Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Yandex, Google, YouTube». CEO Jooble Роман Прокоф'єв про те, як перемогти росію в інформаційній війні

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
13 березня 2022 6 хвилин читання

13 березня співзасновник та CEO Jooble Роман Прокоф'єв опублікував на своїй сторінці у Facebook пост про те, як перемогти росію в інформаційній війні. SPEKA публікує його з незначними редакційними правками.

Учора був перший день від початку війни, коли я не займався волонтерством. Увесь день я провів у роздумах, у пошуках відповіді лише на одне запитання: «Як найшвидше перемогти нашого ворога?». Я знаю, що Україна переможе, бо ми знаємо, за що боремося. Зараз мене хвилює, як зробити це якнайшвидше. Бо кожен новий день — це нові смерті дітей, жінок, чоловіків, усіх без винятку, бо ракети та кулі не мають жалю. Як і ті, хто їх випускає.

Воєнне вторгнення в Україну — це наш програш у війні, коли ми навіть не знали, що беремо у ній участь. В інформаційній війні. Поки ми будували нашу державу, запускали стартапи, розробляли нові технології, будували ресторани, записували пісні, наш ворог створював міф про нацистів в Україні, які вбивають російськомовних громадян. Величезна нахабна брехня, яку повторили стільки разів, що у неї повірили й ті, хто сам її придумав.

І ця інформаційна війна триває. Ми можемо скільки завгодно ділитися між друзями перемогами нашої ЗСУ, глузувати з їх так званої «великої армії», та це не допоможе закінчити війну. Бо коли пересічний громадянин росії заходить на ресурси з новинами, які абсолютно всі контролює держава-ворог, він читає, що ЗСУ виставляють вагітних жінок як живий щит, розстрілюють своїх громадян, які намагаються втекти з окупованих міст, підривають церкви, де ховаються люді, які чекають на визволення РФ. Боляче таке читати? Так! І я не вигадав жодного слова, про все це я сьогодні прочитав у російському інтернеті.

Доки росіяни читатимуть такі новини, доти вони будуть впевнені у своїй великій місії — визволити Україну. Я з жахом уявляю, що станеться, якщо росія оголосить загальну мобілізацію. Скільки росіян, які абсолютно впевнені у своїй правоті, прийдуть нас «визволяти»? А якщо до цього додати їхню бідність і відсутність будь-яких перспектив у своїй державі, то піти на війну може бути єдиним виходом, щоб уникнути нудьги і отримати шанс на соціальний ліфт.

Поки ми будували нашу державу, запускали стартапи, розробляли нові технології, будували ресторани, записували пісні, наш ворог створював міф про нацистів в Україні, які вбивають російськомовних громадян

Усе, що робить кожен із вас, дуже важливо. Бронежилети рятують життя, транспорт рятує життя, вчасно доставлена їжа та вода теж рятують життя. Усе це вкрай важливо, та це не допомагає закінчити війну. Фінансові санкції дуже важливі, і впевнений, що вони з кожним днем пришвидшують вірогідність палацового перевороту в росії. Та це все час, а він занадто дорогий для України.

Щоб пришвидшити нашу перемогу на полях, ми спочатку повинні перемогти в інформаційній війні. Наша ІТ-армія дуже багато для цього робить і робить добре, та є мета, велика мета, досягнення якої може надломити перебіг війни. Є три найбільші медійні ресурси у росії: Yandex, Google, YouTube. Це гіганти. Аудиторія будь-кого з цієї трійки більша за аудиторію усіх пропагандистських ресурсів разом узятих, а також більша за аудиторію найбільшого телеканалу росії. Зараз ці ресурси мовчать, вони нічого не кажуть про війну. Окрім Yandex, той ще й транслює пропагандистські новини на головній сторінці.

Якщо ми заручимося підтримкою цих компаній, це може значно пришвидшити кінець війни. Компанія Google, якій належить і YouTube, відома в усьому світі слоганом «Не будь злом». Сьогодні їхнє мовчання — це зло. Вони зупинили продаж реклами на території РФ — це добре, та цього замало. Це важлива економічна санкція, дію якої відчують за місяці, а нам потрібен результат сьогодні. Я закликаю спільноту поширити цю інформацію, просити всіх, хто має будь-які зв'язки з компанією Google, писати її співробітникам, показувати відео і фото про зухвалий напад росії, ділитися посиланнями на авторитеті англомовні новинні агенції. Наша мета — щоб на кожній сторінці Google чи YouTube росіянин бачив правду про те, що його країна розпочала криваву війну. Компанія Google не раз демонструвала прихильність своїм принципам, наприклад, відмовилася від ринку Китаю, коли їх намагалися змусити цензерувати результати пошуку. Сьогодні компанія Google може зупинити війну.

Yandex може увійти в історію як компанія, що зупинила війну

Щодо Yandex, я не знаю мотивів, які можуть спонукати її допомогти нам у поширенні  правди про війну. У Yandex працюють розумні, освічені люди, які знають, як працювати з інформацією, які знають, що таке VPN і як працює пропаганда. Мабуть, вони бояться. Бояться сісти у тюрму, бо більшість із них залишається в росії. Я не на їхньому місці, я не знаю, як вони себе відчувають, та я розумію, що вони можуть увійти в історію як компанія, що зупинила війну. Чи може бути щось важливіше за збереження життя? Хай на це питання відповість кожен співробітник Yandex. Шукайте контакти співробітників, керівників, пишіть у LinkedIn — вони сьогодні можуть стати героями, внесок яких будуть пам'ятати покоління.

Я вважаю, що можливість показати правду про війну на найбільших російських медіаресурсах зараз є найважливішою справою, яка пришвидшить нашу перемогу. Я буду використовувати всі свої знайомства та можливості, щоб переконати ці компанії підтримати сторону світла у цій війні. Та сам я не зможу, а от разом ми зможемо! Долучайтеся, кожен лист чи дзвінок має значення. Ми переможемо, бо за нами правда. Допоможіть цю правду показати росіянам, бо спочатку ми повинні перемогти в інформаційній війні.

Слава Україні!

 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Щоб відчути атмосферу місця. Google суттєво оновлює пошукові алгоритми та мапи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 14:34

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42