Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українцям у Чехії обмежили фіндопомогу та змінили правила розміщення у гуртожитках

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
16 червня 2022 2 хвилин читання

Чехія обмежила виплати гуманітарної допомоги українським переселенцям. Захід спрямований проти так званого дотаційного туризму, повідомляє Czech Radio.

Верхня палата парламенту Чехії 15 червня підтримала обмеження гуманітарних виплат українським переселенцям у розмірі 5000 крон (майже 200 євро). 

«Гроші не нараховуватимуть, якщо держава безкоштовно надає біженцям притулок, харчування та засоби гігієни. Це щоб уникнути дотаційного туризму», — пояснюють рішення чеські законодавці.

Держава також перевірятиме, чи живуть зареєстровані у Чехії біженці за заявленими адресами. Гуманітарну допомогу від другого місяця перебування українців у Чехії будуть нараховувати за місцем постійної реєстрації.

Чеські законодавці також змінили правила розміщення українських переселенців: біженці у тимчасових гуртожитках можуть мешкати не довше трьох місяців, а у таких приміщеннях, як спортзали чи наметові містечка, — не довше одного місяця.

Документ ще має підписати президент Чехії Мілош Земан.

Видання нагадує, що у травні влада Чехії вирішила провести перепис переселенців. Натепер візи тимчасового захисту видали 342 тис. пересенцям з України.

Як повідомлялося, у квітні найбільша у світі криптовалютна біржа Binance запустила Binance Refugee Card для біженців з України, які виїхали до країн ЄС через війну з росією.

За допомогою картки вимушені переселенці зможуть переказувати криптовалюту, розраховуватися у магазинах європейських ритейлерів, які приймають карткові платежі.

Раніше криптобіржа Binance відсторонила від участі у торгах російських користувачів з активами понад €10 тис. Компанія пожертвувала $10 млн на допомогу Україні.

Через війну найбільша кількість вимушених українських переселенців за кордоном виїхала до Польщі. Станом на 11 травня 2022 року там перебувало 3,27 млн людей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49