Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

За два місяці війни кількість платіжних терміналів зменшилася на третину

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
20 червня 2022 3 хвилин читання

У Нацбанку розказали про негативний вплив війни на стан платіжної інфраструктури для приймання платіжних карток. Станом на 1 травня кількість активних платіжних терміналів у торговельній та сервісній мережах зменшилася на третину, а кількість банкоматів — на 20% порівняно з початком року.

«Це пов'язано з тим, що значна кількість таких платіжних пристроїв розташована у місцях, де тривають бойові дії або на територіях, які українська влада тимчасово не контролює. Також не всі торговельні підприємства відновили роботу на територіях, які звільнили Збройні Сили України», — пояснює регулятор.

За підрахунками НБУ, у квітні 2022 року в Україні та за її межами з використанням платіжних карток здійснили майже 550 млн операцій на суму 450 млрд грн. Порівняно з довоєнним січнем 2022 року кількість операцій зменшилася на 15% (сума зросла на 2%).

В Україні протягом квітня з використанням платіжних карток здійснили понад 505 млн операцій на майже 375 млрд грн. Це менше на 20% за кількістю та 10% за сумою у порівнянні із січнем цього року.

У НБУ вважають таке скорочення в умовах війни незначним. Воно свідчить, що українська фінансова система продовжує стабільно функціонувати, а громадяни можуть забезпечувати свої фінансові потреби.

«Від самого початку війни ми разом із банками та платіжними системами робили все можливе для забезпечення повноцінної роботи платіжної карткової інфраструктури. Кошти громадян на рахунках доступні їм цілодобово та сім днів на тиждень. Ми дбаємо про фінансовий захист українців, так буде й надалі. Адже можливість використовувати свої картки щодня в Україні чи за кордоном ми вважаємо базовою потребою, особливо під час війни», — заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Регулятор зазначає, що українці віддавали перевагу безготівковим операціям із платіжними картками, які є безпечнішими в умовах воєнного стану.

Так, у квітні частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток у межах України за сумою становила 71% (у січні 2022 року цей показник був 62%). Водночас частка за кількістю залишилася майже незмінною — 90% (за січень 2022 року — 91%). Тобто 9 із 10 операцій із картками були безготівковими.

За кордоном у квітні цього року українці з використанням платіжних карток українських банків витратили приблизно 75 млрд грн, переважна більшість цих коштів — оплата товарів у POS-терміналах торговельної мережі та отримання готівки у банкоматах вимушеними українськими переселенцями.

Як повідомлялося, 2 червня НБУ підвищив облікову ставку більше, ніж очікувалося — від 10% до 25% річних. Підвищення на 15 відсоткових пунктів має захистити гривневі заощадження українців, знизити тиск на валютному ринку та збільшити привабливість гривневих активів. Регулятор прагне забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Санкції ЄС: Чехія обмежить росіянам та білорусам можливість навчатися на технічних спеціальностях

Олександр Кульбачний 1 годину тому

В Україні з'явився видавничий стартап від айтішників

Тетяна Троян 16 годин тому

Норвегія передасть Україні три далекобійні установки М270

Олександр Кульбачний 20 годин тому

Гостомель відвідав мільярдер Ричард Бренсон. Він цікавився відновленням аеродрому «Антонов»

Олександр Кульбачний 21 годину тому

«Розгін. Камера. Обстріл». Історія кінорежисерки, що стала волонтеркою

Юлія Даниленко 22 години тому