Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як український айтівець з Luxoft запустив виготовлення власних бронежилетів та допомагав вивозити людей у перші дні війни

Євгеній Наконечний
Євгеній Наконечний Financial Business Operational Partner в Luxoft
5 травня 2022 4 хвилин читання

Продовжуємо ділитися досвідом українських айтівців під час війни. Про перші дні війни, виклики та допомогу українським бійцям розповів Євгеній Наконечний, Financial Business Operational Partner в Luxoft. 

Перші дні війни

Моя діяльність почалася з евакуації людей.

24 лютого я вивіз своїх батьків у безпечне місце. Потім почав зв'язуватися зі своїми сусідами, друзями та колегами з попередніх місць роботи. Перевозив їх у безпечніші місця, допомагав транспортувати речі. Пропонував допомогу усім, хто не мав власного авто.

Далі, я називаю це другою хвилею, коли мої знайомі та близькі були в безпеці, лишалися мешканці столиці, які не встигли чи не могли виїхати. Коли російські війська підходили дедалі ближче до столиці, я почав активно допомагати з переїздом усім, хто цього потребував.

Про діяльність, пов'язану з екіпіруванням бійців

Під час збирання гуманітарної допомоги дехто з бійців потребував екіпірування. 

Попри запаси на складах ЗСУ та у волонтерських штабах, декотрим військовим екіпірування фізично не встигало доїхати. Я помітив одну неприємну річ: багато волонтерських штабів та окремих людей купували бронежилети для наших бійців за кордоном або у неперевірених осіб, але мало хто міг насправді протестувати та оцінити якість пластин у них. Крізь більшість з таких пластин могла пролетіти куля. 

Я почав шукати якісну сталь та організовувати доставку, першу партію отриманих пластин протестував армійськими кулями на полігоні. Далі ці пластини покривалися рикошетом та демпферним шаром. Я знайшов спеціальну вогнестійку тканину та підпалював її, щоб упевнитися в якості. Опісля я нарешті запустив повний цикл виготовлення бронежилетів.

Тому я закликаю не створювати ілюзію безпеки та з холодною головою підходити до процесу покупки екіпірування для ваших близьких.

Про волонтерство

Один у полі не воїн, тому дякую колегам із Luxoft, які не залишились осторонь та всіляко допомагали. Керівництво компанії та моя команда підтримували усі мої ініціативи, за що я їм неймовірно вдячний. 

Вдячний усім без винятку. І водію, який розвозив бензин по Києву і таким чином дозволив нам пересуватися столицею та вирішувати безліч завдань. І працівникам відділень «Нової пошти», що в такому хаосі залишилися на робочих місцях.

Увесь український народ — супергерої.

Про дотримання балансу work & life & volunteering в умовах війни

Не можу сказати, що зараз є певний баланс, є цілі та пріоритетність.

Що більше береш на себе зобов'язань, контактуєш з теробороною, ЗСУ, то швидше зникає межа між work&life&volunteering балансом.

Про психологічну стійкість та спокій 

Колись давно я намагався розібратися у понятті ефективності. Моя ефективність — бути у постійному русі, правильно планувати, не витрачати даремно час та ресурс.

Я не поширюю негатив, роблю звичайні справи та розумію, що і для чого я роблю. Це і дає наснагу на нові виклики.

Про плани на перший день після нашої перемоги

Певно, найскладніше питання для мене.

Насамперед вшанувати усіх полеглих воїнів ЗСУ, інших підрозділів, волонтерів та цивільних.

Також, хоч і прозвучить дивно, хочу з'їсти морозива біля монумента «Батьківщина-Мати». Це місце для мене дуже символічне ще з дитинства. 

Я б хотів зібрати усіх, кому допомагав з переїздом, упевнитися, що з ними та їхніми домашніми улюбленцями все гаразд, що зусилля не були марними.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 7 годин

Україна скликає IT-спеціалістів Європи для розроблення рішень з відбудови країни

Вадим Добровольський 17 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 жовтня 2022 08:10

З Парижу з любов'ю (та прицілами). Як українська модель повернулася з Франції, аби допомагати військовим

Катерина Венжик 2 жовтня 2022 16:04

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55