Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Венчурний інвестор Ігор Шойфот: «Російський ринок мертвий для іноземних інвестицій»

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
16 березня 2022 2 хвилин читання

Глобальний бізнес та міжнародні інвестори масово залишають російський ринок через війну з Україною. Рух Cancel Russia вдарив і по венчурних інвестиціях у російські стартапи. SPEKA попросила партнера інвестиційного фонду TMT Investments Ігоря Шойфота прокоментувати поточний стан і перспективи венчурного ринку в Росії. Наводимо його пряму мову з незначними правками.

«Ринок РФ абсолютно мертвий для іноземних інвестицій. І майже мертвий для внутрішніх інвестицій за винятком державних. Стартапи розуміють це сьогодні повною мірою, тому швидко переїжджають і перевозять персонал до інших країн: Вірменії, Грузії, Латвії, Польщі, Туреччини, Сингапуру, Індонезії, США, Великої Британії, Португалії, Мексики та інших.

Проте принцип «ніколи не говори ніколи» у венчурному світі непереможний: коли Росія стане вільною цивілізованою країною, частина стартап-пароплава зможе повернутися, та й сам ринок (малопривабливий вже вісім років) може знову стати одним із найцікавіших.

Загалом привабливість російського ринку в очах приватних інвесторів останніми роками постійно знижувалася. Ті, хто працює у венчурномі бізнесі, добре знають, скільки топових російських інвесторів залишили Росію. Інвестувати у країну, де дуже важко розраховувати на успішний екзит, зі слабким захистом міноритарних акціонерів, з жахливою судовою системою, з високим рівнем корупції, з низкою ризиків, пов'язаних з особливостями країни — на все це не була готова більшість російських технологічних інвесторів. Тепер для західних інвесторів з'явився ще більш вагомий мотив: не підтримувати економіку країни, яка почала війну з Україною.

Ціла низка провідних венчурних фірм на Заході не лише перестала розглядати Росію як перспективний ринок, а й зробила про це відповідні заяви. Наприклад, один із найбільших венчурних фондів Index Ventures заявив, що не тільки припиняє інвестувати у російські стартапи, але й відмовляється від будь-яких спільних інвестицій за участі російських інвесторів. 

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 15:05