Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Венчурний інвестор Ігор Шойфот: «Російський ринок мертвий для іноземних інвестицій»

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
16 березня 2022 2 хвилин читання

Глобальний бізнес та міжнародні інвестори масово залишають російський ринок через війну з Україною. Рух Cancel Russia вдарив і по венчурних інвестиціях у російські стартапи. SPEKA попросила партнера інвестиційного фонду TMT Investments Ігоря Шойфота прокоментувати поточний стан і перспективи венчурного ринку в Росії. Наводимо його пряму мову з незначними правками.

«Ринок РФ абсолютно мертвий для іноземних інвестицій. І майже мертвий для внутрішніх інвестицій за винятком державних. Стартапи розуміють це сьогодні повною мірою, тому швидко переїжджають і перевозять персонал до інших країн: Вірменії, Грузії, Латвії, Польщі, Туреччини, Сингапуру, Індонезії, США, Великої Британії, Португалії, Мексики та інших.

Проте принцип «ніколи не говори ніколи» у венчурному світі непереможний: коли Росія стане вільною цивілізованою країною, частина стартап-пароплава зможе повернутися, та й сам ринок (малопривабливий вже вісім років) може знову стати одним із найцікавіших.

Загалом привабливість російського ринку в очах приватних інвесторів останніми роками постійно знижувалася. Ті, хто працює у венчурномі бізнесі, добре знають, скільки топових російських інвесторів залишили Росію. Інвестувати у країну, де дуже важко розраховувати на успішний екзит, зі слабким захистом міноритарних акціонерів, з жахливою судовою системою, з високим рівнем корупції, з низкою ризиків, пов'язаних з особливостями країни — на все це не була готова більшість російських технологічних інвесторів. Тепер для західних інвесторів з'явився ще більш вагомий мотив: не підтримувати економіку країни, яка почала війну з Україною.

Ціла низка провідних венчурних фірм на Заході не лише перестала розглядати Росію як перспективний ринок, а й зробила про це відповідні заяви. Наприклад, один із найбільших венчурних фондів Index Ventures заявив, що не тільки припиняє інвестувати у російські стартапи, але й відмовляється від будь-яких спільних інвестицій за участі російських інвесторів. 

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Чи можна посадити Путіна. Російське вторгнення з точки зору міжнародного права

Юлія Даниленко за 1 годину

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 3 години тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 5 годин тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 6 годин тому