілів. На початку повномасштабної війни один із наших співробітників пішов до лав тероборони і побачив там проблемне місце в роботі. Він запропонував нам ідею, а ми охоче розробили ПЗ, аби вирішити проблему. 

Бот дозволяє перевіряти:

 • транспортні засоби (за номерним знаком) щодо їх можливого використання диверсійно-розвідувальними групами (ДРГ);
 • фізичних осіб (за серією, номером паспорта або посвідченням водія) щодо їх причетності до ДРГ;
 • транспортні засоби та пішоходів щодо авторизації їх безперешкодного переміщення містом/районом.
Схема low-code методології бота Схема low-code методології бота

Сьогодні цей бот активно використовує один із підрозділів ТрО у Києві. Були й інші проєкти для військових, але поки що не про все можна розповідати.

Що ще ми можемо робити для армії та волонтерів

Ми хочемо й надалі допомагати країні власними програмними рішеннями безкоштовно, на волонтерських засадах. Готові на базі платформи UBOS у стислі терміни розробити програмне забезпечення для волонтерів чи ЗСУ. Наприклад, це може бути система логістики: створення баз даних водіїв, складів та точок розвантаження.

Як це може працювати: 

 • 1
  Водій узяв вантаж, зробив фотографію, завантажив її у систему, поїхав до місця призначення.
 • 2
  Привіз вантаж, зробив фото і залив у систему.
 • 3
  Система бачить вільного водія, його маршрут і розуміє, що він може взяти із собою вимушених переселенців.

Таким чином ми можемо допомогти волонтерам розвантажити себе та диджиталізувати роботу. Якщо волонтери, ЗСУ, чи ТрО потребують програмне забезпечення, ми готові допомогти. Нам байдуже до розмірів організації чи її рівня. Бачимо проблему — вирішуємо її. 

Звичайно, війна вносить свої корективи у роботу, але позитив у тому, що ми саме low-code-платформа. UBOS може розробляти продукти у 5-7 разів швидше, ніж зазвичай. Telegram-бота ми розробили за три дні, а тепер лише покращуємо та підтримуємо його.

У нашої команди є досвід викладання методології low-code/no-code на базі UBOS в університеті. Тому ми готові не тільки самостійно допомагати волонтерським організаціям, а й надати їм доступ до платформи та навчити створювати необхідне ПЗ самостійно.

Інсайти роботи під час війни

Марно вважати, що війна вас не зачепить. Кожен бізнес в Україні так чи інакше стикатиметься з нею або її наслідками. Багатьом нюансам роботи за кризи нас навчила пандемія, але сьогодні ми побачили ще більше моментів, які плануємо розвивати самі й радимо іншим:

 • 1
  Cloud solution, backup. Ще до війни головним принципом нашої роботи були хмарні рішення. Наша платформа та проєкти захищені, і це дуже важливо, коли розумієш, що фізично твого офісу може не стати за секунди. Ми й надалі плануємо розвиватись у цьому напрямі.
 • 2
  Розвиток світової партнерської мережі. На тлі серйозних проблем локальні замовники IT-послуг надто гостро відчувають потребу у розвитку на міжнародному ринку.
 • 3
  Фінансова грамотність. Саме від ухвалення правильних фінансових та кадрових рішень залежить можливість платити людям зарплати та продовжувати роботу. Фінансова грамотність допомогла нам заплатити кожному в команді наперед, оплатити податки, а також зробити благодійні внески для ЗСУ.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15