Українці знову почали купувати онлайн: аналітика доставок «Нової пошти» за час війни
Від початку повномасштабного російського вторгнення обсяги перевезень через «Нову пошту» впали у 20 разів. До війни компанія доставляла щодня 1 млн відправлень, із них 70% — це онлайн-замовлення із магазинів. За перший тиждень війни клієнти відправляли у середньому 50 тис. посилок щодня. Це лише 5% порівняно із довоєнним періодом.

Крім того, люди припинили забирати доставлені посилки. Натепер у відділеннях «Нової пошти» зберігається до 2 млн посилок, які можна отримати або переадресувати у зручне для клієнтів відділення.
На четвертому тижні війни з'явилася позитивна динаміка: відновлюється робота інтернет-магазинів та збільшується кількість онлайн-замовлень.
«Якщо на другому тижні війни ми перевозили 100-125 тис. посилок на день, то від 21 березня вже 50 тис., з яких 60% — це онлайн-замовлення. Тобто 200 тис. товарів за день замовили українці онлайн. Це у 5 разів менше, ніж було у довоєнний період, але бачимо стійку динаміку зростання кількості онлайн-покупок», — розповідає керівник відділу досліджень «Нової пошти» Сергій Кравченко.
Серед найбільш популярних категорій товарів, які замовляють українці «Новою поштою»:
- одяг,
- взуття,
- автотовари і запчастини,
- товари медичного призначення, зокрема ліки,
- продукти харчування,
- косметика,
- зоотовари.
Щоб допомогти українському онлайн-бізнесу відновитись якнайшвидше, «Нова пошта» розмістила на сайті перелік найбільших інтернет-магазинів, які працюють.
Натепер у списку понад 200 магазинів, де кожен українець може знайти все необхідне від продуктів і ліків до автозапчастин та іграшок у переліку партнерів на сайті.
Раніше повідомлялося, що «Нова пошта» запустила чатбот для пошуку відділень, які працюють.