Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У Туреччині завершилися переговори про розблокування експорту українського зерна

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
13 липня 2022 2 хвилин читання

У турецькому Стамбулі завершилися переговори між військовими делегаціями України, росії та Туреччини за участю представників ООН щодо забезпечення безпечного відвантаження зерна, яке наразі заблоковане в українських портах.

Як повідомило Міністерство національної оборони Туреччини у Twitter, це перші переговори України та росії з офіційними особами ООН і Туреччини. Їхня ціль — знайти шляхи по розблокуванню експорту українського зерна морем.

Раніше сьогодні голова МЗС Дмитро Кулеба казав в інтерв'ю іспанському виданню El Pais, що Україна знаходиться у фінальній фазі переговорів й зараз все залежить від росії.

"Вони хочуть показати країнам Африки та Азії, що хочуть позбавити їх від нестачі їжі. Але правда і в тому, що Росія не зацікавлена, щоб Україна експортувала, тому що вони знають, що якщо ми будемо експортувати, то отримаємо дохід від міжнародних ринків, і це зробить нас сильнішими", — сказав Кулеба.

Нагадаємо, напередодні МЗС підтвердило проведення 13 липня чотиристоронніх переговорів у Стамбулі щодо вивезення українського зерна за участі України, Туреччини, ООН і росії.

Перед цим президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонні розмови з володимиром путіним і президентом України Володимиром Зеленським, у яких обговорив проблеми вивезення зерна з України і необхідність створити коридори у Чорному морі.

Україна наполягає на безпеці виходу і заходу до портів і унеможливленні заходу російських військових суден. Росіяни прагнуть отримати контроль за проходженням комерційних суден та розмінування фарватерів. Ці умови для України неприйнятні, оскільки розмінування без забезпечення безпеки портів і фарватерів створює безпосередню загрозу українським портам.

У 2022 році Україна планувала експортувати 25 млн т зернових. Більша частина зерна мала йти через порти, які зараз заблоковані росіянами.

Туреччина є головним посередником у перемовинах щодо розблокування українських морпортів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 14 годин тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 22 години тому

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

Майже 300 тисяч. Петиція проти мобілізації на росії набирає обертів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 19:08